10.6.2019

Favorizovaní Sedlák s Maňasem a Resová s Kotlasovou mistry ČR do 22 let!

V Pňově-Předhradí se o víkendových dnech 8. - 9. 6. 2019 uskutečnilo Mistrovství České republiky v beachvolejbale v kategorii U22.  Turnaj sloužil zároveň i jako kvalifikace o účast na Mistrovství Evropy do 22 let. Z titulu mistrů se radují nejvýše nasazené páry v obou pohlavích, Jiří Sedlák s Patrikem Maňasem a Tereza Kotlasová s Danielou Resovou.

V kategorii žen se do semifinále bez ztráty setu probojovaly týmy Tereza Kotlasová, Daniela Resová a Miroslava Dunárová, Marie-Sára Štochlová. Z oprav postoupily Lucie Šeredová s Terezou Francovou a Zuzana Kinclová s Andreou Lorenzovou. V prvním semifinále potvrdily roli favoritek Mirka Dunárová s Máří Štochlovou, když si poradily s Terkou Francovou a Luckou Šeredovou 2:0 na sety. Druhé semifinále mělo podobný průběh, když rovněž v poměru 2:0 na sety zvítězily Terka Kotlasová s Danielou Resovou nad Zuzkou Kinclovou a Andy Lorenzovou. Ve finále se tak utkaly dva nejvýše nasazené páry.

Bronzovou medaili zaslouženě vybojovaly Zuzana Kinclová s Andreou Lorenzovou, když zejména skvělou obranou v poli získaly potřebný náskok ve třetím rozhodujícím setu a dovedly tie-break do vítězného konce v poměru 15:9.

V ženském finále se diváci dočkali strhující podívané, kdy oba týmy podaly vynikající výkony a potěšily tak 250 nadšených diváků. V prvním setu ukázaly více klidu Tereza s Danielou, když byly jistější především na příjmu podání a lépe si připravovaly své útoky u sítě. Od druhého setu však začaly tahat za delší konec provazu Mirka s Máří, když se jim podařila uprostřed setu několikrát obrana v poli i na bloku a svůj náskok si držely až do stavu 20:17. Nechaly však soupeřky srovnat na 20:20, ale nakonec set dovedly do vítězství 23:21 a vynutily si tie-break.

Ve třetí zkrácené sadě žádný z týmů neměl větší vedení než o jeden bod. Do samotné koncovky však z mírně lepšího bodového postavení vstupovaly Terka s Danielou, když vedly postupně 13:12, 14:13 aby nakonec udolaly své soupeřky konečným výsledkem 16:14. Oba týmy si zasloužily vítězství, protože předvedly řadu skvělých smečí, bloků i zásahů v poli a sehrály velice vyrovnané a krásné utkání.

V soutěži mužů si šly za vítězstvím od prvního zápasu nasazené jedničky Patrik Maňas s Jiřím Sedlákem, kteří za celý turnaj neztratily jediný set a žádný tým je ani nedonutil k vypjaté koncovce. Skvělá forma Patrika s Jurou tak odsoudila ostatní týmy pouze do boje o druhé místo. V semifinále Patrik s Jurou zvítězili 2:0 na sety nad dvojicí Jan Kasan, Martin Pavlovský. V druhém semifinále byl k vidění obrat v zápase, když po prvním vyhraném setu nedokázala dvojice Martin Melmuka, František Knobloch předčít překvapení turnaje v podobě Daniela Sedláka s Jakubem Rulíškem a překvapivě prohrála druhý a třetí set v poměru 18:21 a 12:15.

V boji o třetí místo zbylo více sil týmu Martinovi Melmukovi s Františkem Knoblochem, kteří zvítězili jasně nad dvojicí Kasan/Pavlovský 2:0 na sety. Bronzová medaile tak putovala do Prahy.

V ryze brněnském mužském finále jsme byli svědky bratrovražedné bitvy mezi bratry Sedlákovými. Jura s Patrikem však nikoho nenechali na pochybách o tom, kdo bude Českou republiku reprezentovat na ME U22 v Turecku, kam postupuje pouze vítěz. První set byl sice až do technického oddechového času vyrovnaný, pak se ale již naplno projevila herní převaha nasazených jedniček a Jura s Patrikem zvítězili přesvědčivě 21:16 a 21:13.

Za organizátory děkujeme všem hráčkám a hráčům za předvedené výkony. Týmům, které budou reprezentovat ČR na ME U22 přejeme hodně úspěchů a pořádnou porci sportovního štěstí.

Unikátní rozhovory po utkání, výsledky a nejrychlejší zprávy najdete na Facebooku a Instagramu Českého beachvolejbalu!