9.1.2016

AERO přejelo Ústí a poskočilo na páté místo v tabulce

Domácí AERO zvítězilo v tradičním utkání nad Ústím nad Labem 3:0 a získalo důležité 3 body do tabulky UNIQA volejbalové extraligy mužů. Vyrovnaný byl jen první set, který skončil nejtěsnějším rozdílem, další dva již byly plně v režii domácích a ti tak zaslouženě vyhráli.

č.: 75 dne: 9.1.2016 v hod.: 18:00

Domácí: AERO Odolena Voda - Hosté: SK Volejbal Ústí nad Labem

Výsledek: 3:0 (25:23,25:18,25:18)

Rozhodčí: Buchar, Fink

Počet diváků: 503

Domácí: L.Bartůněk, Vachoušek, Prešinský, Kramar, Hýský, Pajma, libero Kotek. Střídali: V.Bartůněk.

Hosté: Pihera, Mach, Vodvárka M.,Halanda, Vodvárka J., Podstupka, libero Kořínek. Střídali: Šulava, hykš, Průcha.

Domácí

Filip Kramar (kapitán AERO Odolena Voda): „Dnes jsme získali důležité 3 body. V 1.setu jsme byli trochu nervózní, ale zlepšenou hrou v koncovce jsme zsíkali set na svou stranu. Od začátku zápasu jsme tlačili Ústí servisem a hodně nám to ulehčilo následnou obranu. Chtěl bych hlavně pochválit Luboše Bartůňka za skvělý zápas.“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): „Dnes jsme byli ve všech činnostech lepší, jak na nahrávce, tak v obraně i útoku. Cenné vítězství a pracujeme dál.“

Hosté

Martin Vodvárka (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Začali jsme dobře, ale postupně se naše hra vytrácela a domácí nás přejeli.“

Jan Malina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Škoda ztráty 1.setu, kdy jsme několika chybami darovali domácím vítězství. V dalších setech jsme měli problémy se servisem AERA, kterým nás tlačili. Domácí už nás pak přehrávali a vyhráli celé utkání.“

V prvním setu se hrál vyrovnaný volejbal. Do poloviny setu se body přičítaly na obě strany. AERO se dostalo do slibného náskoku díky zlepšené obraně na síti. Odskočilo svému soupeři až na rozdíl 4 bodů. Kde kdo si myslel, že o vítězi 1.setu už je rozhodnuto, ale domácí hráči začali kupit jednu chybu za druhou při svém útoku a Ústí se dokonce dostalo do vedení o jeden bod. AERO ale po oddechovém čase zapnulo na vyšší obrátky, uklidnilo se a zase si vybudovalo náskok. Ten si v koncovce pohlídalo a vyhrálo 1.set 25:23.

Ve druhém setu začalo lépe AERO. Pokračovalo s dobrou obranu, ale také zlepšilo svůj příjem. Od toho se odvíjela příprava útoku. Ústí bylo zakřiknuté a ani střídání hostujícího trenéra Maliny nepomohlo k obratu v setu. AERO si dokráčelo k vítězství a vedlo již 2:0 na sety.

Vstup do třetího setu byl znovu pro domácí hráče výborný. Od začátku bylo patrné, kdo si jde pro vítězství srdnatěji. AERO hrálo koncentrovaně, hosté z Ústí naopak chybovali a náskok měli domácí znovu až šestibodový. V polovině setu ještě hosté trochu zazlobili, ale domácí hráli v euforii a zaslouženě kráčeli k vítězství. Při podání na matchball povstala hala jako jeden muž a skandovaným potleskem hnala domácí za posledním bodem. Podařilo se a skvělí fanoušci vybuchli radostí ze zisku 3 bodů. Pochvalu ale zaslouží i hostující bubeníci a fanoušci, kteří dotvořili skvělou sportovní atmosféru.