Ženy - Kvalifikace na ME | Turnaj Slovinsko
Muži - Kvalifikace na ME | Turnaj Jablonec nad Nisou
11. 10. 2016
FIVB Puerto Vallarta Open (MEX)
29.1.2016

Zlín v Challenge Cupu končí, ze Sibiře přivezl alespoň set

Hráči Fatry Zlín zamířili k odvetnému utkání osmifinále Challenge cupu do dalekého ruského Nového Urengoye, kde změřili síly s domácím celkem Fakelu. Hráči domácího celku si ze Zlína přivezli pohodlný náskok 3:0, který chtěli v domácí odvetě potvrdit a postoupit do dalšího kola. Tým domácího Fakelu nastoupil oproti utkání ve Zlíně v naprosto pozměněné sestavě, kdy v základní sestavě zůstalo pouze libero domácích Shishkin a smečař Bogdan.  Nicméně tyto změny se na kvalitě hry domácího týmu téměř vůbec neprojevily.

V první sadě se Fatra soupeře vůbec nezalekla a byla domácím vyrovnaným soupeřem. Bohužel některé nepřesnosti na straně hráčů hostujícího celku měla za výsledek pohodlný náskok čtyř bodů, které si domácí hráči drželi až do konce prvního setu, který skončil pětibodovým rozdílem.

Od začátku druhé sady domácí vsadili na extrémně kvalitní, riskovaný servis, který nedokázali hráči Fatry kvalitně přijmout a tak si vytvořit základ útoku a set tak jasně skončil ve prospěch domácího celku.

Ve třetí sadě hráči zlínské Fatry hru naprosto otočili a zejména kvalitní příjem, výborný servis a obrana, ve které ve třetím setu vynikal  středový hráč Zlína Josef Mlčuch(4 bodové bloky) vyústil v zasloužené vítězství ve třetí sadě. Tento set hráčům hostujícího celku vliv sebevědomí do žil  a ve výborném výkonu pokračovali i ve čtvrtém setu, kdy hráči Fakelu potrestali mírné nepřesnosti a dovedli vítězství do vítězného konce. A nutno podotknout, že  tentokrát na straně hráčů Nového Urengoye byli i rozhodčí, kteří nepřesnostmi za stavu 5:8(blok aut zapískaný jako dobrý míč) a za stavu 19:18, kdy smečař hostujícího celku Vašíček zaznamenal eso, které  rozhodčí  posoudili jako aut a tím  pomohli Fakelu celku k celkovému vítězství 3:1.

Je potřeba sportovně přiznat, že vítězství celku Nového Urengoye bylo naprosto zasloužené i vzhledem k tomu, že mají ve svém středu ruské reprezentanty, kteří byli tentokráte nad síly celku Fatry Zlín.

Ohlas po utkání:

Roman Macek (trenér Fatry Zlín): "Tři sety jsme byli domácím  rovnoceným soupeřem, dle mého názoru největšímu  favoritu  této soutěže. Celá naše účast v letošním ročníku evropského poháru splnila účel, tj. konfrontace s evropským volejbalem. A věřím, že získané zkušenosti přeneseme do závěrečné části extraligové sezóny."

Challenge Cup - sportovní hala Gazodobytchik (Novyi Uengoy/Rusko):

Fakel Novy Urengoy –  Fatra Zlín 3:1 (25:20,25:8,21:25, 25:22)

Sestava Zlína: Barák, Uchytil, Mlčuch, Kolář, Vašíček,Navláčil, libero: Obdržálek. Střídali: Hupka, Přikryl, Truong

Sestava Urengoye: Bogdan, Tokhtash, Alekseev, Shipotko, Vlasov, Bezrukov, libero: Shiskhin.

Počet diváku: 390

OH Rio - závěrečné boje

SF: Itálie - USA 3:2, Rusko - Brazílie 0:3. 21.8. - 18:15: O titul: Itálie - Brazílie, 21.8. - 14:30: O bronz: USA - Rusko.

Češky ve finále ME U18!

České beachvolejbalové duo Štochlová/Maixnerová si v neděli odpoledne zahraje finále ME U18.

Rozpis zápasů ME U18 v beachvolejbale

Rozpis zápasů - chlapci: ZDE, dívky: ZDE.

Výsledky MEVZA - Maďarsko

Výsledky - chlapci: 1. Maďarsko, 2. Slovensko, 3. Slovinsko, 4. Česká republika (Vašina-Havlín).  U18-dívky: Hrálo se české finále, ve kterém se...

Sluková s Hermannovou neuspěly ani ve druhém utkání základní skupiny

Markéta Sluková s Barborou Hermannovou nedokázaly zvítezit ani ve svém druhém utkání na olympijském turnaji. Nestačily na španělskou dvojicí Elsa,...

TIP: Zasoutěžte si na facebooku o originální beachvolejbalové míče zn. GALA!

Sledujte facebook Českého volejbalového svazu a vyhrajte originální beachvolejbalové míče zn. Gala. Více ZDE.