24.10.2019

Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

VK Královo Pole – VK Dukla Liberec 1:3 (23:25, 17:25, 25:14, 20:25), postupuje Liberec

Domácí: Grabovská, Carpentier, Kvapilová, Šunderlíková, Pavlíková, Stráská, libero Digrinová. Střídaly: Podhrázká, Šloufová

Hosté: Wopereis, Šulcová, Kohoutová, Svobodová, Šustrová, Candrakov, libero Dostálová. Střídaly: Rutarová, Šotkovská

Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): Dnešní zápas nás hodně mrzí, hlavně po výkonu, který jsme předvedly. Oproti minulému utkání jsme se zlepšily v obraně a že jsme prohrály, je opravdu škoda. Bylo to vždycky v setech o kousek, i když to podle výsledku tak možná nevypadá.“

Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „Utkání se dnes asi rozhodlo v úvodním setu, kdy jsme po celou dobu vedli, a nakonec jsme ho prohráli těsně 23:25. O vítězství nás v něm bohužel připravily dvě zbytečné chyby v koncovce.”

Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Věděly jsme, že dnešní zápas bude těžký, ale přijely jsme sem o postup bojovat. Už poslední naše vzájemné utkání lehké nebylo, Královo Pole nám nedalo nic zadarmo, takže jsme rády, že to takhle dopadlo. Kdybychom neurvaly poslední set, mohlo to skončit i jinak.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes se hrálo o všechno, my jsme po minulé výhře v Brně věděli, co máme hrát. Byl to nervózní zápas, myslím si, že dnes už to nebyl tak dobrý volejbal jako v sobotu. První set se pro nás vůbec nevyvíjel dobře, ale obrátili jsme ho, druhý set jsme také zvládli, ale v tom třetím jsme absolutně přestali hrát. Ve čtvrté sadě jsme sice šli do vedení, ale vlastními chybami jsme dopustili, že střední pasáž byla vyrovnaná. Je to další vítězství a my jsme moc rádi, že jsme postoupili do dalšího kola Českého poháru.“

Úvod zápasu patřil domácímu týmu, který začal nebojácně a ujal se vedení 5:0. Pětibodový náskok držely hráčky KP Brna do stavu 10:5, pak se ale začal Liberec Brnu přibližovat a skóre postupně dorovnal na 17:17. Při podání své kapitánky Evy Svobodové se pak stav otočil na stranu hostujících (18:22), Královo Pole sice ještě srovnalo na 22:22, z těsného vítězství v setu se ale nakonec radoval Liberec (23:25).

Druhá sada byla opět na začátku v rukou domácích (5:1), hostující volejbalistky však zareagovaly a ze stavu 9:7 otočily na 9:15 pro sebe. Následovala šňůra královopolských bodů (14:15), po které si ale svěřenkyně Matúše Kalného nechaly soupeřky znovu odskočit (16:23). Liberec už poté žádný zvrat nepřipustil (17:25).

Královo Pole začalo lépe i set s pořadovým číslem tři (8:3), tentokrát už si ale vedení hlídalo (16:9). Liberec hledal na hru domácích v této sadě recept marně a za 22 minut bylo o jejím vítězi rozhodnuto poměrem 25:14.

Liberecké volejbalistky to nezlomilo, další sadu naopak odstartovaly lépe ony (0:4), a za stavu 3:10 donutily Královo Pole k time outu. Domácí pak zpřesnily hru a na Liberec se začaly dotahovat (11:14). Před koncovkou se Královo Poli přiblížilo soupeřkám na rozdíl dvou bodů (17:19), liberecké hráčky však koncovku ustály a po výhře 20:25 si na sever Čech vezou postup do dalšího kola Českého poháru.

Autor: Barbora Mertová