20.10.2016

Do Pelhřimova míří prestižní beach turnaj, diváci na něm uvidí i české olympioničky!

Poprvé od roku 1995 se diváci v České republice mohou těšit na beachvolejbalový turnaj evropské volejbalové konfederace CEV. Ve dnech 3. - 6. listopadu se v Pelhřimově totiž uskuteční turnaj kategorie "satellite" 2016 CEV Beach Volleyball Satellite Pelhřimov. V překrásném sportovně relaxačním areálu Beachwell se představí celkem 24 párů v hlavní soutěži, dvanáct v každé kategorii. Čeští diváci se mohou těšit hned na dva české páry mužské a stejný počet ženských párů v hlavní fázi turnaje, další místo je pro Českou republiku připraveno pro vítězné páry "country kvóty". Ve velmi moderním sportovním centru Beachwell v Pelhřimově se již v loňském roce uskutečnilo mistrovství střední Evropy MEVZA, které opanovalo mezi ženami české duo Sluková/Hermannová. A právě české beachvolejbalové jedničky a účastnice letošních Olympijských her v Rio de Janeiru budou jedním z hlavních "taháků" beachvolejbalového víkendu. Vyvrcholení 2016 CEV Beach Volleyball Satellite Pelhřimov, tedy obě finálová utkání, budou vysílány na programu ČT SPORT, jeden přímým přenosem a jeden ze záznamu.

"Jsem osobně velmi rád, že se do České republiky podařilo přivést právě takovýto prestižní turnaj, a to zejména díky hlavnímu organizátorovi této akce - Vladimíru Kozlerovi. Velmi se všichni těšíme na konfrontaci českého beachvolejbalu se zahraniční špičkou a doufáme, že se na turnaji objeví i řada hvězd z mezinárodní scény," sdělil k blížící se akci Jan Dumek z úseku beachvolejbalu ČVS. 

Diváci se kromě českých jedniček Markéty Slukové a Barbory Hermannové mohou těšit i na český ženský pár číslo dvě - Kristýnu Kolocovou a Michaelu Kvapilovou. Nebudou chybět ani tuzemské mužské jedničky a naděje české beachvolejbalu Ondřej Perušič a David Schweiner. „Těšíme se na špičkový plážový volejbal a věříme, že spolu s diváky se nám podaří vytvořit  pravou atmosféru evropského turnaje,“ řekl hlavní organizátor akce Vladimír Kozler.

Ve hře bude kromě cenných bodů do mezinárodních žebříčků také "prize money" - v každé kategorii se totiž bude hrát o celkem 4000 euro.

Tisková konference před turnajem se uskuteční v úterý 1.listopadu 2016 od 10:00 hodin v areálu sportovního centra Beachwell. Účastnit se jí bude předseda Českého volejbalového svazu PaedDr. Zdeněk Haník, Ph.D., organizátor akce Vladimír Kozler i aktuálně nejúspěšnější český beachvolejbalový pár a letošních účastnice letních Olympijských her v Riu de Janeiro Markéta Sluková a Barbora Hermannová.

Na tiskovou konferenci i kvalitní vrcholový volejbal Vás zve Český volejbalový svaz a kolektiv sportovního centra Beachwell Pelhřimov.

 

Autor: Mgr. Michal Mezera, foto: Beachwell

Krátké zprávyArchiv
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – OrPo Orivesi 3:1 (25:15, 15:25, 25:21, 25:19), první zápas 3:0, postupuje Ostrava

 
Pohár CEV 2017/18 ženy

VK Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25), první zápas 0:3, postupuje Jekatěrinburg

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015