České beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová skončily na turnaji v rakouském Klagenfurtu na děleném 5.místě, když ve třetím kole play off vzdaly po zdravotních problémech Barbory Hermannové švýcarskému páru Betschart/Huberli. Druhá česká dvojice Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová skončily na turnaji na dělené 25.příčce.
KVALIFIKACE - 1.kolo:
Jakubšová/Valková - Take/Mizoe (JPN) 2:1 (16:21, 22:20, 15:11)
Kolocová/Kvapilová - Yellin/Guz (ISR) 2:0 (21:11, 21:11)
Řeháčková/Dostálová M. - Nestarcová/Šipošová (SVK) 0:2 (18:21, 19:21)
KVALIFIKACE - 2.kolo:
Lobato/Soria (ESP) - Jakubšová/Valková 2:0 (21:16, 21:17)
Kolocová/Kvapilová - Nestarcová/Šipošová (SVK) 2:0 (21:15, 21:11)
HLAVNÍ FÁZE:
27.7. Sluková/Hermannová - Kolocová/Kvapilová 2:0 (21:14, 21:15)
27.7. Bawden/Clancy (AUS) - Kolocová/Kvapilová 2:0 (21:18, 21:19)
27.7. Sluková/Hermannová - Lane/Summer (USA) 0:2 (20:22, 19:21)
28.7. Bawden/Clancy (AUS) - Sluková/Hermannová 1:2 (18:21, 21:19, 15:11)
28.7. Lane/Summer (USA) - Kolocová/Kvapilová 0:2 (19:21, 17:21)
1. Bawden/Clancy (AUS)
2. Sluková/Hermannová (CZE)
3. Lane/Summer (USA)
4. Kolocová/Kvapilová (CZE)
Dvojice Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová obsadila na turnaji dělené 25.místo.
PLAY OFF - 1.kolo:
Sluková/Hermannová - Day/Hochevar (USA) 2:1 (16:21, 21:16, 15:8)
PLAY OFF - 2.kolo:
Laboureur/Sude (GER) - Sluková/Hermannová 0:2 (19:21, 21:23)
PLAY OFF - 3.kolo:
Sluková/Hermannová - Betschart/Huberli (SUI) Bez boje 0:2 (0:21, 0:21)
Z důvodu zranění Barbory Hermannové česká dvojice Švýcarkám vzdala a skončila celkově na dělené 5.příčce.
Autor: Mgr. Michal Mezera
Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...
TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...
Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)
Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)
Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)
čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)