26.2.2016

V poslední páteční čtvrtfinále nastoupil úřadující misr ČR na domácí palubovce roti Příbrami. Favoritem utkání byl jednoznačně domácí tým a také to tak od úvodích míčů vypadalo. Liberec s přehledem zvítězil za 75 minut 3:0 a zítra ho čeká semifinálový souboj s Karlovarskem.

Při podání Jakuba Janoucha rychle Dukla bodově ujíždí (4:1). Po neshode při signálu střdem se hosté přibližují na jediný bod (7:6), ale po TT přichází bodový újez Dukly až na rozdíl čtyř bodů (13:9). A máme tu první time hostí. Po nevynucené chybě Příbrami odchází Dukla k druhému TT za stavu 16:10. Koncovka setu na sebe nenechala dlouho čekat a za stavu 24:17 tu máme první setbol Dukly (Jan Galabov chytře zalil). Druhý setbol Dukla proměňuje – Tomáš Kriško se vyznamenává ze zadní zóny a domácí získávají první sadu.

Úvod druhého setu byl ze strany Dukly jako na střelnici. Hosté se pouze bránili a když navíc přišla kvalitní obrana Dukly (2x blok Adam Zajíček) máme tu velmi příznivý stav pro Duklu v poměru 6:1. I po prvním TT druhé sady se Dukla vyznamenává zejména na bloku (Lubomír staněk) a také na podání, které dělá hostům značné starosti (13:4 – eso Tomáš Kriško). Na desetibodový rozdíl se Dukla dostává po dalším přímem bodě z podání (22:12 - Jakub Vencovský). Za stavu 24:12 tu máme první setbol druhé sady (Jan Galabov přes blok). Hned první setbol je proměněn blokem (Lubomír Staněk). Stav utkání 2:0 pro Duklu.

Do třetího setu vlétla opět Dukla neuvěřitelným stylem a během pár míčů se ujímá značného bodového vedení. Na bloku se dnes daří Adamovi Zajíčkovi  (8 bodů blokem) a na podání Jakubovi Janouchovi. Tato rovnice znamená rychlé vedení 7:1. Za stavu 11:3 přichází na podání Adam Rychecký a daří se mu donutit domácího trenéra vybrat první oddechový čas (11:7 – eso). Po odpočinku už zase Dukla šlape, jak dobře namazaný stroj a s přehledem si kráčí i pro třetí set. Krásně trefená lajna z vedlejšího kůlu (Jakub Vencovský) znamená první mečbol. Ten hned Dukla peroměňuje čistým esem (Jakub Vencovský), když míč končí po diagonále přesně v rohu hrací plochy Příbrami.

VK DUKLA Liberec - VK EURO SITEX Příbram 3:0 (25:18, 25:12, 25:19)

Čas: 75 minut

Rozhodčí: Dušan Rychlík a Vlastimil Kovář

Počet diváků: 825

VK DUKLA Liberec:  Jakub Janouch, Jan Galabov, Adam Zajíček, Adrian Patucha, Tomáš Kriško, Lubomír Staněk, libero: Václav Kopáček. Střídali:  Jakub Vencovský, Ondřej Fučík, Dominik Ducháč

VK EURO SITEX Příbram: Vili Kasper Vuorinen, Martin Böhm, Tomáš Anděl, Nikola Renovica, Petr Šulista, Lucas Van Berkel, libero: David Juračka. Střídali: Filip Kupilík, Ondřej Lopata, Daniel Kohlmann, Jindřich Kuchař

Aleš Správka (kapitán VK DUKLA Liberec): „Dnes jsme dominovali ve všech činnostech. Myslím si, že jsme byli suveréní. Příbram byla dnes odevzdaná a proto jsme to možná měli i jednodušší.“

Michal Nekola (trenér VK DUKLA Liberec): „Z mé strany koncentrovaný výkon a jednoznačná výhra v náš prospěch.“

Martin Böhm (kapitán VK EURO SITEX Příbram): „Liberec nás přehrál ve všech herních činostech, my jsme hráli špatně.“

René Dvořák (trenér VK EURO SITEX Příbram): „Nebyli jsme schopni přijmout liberecký servis a Liberec nás rozstřílel. Dnes jsme nehráli moc dobře.“

Video-ohlas s trenérem VK Dukla Liberec a novým koučem reprezentace ČR Michalem Nekolou.

Autor: Zdeněk Šolc, foto: Ondřej Driml, video: Michal Mezera a Filip Martinkovič.

Fotogalerie
Baráž ME 2017 - ženy - Jablonec n. Nisou

První barážové utkání o ME 2017 se uskuteční v Jablonci nad Nisou v sobotu 1.10.2016 od 18 hodin.

Češky po prohře se Slovinskem míří do baráže

Česko - Slovinsko 1:3, Češky končí v kvalifikaci druhé a v báráži je čeká v dvojutkání Slovensko. První duel se odehraje již tuto sobotu v Jablonci...

Live výsledkový servis - kvalifikace žen - Česko vs. Řecko

Živý výsledkový servis druhého českého duelu na kvalifikačním turnaji ve Slovinsku sledujte ZDE.

Muži už dnes mohou slavit postup na ME, ženy čeká ve Slovinsku duel s Řeckem

Utkání, které může definitivně poslat Čechy na evropský šampionát do Polska, se dnes odehraje v jablonecké Městské sportovní hale. Od 18 hodin se...

Kvalifikace ME - ženy - Slovinsko

Bělorusko - Česko 2:3 (24:26, 24:26, 25:22, 25:21, 7:15).

Omezení provozu registračního místa Praha

V pátek 23.9. bude registrační místo Praha, z důvodu čerpání řádné dovolené, uzavřeno.