22.1.2016

Byli jsme dva sety trošku zamrzlí, hodnotí porážku s Belgičany liberecký Michal Nekola

Poslední mistr české nejvyšší soutěže - Dukla Liberec včera večer sehrál před téměř třemi tisícovkami diváků závěrečný domácí duel Ligy mistrů proti belgickému Roeselare. I přes bojovný výkon však získal "pouze" set a na premiérovou výhru v letošní sezóně nejprestižnější klubové soutěže stále čeká.

První dva sety byl Knack Roeselare jasně lepším celkem, vynikal na bloku i ve hře v poli. Českému týmu navíc nefungovala útočná hra, trápili se oba smečaři (Správka a Kriško T.), i tradiční tahoun mužstva - polský univerzál Patucha. Ten byl dokonce v průběhu prvního setu střídán druhým "účkem" Jakubem Vencovským. Do třetího setu se hra českého celku zvedla, několikrát se podařilo ubránit i doposavad bezchybné belgické smečaře. Výsledkem toho bylo vítězství 25:23 a snížení na 1:2. Závěrečný čtvrtá sada však zapadla opět do "stereotypu" prvních dvou sad, Knack držel vývoj setu ve svých rukou a dotáhl ho k vítězství 25:19 a celkově 3:1 na sety. Liberecká Dukla tak nadále musí čekat na premiérovou výhru v tomto ročníku LM. Poslední příležitost bude mít za 14 dní na půdě silného polského Belchatówa.

„Těžko vyzdvihnout nějakou naši činnost, když jsme prohráli. První dva sety jsme byli trošku zamrzlí a vůbec jsme se nedostali do varu. Až od třetího setu jsme se bojovností vrátili do hry, ale soupeř byl lepší v obraně a dohrávání míčů. V tom nás přehráli," zdodnotil utkání pro kamery České televize trenér libereckých Michal Nekola.

Liga mistrů - skupinová fáze (Home Credit aréna/Liberec):

VK Dukla Liberec - Knack Roeselare 1:3 (20:25, 18:25, 25:23, 19:25)

Sestava Liberce: Janouch, Leikep, Staněk, Kriško T., Správka, Patucha, libero: Kopáček. Střídali: Fučík, Vencovský, Zajíček, Galabov.

Nejvíce bodů: Kriško T. 16, Patucha 14, Leikep 8.

Diváci: 2.900

Autor: Mgr. Michal Mezera

Nová fotogalerie: EX-M: AERO Odolena Voda - ČZU Praha

V sekci FOTOGRALERIE byly přidány nové fotografie, tentokrát z utkání Odolene Vody a ČZU Praha.

Budějovice mění po porážce od Tel Avivu trenéra

Novým trenérem se stal dosavadní asistent René Dvořák, jemuž bude pak na lavičce pomáhat Stanislav Pochop.

Budějovice ve třech setech prohrály s Tel Avivem

VK České Budějovice - Mac. Tel Aviv 0:3 (23:25, 23:25, 26:28).

Karlovarsko narazí v Poháru CEV na ruský Surgut

Daleká cesta čeká volejbalistky Karlovarska v dalším kole Poháru CEV. Odvetný duel mezi Surgutem a Olympiakos skončil vítězství ruského celku v...

Liga mistrů: Liberec podlehl Berlínu ve třech setech

Liberec - Berlín 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

Nová fotogalerie: EX-M: Kladno volejbal cz - ČZU Praha

Byla přidána nová FOTOGALERIE, tentokrát z dohrávky 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha - ZDE.