Reprezentace
26. 8. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Lotyšsko
Reprezentace
4. 9. 2020
Ženy - Kvalifikace ME : turnaj Bosna a Hercegovina
20.6.2020

Lupenické kurty pod vodou! Kdo může, ať pomůže

Asi není v české kotlině volejbalisty, který by neznal turnaj ve východočeských Lupenicích. Na volejbalových kurtech této malé vesničky nedaleko Vamberka hrály stovky naši budoucích reprezentantů a 55letá historie tohoto volejbalového turnaje řadí zdejší volejbalové klání mezi unikáty českého volejbalu. Až letos přišla voda… Z kurtů v Lupenici se stal během několika hodin rybník.

„Bylo to jako z čistého nebe a než jsme se rozkoukali, byly kurty pod vodu. Stále prší a vypadá to, že volejbalový areál můžeme budovat na novo,“ říká Ing. Ivo Muthsam, starosta obce Lupenice.

Co se vlastně v Lupenici stalo? Přívalový déšť způsobil zhruba po 40 letech v obci Lupenice povodeň v povodí vodoteče Štědrá. Srážky dosáhly během tří hodin v průměru 100 mm na 1 m2. Vlivem rozsáhlého povodí se voda z okolních polí a pozemků rozlila do údolí obce Lupenice. Domácí stačili pouze sledovat vodní živel. V centru obce ležící sportovní areál TJ Sokol Lupenice, vybudovaný v šedesátých letech minulého století, se změnil během jedné hodiny v jezero o rozloze větší než osm volejbalových hřišť, která byla zaplavena. Z lupenického volejbalového areálu se stal poldr držící téměř 10 000 m3 vody. Hladina vody místy dosahovala téměř tří metrů, což je i vidět z přiložené fotodokumentace. Zcela vyplaven byl čerstvě zrenovovaný sklad spolku a taktéž bylo zaplaveno a zničeno technické zařízení klubovny a šaten. Po opadnutí vody začali Lupeničtí odstraňovat následky povodně s vidinou uspořádání již 55. ročníku tradičního volejbalového turnaje Ládi Hlavatého, kterému tento turnaj v upomínce věnovali. Rovněž se bude konat již tradiční zmrzliňák, který je taktéž jednou z priorit domácích volejbalistů.

Rádi jako volejbalový svaz pomůžeme klubu Sokol Lupenice. Tradice lupenického turnaje je dlouhá a samotný turnaj velmi populární mezi volejbalovou komunitou,“ říká předseda ČVS Marek Pakosta.

„Vážíme si podpory ČVS a chceme letos i v budoucnu pro český volejbal pořádat turnaje v důstojných podmínkách. Budeme rádi za každou pomoc, ať již materiálovou nebo finanční. Teď jenom, aby přestalo pršet. Pro finanční pomoc jsme zřídili bankovní účet TJ Sokol Lupenice: číslo účtu 107-302510217/0100, v.s. 180620, říká Ing. David Čižinský, starosta TJ Sokol Lupenice.

„V činnosti neslevíme a volejbalové kurty připravíme na předposlední prázdninový víkend. Vzhledem k tradici a historii tohoto turnaje ani nemůžeme konat jinak. Jsme zavázáni nejenom k dílu našich předků, ale taktéž ke všem účastníkům, týmům a jednotlivcům, kteří do Lupenice každoročně přijíždějí. Víme, že nebude jednoduché dát celý areál zpět do původního stavu, ale práce se nebojíme a věříme, že se vše v dobré obrátí,“ dodávají na závěr Lupeničtí.

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - chlapci

1. místo - Daniel Fabikovič/Richard Stružka 2. místo - Tomáš Červa/Jakub Tesárek 3. místo - Tomáš Křenek/Tadeáš Milichovský

 
UNIQA M-ČR U17 - beachvolejbal - dívky

1. místo - Noemi Jeřábková/Sabina Matoušková 2. místo - Žaneta Foxová/Michaela Vlčková 3. místo - Kristýna Koblížková/Alžběta Tomášová

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko – Česká republika 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Švédský univerzál Fredric Gustavsson po Řecku, Francii, Finsku, Japonsku, Belgii a Turecku, kde naposledy působil v týmu Inegol Belediyesi, okusí v...

 
Přátelské utkání - ženy - Walbrzych (POL)

Polsko - Česká republika 3:0 (25:14, 25:19, 25:19), dodatečný set 24:26

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Z ukrajinské Vinnycji se do české UNIQA extraligy vrací Dmytro Dolgopolov. Ukrajinský nahrávač, který v sezóně 2018/2019 působil v Přibrami, bude...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018