28.2.2018

FIVB 5* Fort Lauderdale 2018, den 2.: Sluková s Hermannovou vyhrály skupinu a jsou v TOP 10!

I druhý zápas ve skupině zvládly Markéta Sluková s Bárou Hermannovou, domácí pár Sweat / Ross porazily 2:0 (19, 17). Kristýna Kolocová s Michaelou Kvapilovou proti Brazilkám Fernandě a Barbaře neuspěly a po výsledku 0:2 (-20; -9) půjdou z druhého místa do předkola play-off. Ondřej Perušič a David Schweiner další Brazilce, tentokrát úřadující mistry světa Evandra a Andreho, neporazili, podlehli dvakrát 17:21.

TOP 10 a den volna k tomu! To mohou hlásit po dalším vyhraném utkání Maky a Bára. V zápase na centr kurtu přehrály domácí hráčky Summer Ross a Brooke Sweat 21:19 a 21:17.

V zápase mezi Markétou a Bárou a holandskou dvojicí Meppelink / Keizer Nizozemky českému páru k vítězství hodně pomohly, v každém setu udělaly 12 nevynucených chyb. Ačkoliv i Markéta s Bárou pokazily dohromady hned 13 servisů, vyhrály po dvou setech 21:15 a 23:21. "V těchto podmínkách je risk na servisu ta největší zbraň," vysvětlovala po zápase Markéta. "Do toho absolutního rizika šly i Holanďanky, ale na rozdíl od nich se nám povedlo najít tu rovnováhu mezi riskovat a nezkazit.

Druhé Češky odehrály vyrovnaný první set proti brazilské dvojici Fernanada / Barbara, v koncovce podlehly 20:22. Druhý set ovšem nebyl vůbec povedený a z centr kurtu odešly po prohraném druhém setu v poměru 9:21. Zítra si tak zahrají předkolo play-off. Soupeřky se dozví po odehrání zbývajících zápasů ve skupině.

Kristýna s Míšou začaly utkání proti Rakušankám sérií chyb, stav byl při prvním technickém time-outu 7:14. Ačkoliv v koncovce ztrátu dotáhly, podlehly 20:22. "V prvním setu mi nefungovaly nohy," přiznala po utkání Míša. "Rakušanky dobře tlačily servisem, bylo těžší se s tím srovnat." Od začátku druhého setu již byly Češky jistější a lepší, nakonec se českým hráčkám povedlo zápas otočit. "Za ty roky, co mám nahrané ve světové špičce, vím, že bývá těžké se srovnat s prvními zápasy venku," řekla Kristýna. O půlnoci českého času odehrají zápas o první místo ve skupině s Brazilkami Barbarou a Fernandou.

Poslední čeští zástupci Ondra s Davidem podruhé favority nepřekvapili, s Brazilci Evandrem a Andrem prohráli 0:2 (-17; -17). "Ten výsledek není tak zlý, ale je vidět, že na tento tým zatím ještě nemáme," řekl Ondra. "Bylo to těžké, například servis Evandra je spíš útok než podání," dodal David. Zítra tak v souboji o postup ze skupiny vyzvou belgický pár Koekelkoren / van Walle.

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB