18.7.2017

Hodnocení turnaje MEVZA U20

Hodnocení - turnaj MEVZA - pár Dunárová-Šikralová - trenér Petr Šafář

Děvčata byla rozdělena do 4 skupin. Naše holky skupinu po vítězstvích nad Chorvatskem i Slovinskem ll 2:0 vyhrály. Z důvodu malého počtu kurtů se již hrálo pouze formou semifinále mezi vítězkami skupin. Po jasném vítězství českého týmu v 1.setu 21:14 se soupeřky z Rakouska ve druhém setu zlepšily a ovládly ho v poměru 21:17. Třetí set byl až do samého závěru vyrovnaný a ve větrné loterii nakonec zvítězily Rakušanky 15:13. V zápase o 3. místo pak Mirka s Veronikou přehrály tým Slovenska 2:0. Děvčata měla na finálovou účast, ale s ohledem na zdravotní komplikace, byl jejich bojovný výkon přece jen trochu limitován.

Celkově byl turnaj v příjemném prostředí lázeňského komplexu s dobrou stravou a ubytováním poznamenán velmi slabou organizací. Nevyhovujícími (pouze 3 kurty s výběhy 2m), bez úpravy mezi zápasy a přítomností pouze jedné erudované rozhodčí beachvolejbalu.

Rozhodně si však ceníme možnosti startu na této mezinárodní akci.

Výsledky MEVZA: ZDE

Hodnocení trenéra jediného českého týmu chlapců v turnaji:

Organizace a technické zabezpečení turnaje bylo o něco horší v porovnání s jinými turnaji MEVZA v okolních státech. Kritika padá především na tyto oblasti: výsledky, které jsou jen složitě k nalezení, navíc jsou nepřehledné, dále systém turnaje se hrál nakonec jiný, než byl v propozicích. Navíc v ČR jsme zvyklí na celkové výrazně lepší zajištění turnaje po všech stránkách.

Turnaj chlapců měl velmi dobrou sportovní úroveň a kluci hráli šest utkání v náročných podmínkách teplota 36 st., ovšem bylo i poměrně větrno.

Sumarizace turnaje - čtyři výhry 2:0 a dvě prohry s týmy, které skončily na 1. a 3. místě, ale i tyto zápasy jsme mohli vyhrát, chybělo možná i štěstí. Poslední dva zápasy proti Rakousku 1 a 2 byly fajn a ukázaly naší kvalitu.

Celkové 5. místo hodnotím jako dobré, ale mohli jsme se umístit i lépe, příliš velký rozdíl ve výkonnosti mezi týmy nebyl. Rozhodla spíše momentální forma a podmínky.

Díky, že jsme se mohli turnaje zúčastnit, navíc jídlo a bydlení bylo super.

Mgr. Daniel Kasan

Český pohár 2017/2018 muži - 2. kolo

Dobřichovice - Ústí 1:3, Bučovice - ČZU Praha A 1:3, 24. 10. Beskydy - Ostrava

Český pohár 2017/18 muži - 2. kolo

Turnov - Odolena Voda 0:3 Drásov - Příbram 0:3 Tesla Brno - Zlín 0:3

Český pohár 2017/18 ženy - 2. kolo

Přerov - Šternberk 0:3 (21:25, 19:25, 18:25) 15. ZŠ Plzeň - VK Brno 1:3 (14:25, 25:22, 18:25, 21:25)

VK Dukla Liberec - PVK Olymp Praha 3:2 (24:26, 25:19, 25:22, 22:25, 15:10)

2017 CEV ME ženy, finále

Finále: Nizozemsko - Srbsko 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 18:25) 3. místo: Ázerbájdžán - Turecko 1:3 (25:22, 21:25, 14:25, 8:25)

2017 CEV ME ženy - Baku - semifinále

Nizozemsko - Ázerbájdžán 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12)   Srbsko - Turecko 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)