23.11.2017

8. kolo UNIQA extraligy mužů 2017/18 ukončila výhra Liberce nad Zlínem

V dohrávce 8. kola proti sobě dnes (23. 11. 2017) nastoupila VK Dukla Liberec a Fatra Zlín. Na mistrovské utkání UNIQA extraligy mužů 2017/18 se do liberecké haly pod Ještědem přišlo podívat opět velké množství diváků, kteří jistě nelitovali. Dlouhé a pěkné výměny se musely přítomným líbit, navíc domácí celek prodloužil svoji neporazitelnost v letošním ročníku na osm výher bez ztráty jediného bodu. Dnešní utkání bylo velmi dobrou pozvánkou na další utkání v liberecké hale, kam se dostaví v pondělí 27. 11. 2017 úřadující mistr ČR Volejbalový klub Jihostroj České Budějovice. Utkání začíná před TV kamerami ve 20 hodin a 10 minut.

č.: 45  dne: 23. 11. 2017 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – Fatra Zlín 3:0 (25:15, 25:20, 25:17)

Rozhodčí: Dušek P.; Dmejchal M.

Počet diváků: 850

Domácí: Janouch, Kriško, Holubec, Štokr, Galabov, Veselý, libero Kopáček, Kunc Střídali: Kroužek, Indra, Piskáček

Hosté:   Navláčil, Barták, Vašíček, Čechmánek, Kolář, Motyčka, libero Bláha. Střídali: Čech, Truong, Adamec, Varous

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli. Potřebovali jsme trochu generálku před Budějovicemi, abychom zjistili, na čem ještě musíme těch pár dní pracovat. Dnes jsme soupeře přehráli servisem a bodovými míči.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Nám se povedl vstup do utkání a myslím si, že jsme pak celé to utkání drželi otěže a bez problémů získali tři body.“

Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín): Utkání bylo jednoznačné. Od servisu nás soupeř těžce zatlačil a my jsme se potom nedokázali prosadit.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): Dnes to bylo pro domácí hráče velice jednoduché, protože my jsme se absolutně nevyrovnali s jejich servisem a od toho se všechno odvíjelo. V jednom momentu, na začátku druhého setu, jsme jim vzdorovali, ale oni opět zlepšili servis a my jsme nenašli obranu.“

Hned první podání libereckého nahrávače Jakuba Janoucha naznačilo, o čem dnešní utkání bude. Libero hostí se nedokázalo vypořádat s přesně umístěným podáním a výsledkem bylo vedení Dukly 4:0 (2 x eso). Další parádní podání předvedl Tomáš Kriško, když esem zvýšil na 6:1. Po první TT se hostům podařilo zablokovat domácí smečaře (Jiří Vašíček) a po nečistém hraní Liberce je vedení domácích pouhé dva body (9:7). Potom se na podání vrací domácí Jakub Janouch a hosté opět začínají tahat za kratší konec provazu. Výsledkem je rychlé vedení o čtyři body (12:8). Rozhodující nástup Dukly přichází po dvou bodových blocích (Jan Galabov + Jan Štokr -17:10). Získaný náskok si Dukla postupně navyšuje až k prvnímu setbolu utkání. Ten získává zadarmo po zkaženém podání Zlína (24:15 – Peter Barták). Hned první setbol Dukla proměňuje dalším kvalitním podáním (eso – Tomáš Kriško).

Slabší chvilku si domácí volejbalisté vybírají na začátku druhé sady. Podání zlínského blokaře (Michal Čechmánek) dovoluje hostům odskočit o tři body (2:5 – eso a blok Pavel Kolář). Ještě za stavu 5:10 si hosté udržují velice slušné vedení (blok Vojtěch Navláčil), ale další kvalitní podání Dukly, nyní pro změnu blokaře Jakuba Veselého, rychle snižuje náskok Zlína (eso – 7:10). Další čisté eso utkání (Tomáš Kriško) a na světelném ukazateli svítí vedení hostů o jediný bod (11:12). Rozhodující zlom druhého setu přichází při podání Aleše Holubce. Hosté se nedokáží prosadit přes obranu na síti Dukly a chycené míče nekompromisně v body proměňuje domácí univerzál (Jan Štokr – 18:13). Výsledkem je pětibodové vedení domácích a snadná koncovka. První setbol druhé sady zajišťuje z velké výšky přes blok Zlína Tomáš Kriško (24:19). Zkažené podání oddaluje konec setu, ale další velmi pěkný úder Tomáše Kriška z hlavního kůlu posílá Duklu do vedení 2:0 na sety.

Třetí set již byl jednoznačnou záležitostí Dukly. Ta od prvních míčů jasně dominovala a po přímém bodě z podání (Aleš Holubec) odskakuje již za stavu 4:2 o dva body. Tvrdé podání Honzy Štokra posouvá stav na ukazateli až na 8:3 a máme tu první TT třetí sady. Dukla v těchto fázích svého soupeře přehrává na všech frontách a po blocích Jakuba Veselého a Honzy Galabova již vede 18:10. Trenér domácích Michal Nekola posílá na palubovku nahrávače Ondřeje Piskáčka, univerzála Patrika Indru a na smeč Miroslava Kroužka. Na liberu za blokaře začíná zaskakovat Tomáš Kunc. Posledně jmenovaný po zásluze sklidil největší aplaus publika při neuvěřitelném zákroku dne. Již ztracený míč vrací ukázkovou rybičkou do pole Dukly a z nahrávky se nemýlí ze zadní zóny Patrik Indra a máme tu první mečbol utkání za stavu 24:16. Dukla ale kazí podání a dává poslední šanci hostům. Publikum ve stoje povzbuzuje domácí hráče, kteří se odměňují přesnou souhrou středem pole s tvrdým zakončením (signál středem - Ondřej Piskáček – Aleš Holubec) a máme tu konec utkání. Domácí zaslouženě vítězí bez ztráty setu a bez ztráty bodu si stále udržují vedoucí pozici společně s Jihostrojem České Budějovice v průběžné tabulce extraligy mužů po kompletním osmém kole.