29.1.2016

První osmifinálové utkání ČP bezproblémově zvládlo Brno, Praze nepovolilo ani set

Čtvrtek 28. ledna znamenal pro týmy Volejbalu Brno a Volley Team ČZU Praha další pokračování Českého poháru ve volejbale mužů, tentokrát čtvrté kolo. V prvním osmifinálovém utkání jasně dominoval brněnský celek, který pohodlně zvítězil 3:0 na sety.

Družstvo Brna se rozhodlo pořádat utkání v příjemné Sportovní hale Na střelnici ve Svitavách. Místní fanoušci vytvořili v průběhu střetnutí parádní atmosféru, která hnala hráče vpřed k výkonům, kterými chtěli diváky odměnit. A protože byl pro Svitavy extraligový mužský volejbal svátkem, dorazili v hojném počtu přibližně čtyř stovek sportovních fanoušků.

Vzhledem k delší přestávce mezi utkáními UNIQA extraligy se trenér Brna Ondřej Marek rozhodl pro klasickou základní sestavu s klíčovými hráči. „Máme před pondělním duelem s Libercem, z toho důvodu silná základní šestka.“

V začátku utkání poměrně jasně dominoval tým Volejbalu Brno, který po většinu setu vedl. Razantním útokem a dobrým servisem si Brňané dokázali vytvořit pěkný náskok. V koncovce se ještě Pražané snažili dotahovat, ale první dějství skončilo vítězstvím Brna v poměru 25:22.

Druhá sada nabídla vyrovnanější průběh, kdy se obě družstva snažila odskočit alespoň o několik bodů, ale ani jedné se to příliš nedařilo. Po sérii atraktivních výměn přistoupili hosté na hru většího rizika. Ale domácí zlepšili obranu a závěr setu jim opět patřil. Set ukončili se stejným výsledkem jako ten první (25:22).

Do třetí části utkání vstoupili hráči Volejbalu Brno s cílem potvrdit převahu z předchozích dvou setů. Celek ČZU se sice zlepšil na servisu, ale na soupeře nevyzrál. Brno si závěr setu pohlídalo a dokázalo prosadit vlastní hru. Výsledkem sady 25:20 ukončilo duel, a zvítězilo zaslouženě 3:0. Brněnský trenér Ondřej Marek vyjádřil spokojenost s hrou svých svěřenců: „Jsem moc rád, že jsme ten zápas takhle zvládli. Dobře se mi hodnotí bezproblémový průběh utkání. Moc děkujeme místním fanouškům, kteří nám tady udělali domácí prostředí, atmosféra byla skvělá!“

Další utkání v rámci Českého poháru odehrají Brněnští na palubovce ČZU Praha ve čtvrtek 4. února.

Sportovní hala Na Střelnici, Svitavy:

Volejbal Brno - Volley Team ČZU Praha – 3:0 (25:22,25:22,25:20)

Sestavy:

Volejbal Brno: Klapal, Haník, Hrazdira, Pražák, Goodell, Sukharev, libero Castello. Střídali: Muroň, Licek, Čížek, Smrčina

Volley Team ČZU Praha: Mikulenka, Sobek, Záveský, Patočka, Lohr, Kuboš, libero Pondělíček. Střídali: Hora, Hrdý.

Rozhodčí: Kmoníček, Dziacký

Autor: Michaela Kedroňová

Baráž ME 2017 - ženy - Jablonec n. Nisou

První barážové utkání o ME 2017 se uskuteční v Jablonci nad Nisou v sobotu 1.10.2016 od 18 hodin.

Češky po prohře se Slovinskem míří do baráže

Česko - Slovinsko 1:3, Češky končí v kvalifikaci druhé a v báráži je čeká v dvojutkání Slovensko. První duel se odehraje již tuto sobotu v Jablonci...

Live výsledkový servis - kvalifikace žen - Česko vs. Řecko

Živý výsledkový servis druhého českého duelu na kvalifikačním turnaji ve Slovinsku sledujte ZDE.

Muži už dnes mohou slavit postup na ME, ženy čeká ve Slovinsku duel s Řeckem

Utkání, které může definitivně poslat Čechy na evropský šampionát do Polska, se dnes odehraje v jablonecké Městské sportovní hale. Od 18 hodin se...

Kvalifikace ME - ženy - Slovinsko

Bělorusko - Česko 2:3 (24:26, 24:26, 25:22, 25:21, 7:15).

Omezení provozu registračního místa Praha

V pátek 23.9. bude registrační místo Praha, z důvodu čerpání řádné dovolené, uzavřeno.