4.3.2018

FIVB 5* Fort Lauderdale 2018, den 6.: Američané slaví vítězství ve Fort Lauderdale!

Finále mužů na Floridě skončilo! Američané narušili Brazilskou nadvládu a zásluhou Phila Dalhaussera, nejlepšího blokaře turnaje (45 bloků) a Nicka Luceny porazili italské zástupce Nicolaie a Lupa 21:12 a 21:17!

Finálový duel obstarali stříbrní medailisté z LOH v Riu 2016 Nicolai a Lupo z Itálie a domácí favorité Dalhausser a Lucena. A právě domácí publikum mohlo být s průběhem utkání velice spokojeno! Vždyť první set i díky dominanci Phila Dalhaussera nad sítí a velkému množství chyb Italů vyhráli Američané 21:12! V tom druhém se do velké show probudili i Italové. Jenže po technickém oddechovém času převzali otěže zápasu opět Nick s Philem a došli si pro vítězství na prvním Major turnaji v roce 2018!

V souboji o třetí místo se utkala brazilská dvojice Pedro Solberg / George proti Lotyšům Samoilovsovi a Šmedinsovi. V prvním setu se více dařilo evropskému páru, i díky 4 esům Janise Šmedinse vyhráli 21:17. Druhý set skončil stejně, ačkoliv skóre bylo v průběhu setu vyrovnané, spíše na straně Brazilců, až do stavu 17:17! Pak ale přišla koncovka Lotyšů podpořená dvěma chybami zatím nepříliš zkušeného George na útoku a o bronzových medailistech bylo rozhodnuto!

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB

Finále 1. ligy mužů - živě

Finále 1. ligy mužů 2018/19 startuje dnes v 20:00 hodin.

Final Four Středoevropské ligy MEVZA 2018/19 - ženy - finále

VK UP Olomouc - Nova KBM Branik Maribor (SLO) 3:1 (25:19, 25:17, 20:25, 25:16)

Champions League 2018/2019 muži

VK ČEZ Karlovarsko – Azimut Leo Shoes Modena (ITA) 0:3 (18:25, 21:25, 19:25)

2018/19 MEVZA Středoevropská liga - ženy

VK UP Olomouc bude hostit od 9. - 10. března 2019 Final Four Středoevropské ligy MEVZA.

Kvalifikace na ME 2019 v sitting volejbale

Turecko - Česká republika 3:0 (25:15, 25:19, 25:22), Česká republika - Francie 0:3 (13:25, 23:25, 16:25), Slovinsko - Česká republika 3:0 (25:12,...