30.1.2020

Ani volejbalisté zlínské Fatry nezastavili brněnskou „štiku“ extraligy

Ve čtvrtek zahájila 17. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 předehrávka mezi Zlínem a Brnem. V moravském derby se očekával vyrovnaný souboj domácích s favoritem, to se však nepotvrdilo a hosté z Brna si odvezli tři body.

č.: 97                 dne:  30. 1. 2020                           v hod.: 17:00

VSC Fatra Zlín - Volejbal Brno 0:3 (15:25, 14:25, 24:26)

Rozhodčí: Kovář V., Gall J.

Počet diváků: 275

Domácí: Navláčil, Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Motyčka, libero Viceník. Střídali: Kozak, Lamri, Vašíček

Hosté: Hrazdira, August, Římal, Licek, Hukel, Truong, libero Lžičař. Střídal: Pražák

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): „Nedokázali jsme vytvořit na soupeře tlak na servisu. V koncovce třetího setu to bylo trošku vyrovnané, jinak nás soupeř přehrál ve všech činnostech."

Přemysl Obdržálek (trenér Fatra Zlín): „Hosté byli lepší na podání a my jsme byli velmi slabí na útoku."

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Ve Zlíně se nehraje nikdy lehce, proto jsem rád, že jsme zvládli první dva sety. Ve třetím setu začal Zlín lépe podávat, je dobře, že jsme zvládli koncovku a vezeme si důležité tři body z těžkého prostředí."

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Z naší strany dva sety bezchybný výkon. Ve třetím setu domácí zlepšili servis a útok, kde byli razantnější a čapali v poli, čímž se hra vyrovnala a jsem rád, že jsme zvládli tu koncovku a výsledek ze Zlína 3:0 je velmi cenný, jsme rádi, že jsme to zvládli."

Favorit z Brna začal utkání sebevědomě a rychle se ujal vedení 2:5, domácí kontrovali a snížili na 4:5. Hosté i nadále vládli a udržovali si bezpečný odstup o 3-4 body. Za stavu 6:11 si vzal domácí trenér první oddechový čas. Domácím se nedařilo na podání, čehož hosté využívali a zvýšili náskok na 8:15 a následoval druhý oddech domácích. Za stavu 12:20 u domácích došlo k dvojstřídání, nastupuje Lamri a Kozak místo Adamce a Šulce. Za stavu 14:24 mají hosté první setbol. Navláčil kazí servis 15:25.

Druhý set oba týmy začaly beze změn. Beze změn byl i začátek setu. Hosté rychle vedou 0:4 a přichází první oddech domácího trenéra Obdržálka. Ihned po timu dochází na zlínské straně ke střídání na postu diagonálního hráče, nastupuje Kozak místo Adamce. Hosté v poklidu kráčí k zisku druhého setu, za stavu 5:14 se ještě domácí trenér snaží Brno zastavit druhým time-outem. Za stavu 10:20 hosté posilují obranu na síti, místo Truonga nastupuje Pražák. Za stavu 10:22 i u domácích dochází ke změně, na postu smečaře střídá Vašíček Čecha. Když na ukazateli svítí skóre 14:24, Truong proměňuje první brněnský setbol přímým bodem z podání.

Do třetího setu zamíchal domácí trenér sestavou, na smeči nastoupili Vašíček a Motyčka, na postu diagonálního hráče nastupuje Dan Čech. Hosté jdou opět do trháku (1:4) a následuje první oddech domácích. V dalším průběhu si hosté udržovali neustále náskok pěti až šesti bodů. Příchodem Vašíčka se přece jen domácí zlepšili na podání, ihned se to projevilo na stavu (16:17) a hostující trenér žádá první oddech v tomto utkání. Hosté rázem ztratili na jistotě a domácí poprvé v zápase vedou 20:19 a tak Brno si vybírá i druhý time. Domácí posilují obranu na síti Adamcem místo Vašíčka a ihned blokují, 21:19. Do koncovky se jde za nerozhodného stavu 22:22. První mečbol za stavu 23:24 ještě odvrací Motyčka, vzápětí utkání ukončuje Hrazdira, 24:26.

Autor: Ivan Dostál

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)