22.1.2016

Zlínští volejbalisté po sympatickém výkonu podlehli silnému Urengoyi

V osmifinálovém  utkání Challenge Cupu  přivítalo družstvo Fatry Zlín ruského soupeře ze vzdáleneho Nového Urengoye. Kromě začátku prvního setu bylo družstvo Zlína vyrovnaným soupeřem velkého favorita tohoto utkání, byť neuhrálo jediný set. Již v sobotu si může moravský celek "spravit chuť" v extraligovém utkání s Benátkami nad Jizerou.

Soupeř se rychle ujal na začátku utkání ujal vedení o šest bodů a tento bodový odstup si držel až do konce setu. Na hráčích Fatry byl zpočátku vidět velký respekt ze silného soupeře, který se jich držel až do druhého technického timeout za stavu 8:16. Od tohoto momentu se hráči Fatry stali naprosto vyrovnaným soupeřem sibiřského celku. První set nicméně skončil poměrně vysokým bodovým rozdílem 17:25.

Fatra ve druhém setu přidala, přesto se zisku setu nedočkala

Na začátku druhého setu se soupeři přetahovali do stavu 4:4 o každou výměnu, nicméně po několika nepřesnostech na straně Fatry, které byly soupeřem nemilosrdně potrestány, se do prvního technického timeoutu šlo za stavu 4:8. Poté hráči Fatry zpřesnili přihrávku, dotáhli soupeře na stav 13:13 a drželi se soupeřem krok. Následně však došlo na straně domácích k několika nepřesnostem a hosté šli do vedení 16:13, které udrželi až do konce druhého setu - 25:22.

Třetí set byl se nesl ve stejném duchu jako set předchozí, nicméně hráči Nového Urengoye šli do prvního technického timeout za stavu 8:7. Uprostřed třetího setu se hráči ruského celku opět ujali mírného tříbodového vedení a do druhého technického timeoutu šli stejně jako ve druhém setu za stavu 16:13, které drželi až do konce utkání.  Hráči Fatry Zlín bojovali, podali srdnatý výkon, ale na těžkého soupeře to nestačilo. Mělo to však dobrý základ pro úspěšné zvládnutí sobotního ligového utkání s týmem Benátek nad Jizerou.

Nejlép útočím hráčem utkání byl domácí Pavel Kolář, který získal pro svůj tým 14 bodů s úspěšností útoku 54%.

Nejlépe příhrávajícím hráčem zápasu byl hráč ruského celku Volkov s úspěšností přihrávky 60%.

Challenge Cup (Sportovní hala EURONICS/Zlín):

Fatra Zlín – Fakel Novy Urengoy 0:3(17:25, 22:25, 22:25)

Sestava Zlína: Barák, Uchytil, Mlčuch, Kolář, Vašíček,Navláčil. Střídali: Hupka, Přikryl, Adamec.

Sestava Urengoye: Bogdan,Tokhtash,Tiurin,Volkov, Iakovlev, Kolodinskiy. Střídali: Alekseev, Bezkrukov

Počet diváku: 650

Ohlas po utkání:

Roman Macek (trenér Fatry Zlín): "Po zbytečné ustrašeném začátku prvního setu jsme se v dalším průběhu hry představili jako tým, který má svoji kvalitu a nemusí mít takový respekt ze soupeře. Od druhého setu jsme hráli hru, kterou bychom chtěli předvádět i v domácí soutěži."

Další zápas, tentokrát extraligový, sehrají zlínští v sobotu doma proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.

Autoři: Jan Machačka, Michal Mezera

Baráž ME 2017 - ženy - Jablonec n. Nisou

První barážové utkání o ME 2017 se uskuteční v Jablonci nad Nisou v sobotu 1.10.2016 od 18 hodin.

Češky po prohře se Slovinskem míří do baráže

Česko - Slovinsko 1:3, Češky končí v kvalifikaci druhé a v báráži je čeká v dvojutkání Slovensko. První duel se odehraje již tuto sobotu v Jablonci...

Live výsledkový servis - kvalifikace žen - Česko vs. Řecko

Živý výsledkový servis druhého českého duelu na kvalifikačním turnaji ve Slovinsku sledujte ZDE.

Muži už dnes mohou slavit postup na ME, ženy čeká ve Slovinsku duel s Řeckem

Utkání, které může definitivně poslat Čechy na evropský šampionát do Polska, se dnes odehraje v jablonecké Městské sportovní hale. Od 18 hodin se...

Kvalifikace ME - ženy - Slovinsko

Bělorusko - Česko 2:3 (24:26, 24:26, 25:22, 25:21, 7:15).

Omezení provozu registračního místa Praha

V pátek 23.9. bude registrační místo Praha, z důvodu čerpání řádné dovolené, uzavřeno.