1. | VK Lvi Praha |
2. | Kladno volejbal cz |
3. | VK Dukla Liberec |
4. | VK Jihostroj České Budějovice |
5. | ČEZ Karlovarsko |
6. | VK Trox Příbram |
7. | AERO Odolena Voda |
8. | Volejbal Brno | |
9. | Black Volley Beskydy | |
10. | VK Benátky nad Jizerou | |
11. | Fatra Zlín | |
12. | VK Ostrava | |
13. | SKV Ústí nad Labem |
1. | Šelmy Brno | |
2. | VK Prostějov | |
3. | VK Dukla Liberec | |
4. | PVK Olymp Praha | |
5. | TJ Ostrava |
*5.6.1911 - †21.12.1992
Funkcionář
Uznání a ocenění:
Čestný člen ČVS, osobnost Síně slávy českého volejbalu z Galerie funkcionářů
Jméno a příjmení: Lumír BĚLINA
Datum narození: 5. června 1911
Datum úmrtí: 21. prosince 1992
Poznámka ve svazové databázi ČVS o něm říká:
extraligový rozhodčí a komisař, člen Komise rozhodčích a Disciplinární komise ČVS a ČSVF. Funkcionář Slavoje Praha a Slavie VŠ Praha.
Ve Slavoji Praha jsem jej poznal osobně jako člena výboru VO, starajícího se o zázemí prvoligového družstva žen, nabitého reprezentantkami a vedeného státním trenérem Metodějem Máchou. Jejich křestní jména (Lumír a Metoděj) ve mně vyvolávaly a stále vyvolávají vzpomínku na Staré pověsti české.
Když v roce 1968 podaly ženy Slavoje Praha s trenérem M. Máchou kolektivní přestup do RH Praha, přešel Lumír do Slavie VŠ Praha, kde dalších 20 let působil jako technický vedoucí družstva mužů, jako hlasatel a zapisovatel jeho ligových utkání.
FOTO:
Na snímku z roku 1972 sedí Lumír uprostřed zadní řady hráčů, nad trenérem Rosťou Vorálkem a Josefem „Buldou“ Musilem (č. 9), který byl ve svých 40 letech největší oporou tohoto omlazeného kolektivu vysokoškoláků.
Zdeněk Vrbenský
Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...
TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...
Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)
Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)
Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)
čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)