2.9.2018

Je tu FINAL FOUR Mistrovství České republiky v plážovém volejbale!

Dohromady osm dvojic prošlo v deštivém počasí do nedělních závěrečných bojů o medaile. Ve Slavkově u Brna nebylo na turnaji nouze o překvapení především v ženské kategorii, naopak z mužů prošly do semifinále nasazené páry 1 až 4. Podaří se Marcelovi Myslivečkovi či Michale Kvapilové obhájit loňský triumf s novými spoluhráči?

 

Na UNIQA Mistrovství České republiky se z různých důvodů neobjevilo na kurtu hned několik českých beachvolejbalistů světových rozměrů. Aktuální světové dvojky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová svoji účast v roli hráček na turnaji ve Slavkově kvůli rekonvalescenci ramene Slukové odřekly, Mistrovství České republiky se přeci jen zúčastní. Vítězky letošních turnajů z Ostravy a Vídně, bronzové evropské medailistky a druhé hráčky World Tour Finals se představí v roli divaček, navíc budou mít od 15:30 v místě autogramiádu. Další z hvězd české beachvolejbalové scény, Kristýna Hoidar Kolocová, před pár dny ukončila kariéru (čtěte ZDE), její poslední parťačka Michala Kvapilová se s novou spoluhráčkou Michaelou Kubíčkovou bez problémů probojovala do semifinále turnaje.

Na turnaji chybí i David Schweiner, který konec sezóny v Česku obětoval studijním povinnostem. Spolu s Ondřejem Perušičem jsou sice dlouhodobě nejlepšími českými beachvolejbalisty, titul mistrů republiky se jim však stále vyhýbá. Ondra je ale po boku Jana Vodičky, stříbrného medailisty z Mistrovství Evropy do 18 let v šestkovém i plážovém volejbale, v semifinále slavkovského turnaje, kam prošli i díky jasnému vítězství nad Davidem Kufou a Jakubem Gálou. Proti nim nastoupí obhájce zlata Marcel Mysliveček, tentokrát bez Martina Pihery, zato v nově složené dvojici s Dominikem Samcem, ti mezi nejlepší čtyři prošli díky tie-breakové výhře nad Robertem Kufou a Martinem Melmukou.

Ve druhém semifinále se ukáže novopečený otec Jindřich Weiss, který kvůli porodu dcery obětoval první kolo turnaje. Spolu s Martinem Tichým však následně vyhráli všechny sety a po čtvrfinálové výhře nad skvěle hrajícími Jirkou Sedlákem a Patrikem Maňasem mohli slavit i postup do neděle. Proti nim se postaví Jan Dumek a Václav Berčík, ačkoliv to do semifinále měli o něco těžší kvůli porážce ve skupině právě s Jirkou a Patrikem, ve čtvrtfinále si ale přeci jen poradili s Přemyslem Kubalou a Michalem Bízou.

Zatímco v mužské kategorii prošli do TOP 4 čtyři nejvýše nasazené páry do turnaje, u žen došlo hned k několika překvapením. Už ve skupině skončila cesta Terezy Pluhařové se Sárou Olivovou a ve čtvrtfinále ztroskotaly na Martině Maixnerové a Marii-Sáře Štochlové i favoritky turnaje Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou. Martina s Máří si v semifinále zopakují finálový souboj z pražské MEVZy proti dlouhodobě skvěle hrajícím dalším mladým hráčkám, Tereze Kotlasové a Daniele Resové. Terka s Danielou prošly do neděle bez porážky i díky tie-breaku proti Ivě Hauptové a Haně Skalníkové ve čtvrtfinále, a to i přesto, že účast dvojice na šampionátu byla kvůli zdravotním komplikacím doslova na hraně.

I v obou částech turnaje bylo předem jisté, že složení mistrovské dvojice se bude oproti loňsku lišit, vzhledem k absenci Martina Pihery a Kristýny Kolocové. Jak už bylo řečeno, Michala Kvapilová může obhájit titul s pomocí Michaely Kubíčkové, neboť i ony jsou účastnicemi semifinále šampionátu, ve čtvrtfinále přehrály Annu Dostálovou a Michaelu Bláhovou. Posledními úšastnicemi beachvolejbalového final four ve Slavkově jsou Martina Jakubšová s Eliškou Davidovou, jejich čtvrtfinálové soupeřky Ludmila Lojková a Radka Tučková odehrály na turnaji čtyři třísetové zápasy, ten nejdůležitější však zvládly právě Martina s Eliškou.

Blíží se závěr beachvolejbalové sezóny, již dnes večer budeme znát nové mistry a mistryně České republiky v plážovém volejbale! Pro ty, kdo si nebudou chtít nechat ujít jediný finálový balón, můžete finálová utkání sledovat na ČT Sport, případně na webu www.ceskatelevize.cz.

 

Autor: Petr Sixta, foto: Václav Kohelka

Krátké zprávyArchiv
Finále Českého poháru 2018/19 muži

VK Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)  

 
Final Four ČP 2018/19 muži - semifinále

Kladno volejbal cz – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:21), VK Dukla Liberec - VK Jihostroj České Budějovice 2:3 (17:25, 22:25, 25:21,...

 
Champions League 2018/2019 muži

VK ČEZ Karlovarsko – Zaksa Kedzierzyn-Kozle (POL) 0:3 (19:25, 23:25, 18:25)

 
Pohár CEV 2018/2019 ženy - čtvrtfinále

VK UP Olomouc - Stiinta Bacau (ROU) 2:3 (25:21, 25:20, 20:25, 20:25, 16:18), první zápas 2:3 - postupuje Stiinta Bacau

 
Pohár CEV 2018/2019 ženy - čtvrtfinále

Stiinta Bacau (ROU) – VK UP Olomouc 3:2 (25:19, 20:25, 25:21, 24:26, 15:8)

 
Finále Českého poháru 2018/19 ženy

VK Prostějov - VK UP Olomouc 1:3 (21:25, 19:25, 25:21, 17:25)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018