29.7.2019

Další TOP 10 do sbírky přivezly Sluková s Hermannovou z Tokia!

Devátým místem skončila pouť Markéty Slukové a Barbory Hermannové v japonském Tokiu 2019, v místě, kde se již za necelých dvanáct měsíců zahájí olympijský beachvolejbalový turnaj. 4*hvězdičkový event v Japonsku byl specificky upravený, aby simuloval podmínky, jaké budou zažívat ti nejlepší za rok na olympiádě!

logo

Ve skupinách se na World Tour poprvé od roku 2016 hrálo systémem každý s každým, turnaje se navíc mohlo zúčastnit v hlavní soutěži jen 24 párů na kategorii. Bára s Markétou se ve skupině B utkaly postupně s Američankami Claes a Sponcil, s mistryněmi světa Melissou Humana-Paredes a Sarah Pavan a nakonec s domácí dvojicí Chiyo / Sakaguchi.

První duel nepřišel Češkám příliš pod ruku, s Američankami tahaly za kratší konec a nakonec z toho byla prohra 15:21 a 18:21. Ani v druhém zápase nezačaly Maki s Bárou úplně nejlépe, první set s Kanaďankami prohrály 14:21. Až poté to vypadalo, že se česká dvojice s obtížnými podmínkami trochu sžila a srovnala krok výsledkem 21:17. Bohužel, v celkovém součtu to byl jen malý, později však důležitý úspěch. Ačkoliv nakonec tie-break prohrály 10:15, nahrané body ve druhém setu se počítaly. Poté, co ve třetím zápase Češky smetly Japonky 21:15 a 21:12, dočkaly se odměny - nahrané skóre jim pomohlo, aby byly ve skupinách mezi lepšími páry z třetích míst a vyhly se předkole play-off!

V boji o čtvrtfinále se střetly s Holanďankami Keizer a Meppelink a rozhodně si nevedly zle. Ačkoliv první set soupeřkám podlehly 16:21, v druhém setu si vyžádaly prodloužení zápasu výsledkem 22:20. Nervydrásající duel nakonec Sluková s Hermannovou do vítězsví nedotáhly, podlehly 13:15.

Pro Markétu a Báru to bylo třetí deváté místo v řadě. Teď už se ale přesunuly do Vídně, kde budou obhajovat své doposud největší turnajové vítězství, ve středu zde toitž začíná druhý letošní Major!

O výsledcích a nadcházejících zápasech českých párů Vás nejrychleji budeme informovat na Facebooku a Instagramu Českého beachvolejbalu!

Autor: Petr Sixta, foto: FIVB

CEV Challenge Cup 2019/2020 - muži

čtvrtfinále: Spor Toto SC Ankara (TUR) – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

Final Four ČP 2019/20 muži - finále

VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:1 (25:15, 25:17, 23:25, 25:19)

Final Four ČP 2019/2020 muži - semifinále

VK Dukla Liberec – Kladno volejbal cz 1:3 (25:22, 21:25, 23:25, 21:25), VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:21, 23:25, 32:30,...

CEV Champions League - muži

VK Jihostroj České Budějovice – Trentino Itas (ITA) 2:3 (25:21, 25:22, 15:25, 22:25, 11:15)

Rozloučení s Jaroslavem Saskou

Smutná zpráva dorazila z Jablonce n. Nisou. V sobotu 15. února 2020 zemřel ve věku 85 let pan Jaroslav Saska, člen Sokola Janov, více jak 30 let...

VK Jihostroj České Budějovice – Fenerbahce HDI Sigorta Istanbul (TUR) 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)