Ženy - Kvalifikace ME : EST - CZE - Talin
Muži - přátelské utkání : CZE - TUN - Jablonec nad Nisou
Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Slavkov
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - FIN - Jablonec nad Nisou
9. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : SWE - CZE
1.7.2018

Mistrovství České republiky do 17 let patřilo dvojicím Beachservisu a Beachclubu Strahov!

Happy Sport Opava pořádal v Beachcentru Kolofík první prázdninový víkend v létě 2018 Mistrovství České republiky do 18 let. Veliký úspěch z něj slavily dvojice z Beachclubu Strahov a Beachservisu - oba kluby mohly slavit zisk zlaté medaile a navíc celé semifinálové složení jak chlapců, tak děvčat, tvořily právě hráči a hráčky z těchto dvou klubů. Na pravou míru - stříbrná Žaneta Holečková je z Beachklubu Pankrác, jediná výjimka.

V kategorii chlapců se o finálové utkání postaraly Petr Janče s Matějem Havlíkem z Beachclubu Strahov a Jakub Čadek s Jendou Berčíkem z Beachservisu. Po setech 15:21, 21:19 a 15:13 zvítězili strahovští Petr s Matějem, získali tím titul mistrů republiky do 17 let pro rok 2018.

V kategorii žen byla situace velice podobná - opět se o finále postaraly dvojice dvou zřejmě bezkonkurenčních klubů v této kategorii, opět rozhodoval tie-break, který pomeřem 15:13 vyhrála dvojice, co prohrála první set. Tentokrát se ale poštěstilo dvojici Beachservisu. Stříbrné Adéla Jílková se Žanetou Holečkovou prohrály na turnaji dvě utkání, obě s Terezou Příhodovou a Nikol Součkovou. Souboj o zlato skončil 20:22, 21:13 a 15:13. Tereza s Nikol se tak staly mistryněmi České republiky do 17 let.

Třetí místo mezi chlapci byl dalším soubojem z minisérie Beachservice - Strahov. Viktor Dostál s Matějem Rumlem zvítězili nad Danem Knapkem a Honzou Žídkem 2:0 (16; 16). Poslední z medailových zápasů bylo utkání o bronz v kategorii dívek. Klubový souboj Beachservisu vyhrály Beáta Ročková s Anitou Hájkovou 2:0 (11; 10) nad Anetou Bařinovou a Terezií Zápotockou.

Autor: Petr Sixta

2018 CEV ME beachvolejbal - Nizozemsko

Kolocová / Kvapilová – Gruszczynska / Gromadowska (POL) 2:0 (21:10, 21:14)

Perušič / Schweiner – Beeler / Krattiger (SUI) 0:2 (16:21, 14:21), Stoyanovskiy / Velichko (RUS) – Dumek / Berčík 2:0 (21:12, 21:15)