Ženy - World Grand Prix | Final Four Turnaj Česká republika, Ostrava
Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Praha
20. 9. 2017
Ženy - Mistrovství Evropy | Gruzie, Ázerbajdžán
29.1.2016

První osmifinálové utkání ČP bezproblémově zvládlo Brno, Praze nepovolilo ani set

Čtvrtek 28. ledna znamenal pro týmy Volejbalu Brno a Volley Team ČZU Praha další pokračování Českého poháru ve volejbale mužů, tentokrát čtvrté kolo. V prvním osmifinálovém utkání jasně dominoval brněnský celek, který pohodlně zvítězil 3:0 na sety.

Družstvo Brna se rozhodlo pořádat utkání v příjemné Sportovní hale Na střelnici ve Svitavách. Místní fanoušci vytvořili v průběhu střetnutí parádní atmosféru, která hnala hráče vpřed k výkonům, kterými chtěli diváky odměnit. A protože byl pro Svitavy extraligový mužský volejbal svátkem, dorazili v hojném počtu přibližně čtyř stovek sportovních fanoušků.

Vzhledem k delší přestávce mezi utkáními UNIQA extraligy se trenér Brna Ondřej Marek rozhodl pro klasickou základní sestavu s klíčovými hráči. „Máme před pondělním duelem s Libercem, z toho důvodu silná základní šestka.“

V začátku utkání poměrně jasně dominoval tým Volejbalu Brno, který po většinu setu vedl. Razantním útokem a dobrým servisem si Brňané dokázali vytvořit pěkný náskok. V koncovce se ještě Pražané snažili dotahovat, ale první dějství skončilo vítězstvím Brna v poměru 25:22.

Druhá sada nabídla vyrovnanější průběh, kdy se obě družstva snažila odskočit alespoň o několik bodů, ale ani jedné se to příliš nedařilo. Po sérii atraktivních výměn přistoupili hosté na hru většího rizika. Ale domácí zlepšili obranu a závěr setu jim opět patřil. Set ukončili se stejným výsledkem jako ten první (25:22).

Do třetí části utkání vstoupili hráči Volejbalu Brno s cílem potvrdit převahu z předchozích dvou setů. Celek ČZU se sice zlepšil na servisu, ale na soupeře nevyzrál. Brno si závěr setu pohlídalo a dokázalo prosadit vlastní hru. Výsledkem sady 25:20 ukončilo duel, a zvítězilo zaslouženě 3:0. Brněnský trenér Ondřej Marek vyjádřil spokojenost s hrou svých svěřenců: „Jsem moc rád, že jsme ten zápas takhle zvládli. Dobře se mi hodnotí bezproblémový průběh utkání. Moc děkujeme místním fanouškům, kteří nám tady udělali domácí prostředí, atmosféra byla skvělá!“

Další utkání v rámci Českého poháru odehrají Brněnští na palubovce ČZU Praha ve čtvrtek 4. února.

Sportovní hala Na Střelnici, Svitavy:

Volejbal Brno - Volley Team ČZU Praha – 3:0 (25:22,25:22,25:20)

Sestavy:

Volejbal Brno: Klapal, Haník, Hrazdira, Pražák, Goodell, Sukharev, libero Castello. Střídali: Muroň, Licek, Čížek, Smrčina

Volley Team ČZU Praha: Mikulenka, Sobek, Záveský, Patočka, Lohr, Kuboš, libero Pondělíček. Střídali: Hora, Hrdý.

Rozhodčí: Kmoníček, Dziacký

Autor: Michaela Kedroňová

Češky porazily po Polsku také Kypr

Kvalifikace MS 2018 (Varšava/Pol.) - ženy: Česko - Kypr 3:0 (25:18, 25:14, 25:15).

Češky na kvalifikaci MS v Polsku podruhé úspěšně!

Česká republika - Island 3:0 (25:6, 25:7, 25:13).

Češky ve druhém utkání nestačily na Srbky

Česká republika - Srbsko 0:3 (19:25, 18:25, 24:26).

Nová fotogalerie: Kvalifikace MS 2018 - ženy

Aktuální fotografie z prvního kvalifikačního utkání mezi Českem a Slovenskem (3:1) naleznete v sekci FOTOGALERIE - ZDE. Autor: Mgr. Michal Mezera

Skvělý vstup Češek do kvalifikace o MS 2018!

Slovensko - Česko 1:3 (25:18, 15:25, 17:25, 16:25).

Do třetice výhra žen

RD žen České republiky vyhrálo i třetí přátelské utkání s družstvem Běloruska a to 3:2 (16,-12,-22,23,11).