12.6.2011

Oslavy 90 let českého volejbalu se vydařily, 2011

Oslavy 90 let českého volejbalu jsou minulostí
na významné jubileum se ovšem bude dlouho vzpomínat. Organizátorům celé akce se v jednom dni podařilo spojit volejbalovou nostalgii se sportujícím mládím, nechyběla zábava, umění a radost ze setkání po dlouhých letech.

Devadesátin českého volejbalu se zúčastnila řada zahraničních hostů. Aleksandar Boričič, místopředseda Evropské volejbalové federace, Lubomír Halanda, předseda Slovenské volejbalové federace nebo místopředseda Rakouského volejbalového svazu Karl Hanzl, ti všichni přijeli českému volejbalu gratulovat k jeho významnému výročí.

Oslavy začaly v dopoledních hodinách přehlídkou nejmladších adeptů našeho sportu. Sto družstev převážně z brněnského regionu se zúčastnilo dalšího turnaje Minivolejbalu v barvách. Na turnaji nemohl chybět předseda ČVS Zdeněk Haník, duchovní otec myšlenky barevného minivolejbalu, z aktivních vrcholových volejbalistů přihlížel turnaji Tomáš Jambor, který působí v zahraničí. „Poprvé jsme vyzkoušeli velký turnaj barevného minivolejbalu pod širým nebem, počasí nám přálo a 24 hřišť ve volejbalovém areálu Za Lužánkami vidělo mnoho krásných minivolejbalových bitev,“ řekl hlavní organizátor turnaje Aleš Novák.

V 17 hodin slavnostně otevřeli předseda ČVS Zdeněk Haník, místopředseda ČVS František Kopecký a primátor města Brna Roman Onderka vernisáž, kde může návštěvník shlédnout mnoho nádherných momentů jak z historie, tak i ze současnosti českého volejbalu. Vernisáž zůstává v prostorách předsálí činoherní scény městského divadla v Brně ještě celý příští týden, k zhlédnutí bude také během konání mistrovství Evropy mužů v Karlových Varech a pražské O2 aréně.

Hlavní část programu, slavnostní shromáždění, začala v městském divadle v Brně v 17 hodin. Moderování se ujal vynikající muzikant, skladatel a bavič Zdeněk Merta, který několikrát zmínil svůj pozitivní vztah k volejbalu.

Na pódium byly postupně zvány nejrůznější osobnosti českého volejbalu, které se v minulosti i současnosti zasloužily o propagaci našeho sportu u nás nebo v zahraničí, v minulosti nebo současnosti. Největší potlesk však sklidil mistr světa z let 1956 a 1966 a člen síně slávy FIVB Josef Musil.
Nostalgii vzbudily filmové retrozáběry nejen z dávné, ale i té blízké historie. Vždyť poslední medaile z mistrovství Evropy přivezly juniorky České republiky teprve v minulém roce.

O kulturu se v rámci programu starali vynikající umělci, jmenujme například jazzovou zpěvačku Evu Emingerovou, bývalou volejbalovou reprezentantku, Hanu a Petra Ulrychovi, či VA Band, složený z bývalých volejbalových reprezentantů Zdeňka Haníka, Aleše Broulíka a Milana Fortuníka. Ovace za své vystoupení sklidili také mladí sportovci z Fryčovic, kteří si říkají Zero Gravity.

Po skončení oficiálního programu probíhala ještě dlouho neformální zábava, která se zcela jistě točila kolem jednoho magického slůvka:

VOLEJBAL

 

Autor: Radek Krpač

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015