Reprezentace
2. 8. 2019
Ženy - kvalifikace OH: Čína
Reprezentace
8. 8. 2019
Muži - přátelské utkání: CZE - SVK - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
29. 8. 2019
Muži - přátelské utkání: FRA - CZE - Saint Nazaire
Reprezentace
5. 9. 2019
Muži - přátelské utkání: CZE - POR - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
13. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Reprezentace
15. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Reprezentace
16. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Reprezentace
18. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
Reprezentace
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
2.9.2018

Je tu FINAL FOUR Mistrovství České republiky v plážovém volejbale!

Dohromady osm dvojic prošlo v deštivém počasí do nedělních závěrečných bojů o medaile. Ve Slavkově u Brna nebylo na turnaji nouze o překvapení především v ženské kategorii, naopak z mužů prošly do semifinále nasazené páry 1 až 4. Podaří se Marcelovi Myslivečkovi či Michale Kvapilové obhájit loňský triumf s novými spoluhráči?

 

Na UNIQA Mistrovství České republiky se z různých důvodů neobjevilo na kurtu hned několik českých beachvolejbalistů světových rozměrů. Aktuální světové dvojky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová svoji účast v roli hráček na turnaji ve Slavkově kvůli rekonvalescenci ramene Slukové odřekly, Mistrovství České republiky se přeci jen zúčastní. Vítězky letošních turnajů z Ostravy a Vídně, bronzové evropské medailistky a druhé hráčky World Tour Finals se představí v roli divaček, navíc budou mít od 15:30 v místě autogramiádu. Další z hvězd české beachvolejbalové scény, Kristýna Hoidar Kolocová, před pár dny ukončila kariéru (čtěte ZDE), její poslední parťačka Michala Kvapilová se s novou spoluhráčkou Michaelou Kubíčkovou bez problémů probojovala do semifinále turnaje.

Na turnaji chybí i David Schweiner, který konec sezóny v Česku obětoval studijním povinnostem. Spolu s Ondřejem Perušičem jsou sice dlouhodobě nejlepšími českými beachvolejbalisty, titul mistrů republiky se jim však stále vyhýbá. Ondra je ale po boku Jana Vodičky, stříbrného medailisty z Mistrovství Evropy do 18 let v šestkovém i plážovém volejbale, v semifinále slavkovského turnaje, kam prošli i díky jasnému vítězství nad Davidem Kufou a Jakubem Gálou. Proti nim nastoupí obhájce zlata Marcel Mysliveček, tentokrát bez Martina Pihery, zato v nově složené dvojici s Dominikem Samcem, ti mezi nejlepší čtyři prošli díky tie-breakové výhře nad Robertem Kufou a Martinem Melmukou.

Ve druhém semifinále se ukáže novopečený otec Jindřich Weiss, který kvůli porodu dcery obětoval první kolo turnaje. Spolu s Martinem Tichým však následně vyhráli všechny sety a po čtvrfinálové výhře nad skvěle hrajícími Jirkou Sedlákem a Patrikem Maňasem mohli slavit i postup do neděle. Proti nim se postaví Jan Dumek a Václav Berčík, ačkoliv to do semifinále měli o něco těžší kvůli porážce ve skupině právě s Jirkou a Patrikem, ve čtvrtfinále si ale přeci jen poradili s Přemyslem Kubalou a Michalem Bízou.

Zatímco v mužské kategorii prošli do TOP 4 čtyři nejvýše nasazené páry do turnaje, u žen došlo hned k několika překvapením. Už ve skupině skončila cesta Terezy Pluhařové se Sárou Olivovou a ve čtvrtfinále ztroskotaly na Martině Maixnerové a Marii-Sáře Štochlové i favoritky turnaje Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou. Martina s Máří si v semifinále zopakují finálový souboj z pražské MEVZy proti dlouhodobě skvěle hrajícím dalším mladým hráčkám, Tereze Kotlasové a Daniele Resové. Terka s Danielou prošly do neděle bez porážky i díky tie-breaku proti Ivě Hauptové a Haně Skalníkové ve čtvrtfinále, a to i přesto, že účast dvojice na šampionátu byla kvůli zdravotním komplikacím doslova na hraně.

I v obou částech turnaje bylo předem jisté, že složení mistrovské dvojice se bude oproti loňsku lišit, vzhledem k absenci Martina Pihery a Kristýny Kolocové. Jak už bylo řečeno, Michala Kvapilová může obhájit titul s pomocí Michaely Kubíčkové, neboť i ony jsou účastnicemi semifinále šampionátu, ve čtvrtfinále přehrály Annu Dostálovou a Michaelu Bláhovou. Posledními úšastnicemi beachvolejbalového final four ve Slavkově jsou Martina Jakubšová s Eliškou Davidovou, jejich čtvrtfinálové soupeřky Ludmila Lojková a Radka Tučková odehrály na turnaji čtyři třísetové zápasy, ten nejdůležitější však zvládly právě Martina s Eliškou.

Blíží se závěr beachvolejbalové sezóny, již dnes večer budeme znát nové mistry a mistryně České republiky v plážovém volejbale! Pro ty, kdo si nebudou chtít nechat ujít jediný finálový balón, můžete finálová utkání sledovat na ČT Sport, případně na webu www.ceskatelevize.cz.

 

Autor: Petr Sixta, foto: Václav Kohelka

Krátké zprávyArchiv
FIVB 4* Espinho (POR) 2019

Perušič / Schweiner – Pedlow / Schachter (CAN) 0:2 (17:21, 19:21)

 
2019 FIVB MS U21 - Bahrajn

Írán – Česká republika 3:0 (29:27, 25:18, 26:24)

 
Přátelské utkání - ženy - Ostrowiec (POL)

Polsko - Česká republika 3:0 (26:24, 25:21, 25:11), dodatečný set 25:22 Sestava ČR: Kossányiová (13), Trnková (5), Purchartová (5), Mlejnková (8),...

 
Do síně slávy světového volejbalu byl uveden Čech Josef Tesař

Josef TESAŘ byl uveden do síně slávy světového volejbalu (International Volleyball Hall of Fame) !!!  

 
FIVB 4* Espinho (POR) 2019

ženy: Larsen / Stockman (USA) - Hermannová / Sluková 2:1 (17:21, 21.16, 15:10), Hermannová / Sluková – Dabizha / Rudykh (RUS) 2:0 (21:14,...

 
2019 FIVB MS U21 - Bahrajn

Tunisko – Česká republika 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018