MEVZA mistrovství střední Evropy U18 v Praze
MEVZA mistrovství střední Evropy U20 v Praze
Beach
30. 6. 2016
MEVZA Prague Open 2016
26.2.2016

V poslední páteční čtvrtfinále nastoupil úřadující misr ČR na domácí palubovce roti Příbrami. Favoritem utkání byl jednoznačně domácí tým a také to tak od úvodích míčů vypadalo. Liberec s přehledem zvítězil za 75 minut 3:0 a zítra ho čeká semifinálový souboj s Karlovarskem.

Při podání Jakuba Janoucha rychle Dukla bodově ujíždí (4:1). Po neshode při signálu střdem se hosté přibližují na jediný bod (7:6), ale po TT přichází bodový újez Dukly až na rozdíl čtyř bodů (13:9). A máme tu první time hostí. Po nevynucené chybě Příbrami odchází Dukla k druhému TT za stavu 16:10. Koncovka setu na sebe nenechala dlouho čekat a za stavu 24:17 tu máme první setbol Dukly (Jan Galabov chytře zalil). Druhý setbol Dukla proměňuje – Tomáš Kriško se vyznamenává ze zadní zóny a domácí získávají první sadu.

Úvod druhého setu byl ze strany Dukly jako na střelnici. Hosté se pouze bránili a když navíc přišla kvalitní obrana Dukly (2x blok Adam Zajíček) máme tu velmi příznivý stav pro Duklu v poměru 6:1. I po prvním TT druhé sady se Dukla vyznamenává zejména na bloku (Lubomír staněk) a také na podání, které dělá hostům značné starosti (13:4 – eso Tomáš Kriško). Na desetibodový rozdíl se Dukla dostává po dalším přímem bodě z podání (22:12 - Jakub Vencovský). Za stavu 24:12 tu máme první setbol druhé sady (Jan Galabov přes blok). Hned první setbol je proměněn blokem (Lubomír Staněk). Stav utkání 2:0 pro Duklu.

Do třetího setu vlétla opět Dukla neuvěřitelným stylem a během pár míčů se ujímá značného bodového vedení. Na bloku se dnes daří Adamovi Zajíčkovi  (8 bodů blokem) a na podání Jakubovi Janouchovi. Tato rovnice znamená rychlé vedení 7:1. Za stavu 11:3 přichází na podání Adam Rychecký a daří se mu donutit domácího trenéra vybrat první oddechový čas (11:7 – eso). Po odpočinku už zase Dukla šlape, jak dobře namazaný stroj a s přehledem si kráčí i pro třetí set. Krásně trefená lajna z vedlejšího kůlu (Jakub Vencovský) znamená první mečbol. Ten hned Dukla peroměňuje čistým esem (Jakub Vencovský), když míč končí po diagonále přesně v rohu hrací plochy Příbrami.

VK DUKLA Liberec - VK EURO SITEX Příbram 3:0 (25:18, 25:12, 25:19)

Čas: 75 minut

Rozhodčí: Dušan Rychlík a Vlastimil Kovář

Počet diváků: 825

VK DUKLA Liberec:  Jakub Janouch, Jan Galabov, Adam Zajíček, Adrian Patucha, Tomáš Kriško, Lubomír Staněk, libero: Václav Kopáček. Střídali:  Jakub Vencovský, Ondřej Fučík, Dominik Ducháč

VK EURO SITEX Příbram: Vili Kasper Vuorinen, Martin Böhm, Tomáš Anděl, Nikola Renovica, Petr Šulista, Lucas Van Berkel, libero: David Juračka. Střídali: Filip Kupilík, Ondřej Lopata, Daniel Kohlmann, Jindřich Kuchař

Aleš Správka (kapitán VK DUKLA Liberec): „Dnes jsme dominovali ve všech činnostech. Myslím si, že jsme byli suveréní. Příbram byla dnes odevzdaná a proto jsme to možná měli i jednodušší.“

Michal Nekola (trenér VK DUKLA Liberec): „Z mé strany koncentrovaný výkon a jednoznačná výhra v náš prospěch.“

Martin Böhm (kapitán VK EURO SITEX Příbram): „Liberec nás přehrál ve všech herních činostech, my jsme hráli špatně.“

René Dvořák (trenér VK EURO SITEX Příbram): „Nebyli jsme schopni přijmout liberecký servis a Liberec nás rozstřílel. Dnes jsme nehráli moc dobře.“

Video-ohlas s trenérem VK Dukla Liberec a novým koučem reprezentace ČR Michalem Nekolou.

Autor: Zdeněk Šolc, foto: Ondřej Driml, video: Michal Mezera a Filip Martinkovič.

Fotogalerie
Budějovice získaly nového univerzála, na jih Čech míří Chilan Gevert

Novým univerzálem Českých Budějovic se stal sedmadvacetiletý Chilan Sebastian Gevert. Ten přestupuje na jih Čech z německého celku SWD Powervolleys...

Karlovarsko má nového nahrávače

Volejbalisty Karlovarska posílil slovenský reprezentační nahrávač Daniel Končál, který nahradil Pavla Bartoše, mířícího do Benátek nad Jizerou.

Jan Štokr se vrací do italské soutěže, působit bude v Trentu

Univerzál Jan Štokr se po třech letech vrací do Itálie. Od nové sezóny bude působit v mužstvu Trentu, kam se vrací po třech letech.

Staropramen Cool Český pohár mužů a žen již tento víkend

O tomto víkendu je na programu v areálu Beachklubu Ládví Staropramen Cool Český pohár mužů a žen. Více info na webových a facebookových stránkách...