13.9.2016

Charitativní turnaj v plážovém volejbale Beach Help Cup proběhl také letos na Braníku

Tak jako v každém městě, tak i v Praze, žije velké množství lidí, kteří potřebují nějakou formu pomoci. Nejde jen o osoby se zdravotním postižením, seniory a bezdomovce, ale o mnoho dalších, kteří jsou nedobrovolně odkázání na některou ze sociálních služeb. A právě poskytovatelé sociálních služeb, ti co přímo pomáhají, si podle nás také zaslouží, aby jim někdo pomohl a podpořil je v jejich činnosti. A proto pořádáme každoročně charitativní turnaj v plážovém volejbale smíšených dvojic Beach Help Cup s cílem podpořit organizace, které v Praze poskytují registrované sociální služby. Letošní již druhý ročník tohoto charitativního turnaje proběhl 3. – 4. září 2016 ve sportovním areále Beach Braník v Praze 4.

Pořadateli turnaje byli společnost Hornomlýnská, o.p.s. a sportovní areál Beach Braník. Principem turnaje je, že smíšené dvojice beach volejbalistů nehrají pouze za sebe, ale také reprezentují organizace, které pomáhají potřebným a poskytují sociální služby. Turnaj proběhl pod záštitou Mgr. Michaely Marxové ministryně práce a sociálních věcí, Daniela Hodka radního Hlavního města Prahy, Ing. Alexandry Udženiji místostarostky MČ Praha 2, Mgr. Ivy Kotvové zástupkyně starosty MČ Praha 4 a Ing. Jiřího Štylera starosty MČ Praha 11.

Do turnaje se přihlásilo 32 týmů a 30 z nich turnaj s velkým nasazením odehrálo (2 týmy svou účast skrečovaly ze zdravotních důvodů). 28 týmů reprezentovalo organizace poskytující sociální služby a dva týmy reprezentovaly sponzory turnaje. 

Zde jsou názvy týmů, které se umístily na prvních čtyřech místech:

1. místo – Světlo ve dveřích hrající za organizaci Green Doors, z.ú.

2. místo – DMA (sponzorský tým, který přenechal výhru organizaci Modrý klíč, o.p.s.)

3. místo – Los Liberos hrající za organizaci Česká unie neslyšících

4. místo – Pohoupej hrající za organizaci Národní ústav pro autismus, z.ú.

Celkový charitativní výtěžek turnaje je 71.000 Kč.

Charitativní výtěžek turnaje bude procentuálně rozdělen organizacím podle umístění týmů, které si je vybraly k reprezentaci.

Na své si přišli i diváci, mimo jiné, že mohli shlédnout velmi vyrovnané zápasy, tak v průběhu obou hracích dní probíhal ve sportovním areále Beach Braník doprovodný program, jehož cílem bylo nejen pobavit hráče, fanoušky, jejich rodiny a přátele, ale také jim ukázat něco z oblasti sociálních služeb.

  • zkušební soutěžní jízdu na invalidním vozíku nabídla organizace Fosa, o.p.s.,
  • překážkovou dráhu se simulací zrakového postižení nabídla organizace Palata – Domov pro zrakově postižené,
  • soutěžní házení šipek na terč si mohli návštěvníci vyzkoušet díky Domovu pro seniory Chodov,
  • možnost vyrobit si nebo koupit památeční placku nebo si nechat udělat tetování technikou AirBrush nabízela organizace YMCA Praha,
  • skákací hrad, trampolínu a slackline poskytla pořádající organizace Hornomlýnská, o.p.s.,
  • koutek z retrohrami pro malé i velké vznikl díky organizaci Sedmibarevno, z.ú.,
  • díky jednomu ze sponzorů byla k dispozici zájemcům také 3D Airsoftová střelnice,
  • a společnost PrPom, sponzor turnaje, v neděli nabídla velmi interaktivní rychlokurzy první pomoci.

Součástí doprovodného programu byla také akce „Co bod to koruna“ jejíž sponzor, společnost DMA Praha, s.r.o., přislíbil za každý odehraný bod darovat 1 korunu českou. Odehráno bylo 4.509 bodů a sponzor tuto sumu zaokrouhlil na krásných 8.000 Kč. Děkujeme!

Již tradičně jsme na Beach Help Cupu mohli vidět kromě skvělých výkonů přihlášených hráčů a hráček také českou volejbalovou špičku. V nedělním vloženém exhibičním utkání všichni s úžasem sledovali Martina Lébla, Jana Dumka, Ondru Michálka a Martina Šrámka. Hráči se nešetřili a předvedli opravdu nádhernou podívanou. Děkujeme!

Více informací naleznete ZDE.

 

Autoři: Eliška Raupachová a Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015