2.2.2016

Nové beach-duo Bonnerová/Dostálová: Tréninkový plán nám sestavoval i Aleš Holubec

Markéta Sluková/Barbora Hermannová, Kristýna Kolocová/Michala Kvapilová a Martina Bonnerová/Nicole Dostálová. To jsou tři beachvolejbalové páry, které budou bojovat v blížící se sezóně plážového volejbalu o přední umístění na české i zahraniční "beachscéně"! Dnes jsme zastavili u dvojice Bonnerová/Dostálová a konkrétně se zkušenější Martinou Bonnerovou jsme pohovořili o její nové spolupráci s dvacetiletou Nicole, o jejich společných trénincích, životosprávě, sponzorech i soukromém životě. 

Martino, před nedávnem jsi vytvořila novou českou beachvolejbalovou dvojici s Nicole Dostálovou, proč jsi se rozhodla spolupracovat právě s ní?

"Po rozpadu naší staré dvojice jsem se snažila sehnat novou spoluhráčku, což se mi zdálo zprvu docela nemožné, zvláště v polovině sezóny… Nechtěla jsem ale jen sedět doma a chtěla jsem odehrát alespoň nějaké turnaje. Nicole mi později napsala, jestli bychom spolu neodehrály jeden český Supercup. Musím říct, že mě moc mile překvapila tím, jak je talentovaná a na svůj mladý věk šikovná. Hrálo se nám spolu moc dobře, začaly jsme společně trénovat a později se i domluvily na delší spolupráci, z čehož mám velkou radost a dodalo mi to novou chuť hrát a motivaci :-)"

Představíš nám váš realizační tým? Kdo bude vašim trenérem? Máte nějaký speciální plán, co se týče tréninků i životosprávy?

„Jelikož jsme každá měla jiného trenéra, já Martina Tichého a Nicole Ondřeje Vlčka, tak jsme nejdříve trénovaly půlku týdne s jedním a půlku s druhým. Později jsme se dohodly, že by bylo dobré, aby s námi do budoucna pracoval jen jeden trenér a tak jsme se domluvily s Ondřejem Vlčkem. Mártymu bych určitě chtěla poděkovat za 2 roky trénování, za které jsem ráda a které mi hodně daly…“

„Plán do posilovny máme vypracovaný od Aleše Holubce, kapitána reprezentace šestkového volejbalu a na kondici zároveň pracujeme s Vladimírem Říhou, boxerskou jedničkou a mistrem ČR v Muay Thai.“

„Se sponzorskými záležitostmi nám pak nadále pomáhá moje mamka, jakožto manažerka týmu. Co se týče životosprávy, tak já se už přes rok řídím podle plánu výživové poradkyně Petry Ježkové a musím říct, že jsem s ním moc spokojená a cítím to i na svém výkonu. Nicole na svojí stravě za poslední půl rok také hodně zapracovala a výsledky jsou na ní vidět.“

Podařilo se vám sehnat dostatek sponzorů pro pokrytí blížící se nové beachvolejbalové sezóny?

"Jelikož jsem v podstatě půlku loňské sezóny nehrála turnaje světové série, tak nám nějaké finance ještě zbyly. Chtěla bych moc poděkovat všem stávajícím sponzorům, kteří při mě zůstali a podporují náš nový tým i letos. Zároveň nám nějací noví sponzoři i přibyli, jako jsou Svět Rovnátek, Pulse Fitness Club a Chimpanzee."

Jaké jsou cíle vašeho nově vzniklého páru v následující sezóně? Které turnaje budou pro vás prioritou?

"Cíle si dáváme postupné, jelikož jsme nově sestavená dvojice, Nicole je 20 let a zatím nehrála na světovce, tak začneme krůček po krůčku. Cílem je sehrávat se, sbírat zkušenosti a body a pokusit se dostat na ME. Chceme se zaměřit na turnaje CEV - evropské Satelity a Masters, turnaje MEVZA a FIVB Open turnaje. Budeme objíždět i české Supercupy a zúčastníme se MČR. Pokud se bude dařit a dostaneme se tam, zkusíme i Grand Slamy."

Co říkáš na přípravu? Proběhla podle vašich představ? Na jaký turnaj spolu vyrazíte jak první?

"Jelikož se chystáme na první turnaj až v půlce dubna, tak naše příprava stále probíhá. Z finančních důvodů a vzhledem k tomu, že spolu začínáme, jsme se rozhodly nejet na FIVB turnaje do Brazílie. Začneme dvěma po sobě jdoucími Open turnaji v Číně. Momentálně se zaměřujeme hlavně na kondiční přípravu v posilovně, v březnu nám začíná soustředění v Kapském Městě a před Čínou plánujeme ještě jedno soustředění."

Jak si vyhovujete s Nicole na hřišti? Na čem je potřeba ještě zapracovat?

"Přijde mi, že jsme si na hřišti sedly už od začátku. Zatím se ale pořád sehráváme a určitě je potřeba pracovat na spoustě věcech. Dobré je to, že jsme obě zvyklé přijímat a sideoutovat. Musíme ještě zapracovat na větší dravosti a drzosti, jako je hra na druhou a podobně."

Jak spolu vycházíte v soukromém životě?

"I v soukromém životě spolu vycházíme moc dobře, zatím jsme nenarazily na žádný problém... a doufám, že nenarazíme :-). Jenom si občas o proti Nicole připadám hrozně stará... (směje se - pozn. red). Na Nikče se mi líbí nejen to, jaký je dříč a do tréninků dává všechno, ale navíc se snaží zařizovat věci kolem našeho týmu a se vším pomáhat."

Kde všude v médiích chcete propagovat vaši beachvolejbalovou dvojici?

"Naši fanoušci nás mohou sledovat na sociálních médiích jako jsou facebook a instagram a na našich webových stránkách. Máme domluvený rozhovor v rádiu a pokud se nám bude dařit a napíší o nás v novinách, tak budeme jedině rády."

Děkuji za rozhovor a přeji vám úspěšnou sezónu...

"I my děkujeme!" 

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26.2.2018 do 10.3.2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – OrPo Orivesi 3:1 (25:15, 15:25, 25:21, 25:19), první zápas 3:0, postupuje Ostrava

 
Pohár CEV 2017/18 ženy

VK Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25), první zápas 0:3, postupuje Jekatěrinburg

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015