14.8.2017

Skvělý víkend českých beachvolejbalistů v Evropě, vezou stříbro i bronz!

Skvělé turnaje prožilo na prestižních evropských turnajích o uplynulém víkendu několik českých beachvolejbalových párů. Na turnaji kategorie satelit v ruském Yantarnynu získaly bronzové medaile Karolína Řeháčková s Magdalenou Dostálovou, které v boji o třetí místo udolaly lotyšské duo Lece/Ozolina ve dvou setech 22:20 a 21:16. Do turnaje v Rusku zasáhl i další české páry, Jindřich Weiss s Martinem Tichým se probojovali do osmifinále turnaje, Martina Jakubšová/Diana Žolnerčíková pak skončily v 1/16 finále. V lichtenštějnském Vaduzu se pak představily další dvě tuzemské dvojice - české jedničky Ondřej Perušič a David Schweiner, které skončily na dělené sedmé pozici a dvojice Martina Bonnerová/Šárka Nakládalová, která po výborných výkonech získala v Lichtenštejnsku stříbro. Ve finále po velkém boji bohužel nestačily jen na Švýcarky Einholzer/Gerson, kterým podlehly ve zkrácené hře.

Ohlasy českých párů:

Karolína Řeháčková - Magdalena Dostálová - bronz z Ruska

"Turnajem jsme postupovaly bez prohry až do semifinále. V pátek jsme zvítězily 2:0 nad Izraelkami a následně 2:0 i nad Litevkami. V sobotu jsme následně ve čtvrtfinále nad Lotyškama Ozolina/Lece vyhrály 2:0, a to hlavně díky naší bojovnosti. V neděli pak přišla naše jediná prohra za celý turnaj (proti Ruskám Motrich/Kholomina), kde nás v semifinále vyškolil spíš velmi silný vítr, než budoucí vítězky celého turnaje. Boj o třetí místo (opět s Ozolina/Lece) jsme si moc užily, v napínavém zápase jsme zvítězily a vezeme domů bronz!"

Jindřich Weiss/Martin Tichý - 9. místo v Rusku

"Máme radost, protože se nám podařilo v silné konkurenci vyhrát tři zápasy. Deváté místo bereme všemi deseti."

Martina Bonnerová - Šárka Nakládalová - stříbrno z Lichtenštejnska

Do turnaje jsme byly nasazené jako "dvojky" v kvalifikaci. Kvalifikační zápas jsme odehrály proti Italkám Giombini/Zuccareli. Nebylo to jednoduché utkání, nicméně jsme utkání zvládly a vyhrály ho ve třetím setu. V chladném Lichtenštejnsku (jeden den bylo pouhých 13 stupňů) jsme postupně porážely týmy z Norska, Ukrajiny (nasazené jedničky turnaje) a Švýcarky. V semifinále jsme pak porazily německý tým Behrens/Schumacher 2:0 a ve finále jsme opět narazily na Švýcarky Elholzer/Gershon. V prvním setu jsme měly několikabodové vedení, ale bohužel jsme se kvůli pár vlastním chybám nechaly dohnat a set jsme prohrály. Náskok ve druhém setu jsme už udržely a dostaly se do tiebreaku. V něm hrály Švýcarky bezchybně a my jsme od začátku setu nedokázaly dotáhnout jejich dvoubodový náskok. Nicméně druhé místo na tamto kvalitně obsazeném Satelitu ve Vaduzu považujeme za úspěch a z medaile máme velkou radost!

Autor: Mgr. Michal Mezera

Český pohár 2017/2018 muži - 2. kolo

Dobřichovice - Ústí 1:3, Bučovice - ČZU Praha A 1:3, 24. 10. Beskydy - Ostrava

Český pohár 2017/18 muži - 2. kolo

Turnov - Odolena Voda 0:3 Drásov - Příbram 0:3 Tesla Brno - Zlín 0:3

Český pohár 2017/18 ženy - 2. kolo

Přerov - Šternberk 0:3 (21:25, 19:25, 18:25) 15. ZŠ Plzeň - VK Brno 1:3 (14:25, 25:22, 18:25, 21:25)

VK Dukla Liberec - PVK Olymp Praha 3:2 (24:26, 25:19, 25:22, 22:25, 15:10)

2017 CEV ME ženy, finále

Finále: Nizozemsko - Srbsko 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 18:25) 3. místo: Ázerbájdžán - Turecko 1:3 (25:22, 21:25, 14:25, 8:25)

2017 CEV ME ženy - Baku - semifinále

Nizozemsko - Ázerbájdžán 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12)   Srbsko - Turecko 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)