18.2.2018

Ani zlepšený výkon hráčů "Odolky" na Brno nestačil

V dohrávce 14. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18 přivítalo domácí Aero hráče Brna, kteří o den dříve překvapivě prohráli na palubovce ČZU Praha 3:1. Aero po zlepšeném výkonu v Ústí nad Labem také nebodovalo, ale věřilo v bodový zisk. Zápas s Brnem byl nesmírně vyrovnaný a napínavý od úvodní do poslední výměny. Oba týmy bojovaly, nakonec se štěstí přiklonilo na stranu hostů.

č.: 82     dne: 18. 2. 2018     v hod.: 17:00

AERO Odolena Voda – Volejbal Brno 1:3 (22:25, 31:29, 23:25, 21:25)

Rozhodčí: Nedbálek A., Dušek P.

Počet diváků: 215

Domácí:  Carabali, Kozlovskyi, Mikula, Russell, Hladík, Licek, libero Turis. Střídali: Vitiuk, Holčík, Skaker, Hadrava

Hosté: Boula, Hrazdira, Klapal, Okosanovič, Handlíř, Pražák, libero Weber. Střídali: Římal, Stanislav

Marek Mikula (kapitán domácích): „Brno nás přehrálo po kůlech, kde dobře útočilo. Po dobrém výkonu je škoda, že se neuhrála koncovka třetího setu, zápas by se pak vyvíjel jinak.“

Martin Demar (trenér domácích): „Chválím kluky, zlepšení ve hře, zlepšení ve kvalitě volejbalu. Chybí nám lepší dohrávka zvedlých balonů a celkově obrana. Ale znovu chválím kluky za zlepšený výkon. Budeme pracovat na tom, aby na Vodolce extraliga zůstala.“

Michal Hrazdira (kapitán hostů): „Vítězství se nerodilo snadno. Odolka hrála o dost lépe než v předešlých zápasech. Hladík se rozehrál a měli jsme s ním problémy, o to víc jsem rád, že jsme utkání zvládli po včerejším nevydařeném zápase v Praze.“

Ondřej Marek (trenér hostů): „Věděli jsme, že to bude těžký zápas, Vodolka hraje o život. Po včerejším zápase jsme chtěli vyhrát. Vodolku srážely zranění, nebýt jich, hrála by jinde. Přeju jí dále hodně štěstí.“

Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří začali náporem, a drželo hráče Brna dále od sítě svým servisem. Bohužel pro domácí, prostřední část vyšla lépe hostům, kteří při druhém technickém oddechovém čase vedli o tři body. Aero se snažilo, ale hosté trpělivě ztrátovali a díky tomu vyhráli první set.

Do druhého setu vlétlo Aero s ještě větší vervou a vybojovalo si hned bodové vedení o čtyři body. Přes polovinu setu se ztrátovalo na obou stranách. Do koncovky šli domácí ještě s tříbodovým vedením, ale v konci o něj přišli a byla na světě velmi napínavá koncovka. Jako první si možnost k ukončení setu vybojovali domácí, ale hosté vždy dokázali odpovědět. V jeden moment se dostali o bod před Aero, ale i to dokázalo odpovědět. Po bloku Hladíka si setball znovu přesunul na stranu domácích a další blok Carabaliho znamenal již vyrovnání stavu setů na 1:1.

Třetí set začaly oba týmy vyrovnaně. Aero mírně vedlo, ale v prostřední části se vedení velmi často přelévalo ze strany na stranu. Rozhodovat musela znovu koncovka, bohužel pro domácí v ní hosté zablokovali domácí útok a tím si vybojovali nutný dvoubodový rozdíl, který pak již zkušeně dohráli. Brno vedlo 2:1.

Do čtvrtého setu se znovu vstoupilo velmi vyrovnaně a znovu byli domácí v mírném vedení. Před koncovkou se bohužel domácím přestalo dařit na útoku, naopak hosté své bodové míče úspěšně zaútočili. Aero nemělo produktivitu na útoku a hosté směřovali k vítězství. Konec setu patřil hostům a ti celkově vyhráli 3:1. Pro Aero to znamená, že v posledních dvou zápasech základní části musí získat čtyři body. Soupeře má ovšem velmi těžké (Liberec doma a Kladno venku). Aero rozhodně nic nebalí a bude bojovat až do úplného konce. I přes menší počet diváků panovala v hale skvělá atmosféra a velké poděkování patří domácím fanouškům za neutuchající podporu po oba víkendové zápasy.

Autor: Tomáš Havlát