19.3.2019

Bitva jako hrom v Ostravě a výhry favoritů na úvod mužského čtvrtfinále

Dnešní zápasy otevřely čtvrtfinálovou sérii UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19. Výborně do ní vstoupily České Budějovice, které doslova deklasovaly Ústí nad Labem. Velkou bitvu mezi Ostravou a Karlovarskem vybojovali pro sebe ve zkrácené hře domácí volejbalisté. I v dalších zápasech braly výhry domácí týmy. Liberci k výhře nad dobře hrající Odolenou pomohly hlavně zvládnuté koncovky prvních dvou setů. V televizním utkání Kladno potvrdilo roli favorita a přehrálo Brno.

VK OSTRAVA – VK ČEZ KARLOVARSKO, stav série 1:0

Opět nádherný zápas s Karlovarskem v ostravské hale. Tentokrát mu nescházel ani zkrácený rozhodující set. Riskantní hra obou týmů na servisu, skvělá obrana na obou stranách. Nakonec vítězství po zásluze vybojovala Ostrava, která k volejbalovému umu přidala i svá srdce rozprouděná bouřící halou.

č.: 142           dne: 19. 3. 2019            v hod.: 17:00

VK Ostrava – VK ČEZ Karlovarsko 3:2 (22:25, 25:16, 25:19, 20:25, 15:8)

Rozhodčí: Jakub Gall, Jan Kubinec

Počet diváků: 825

Domácí: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, libero Sobczak. Střídali: David, Vancl Hosté: Van Haarlem, Hudeček, Beer, Rejlek, Wiese, Patočka, libero Pfeffer.  Střídali: Vašina, Džavoronok, Penrose, Zmrhal

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Byl to pro diváky super zápas. V prvním a čtvrtém setu jsme udělali hodně chyb na servisu. Za stavu 2:1 jsme trochu upadli a vlažně vstoupili do čtvrté sady. Soupeř toho využil a potrestal nás. Zkrácenou hru jsme zase zahráli v plné síle a dosáhli skvělého vítězství.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Když jsme naposledy hráli proti Karlovarsku v základní části, říkal jsem, že proti nám zahrálo výborně. Dnes to byl od nich zase o kousek lepší výkon. Nám nešel v prvním a čtvrtém setu servis a neměli jsme se od čeho odrazit. Ve vítězných setech jsme vsadili na nesmírnou bojovnost, hodně míčů jsme počapali v poli. Musím pochválit naše útočníky, jak se vypořádali s bloky soupeře. Děkuji také našim fanouškům, jakou atmosféru vytvořili. Je úterý a oni takřka vyprodali halu. Byla to paráda.“

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Když Ostrava vedla, tak hodně tlačila na podání a odtáhla nás od sítě. V prohraných setech jsme byli horší na útoku. Pak to byl zápas o detailech. Ostrava lépe vyřešila krizové situace, ale mohlo to být i naopak pro nás. Uvidíme, jaký výkon předvedeme v domácím prostředí.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Pro diváky to byl na úvod play off výborný zápas na pět setů. My jsme strašně málo vytěžili z toho, kdy jsme Ostravu odtáhli od sítě. Málo jsme ubránili na síti, v tom byla Ostrava lepší. Měla i větší nasazení při obraně v poli. “

Po vyrovnaném úvodu zaznamená první přímý bod z podání v zápase hostující smečař Wiese. Sám úspěšným útokem a dalším kvalitním podáním pošle Karlovarsko poprvé do většího náskoku (4:7). S výborným servisem přispěchá také domácí smečař Menner (7:8). Ostravu trápí příjem a po podání Van Haarlema a úspěšné dohrávce Hudečka vedou hosté opět vyšším rozdílem (7:11). Domácí povzbuzování plnou halou snižují po čistém esu Janků na 12:13. Po nevynucené chybě Kotase vede Karlovarsko opět o tři body (13:16). Druhý přímý bod z podání Mennera v setu znamená snížení Ostravy na 16:17. Jenže k vyrovnání se před koncovkou domácí nepropracují. Karlovarsku patří dohrávané míče (17:20). V dresu Ostravy se nedaří v útoku mladému univerzálu Dvořákovi. Naopak jeho protějšek Rejlek je bezchybný. Domácí odvrátí tři setboly, ale Karlovarsko zaslouženě vyhrává první sadu zápasu 22:25.

Vstup do druhého setu mají daleko lepší hosté a rychle vedou 0:3. Skvěle podávající Janků snižuje na 3:4 a Ostrava je zpátky ve hře. Menner srovnává úspěšným útokem na 5:5 a začíná se znovu. Blokař Sedláček vystřihne čisté eso a Ostrava je poprvé v utkání ve vedení (6:5). Po úspěšné obraně na síti a nevynucené chybě Wieseho vedou domácí 9:6. Po technické chybě Karlovarska a úspěšné dohrávce Mennera vede Ostrava při podání Janků 15:10. Domácí soustředěným výkonem drží náskok pěti bodů (18:13). Po nevynucené chybě Wieseho jde Ostrava do koncovky s vedením 20:14. Po esu Podlesneho mají domácí velice blízko k vítězství ve druhém setu (22:16). A skutečně, při podání polského nahrávače Ostrava exceluje a druhý set vyhrává jasně 25:16.

První dva míče třetího setu patří hostům, ale domácí se rychle vrací do pohody a Menner srovnává na 3:3. Karlovarsku výborně hraje smečař Wiese, po jehož kvalitním podání hosté výborně brání na síti (4:7). „Na pilu“ tlačí také domácí univerzál Dvořák a po jeho přímém bodu z podání je opět srovnáno (7:7). Po nevynucené chybě Wieseho vede Ostrava 10:8. Karlovarsko třemi body v řadě při podání Van Haarlema otáčí na 10:11. Po skvělém bloku Sedláčka je zase vepředu domácí Ostrava (15:13). Po dalším obranném příspěvku kapitána Davida a dohrávce Mennera mají domácí náskok čtyř bodů (18:14). Do koncovky jde Ostrava s náskokem pěti bodů, když David zablokuje útočícího Rejlka (20:15). Za stavu 21:15 střídá trenér Novák univerzála a nahrávače. Do zápasu se dostávají Penrose a Džavonorok. Karlovarsku střídání pomůže. Domácí udělají několik chyb a rázem je to 21:18. Hozenou rukavici však hosté nezvednou a za stavu 23:18 má Ostrava blízko k vedení v zápase. Třetí sada končí úspěšným útokem Dvořáka. Sada končí 25:19.

I do čtvrtého setu vstupují lépe hosté z Karlových Varů a po kvalitním podání Wieseho vedou 3:6. Po nevynucené chybě Mennera vede Karlovarsko o čtyři body 8:12. Hosté jsou na koni a přímý bod z podání Wieseho znamená jejich vedení 9:14. Při podání Podlesneho snižuje Ostrava na 14:17. Neskutečně dlouhou rozehru získává chytrým úderem pro Karlovarsko Wiese a jeho tým je blízko vynucení si zkrácené hry (15:20). Polský smečař však také chybuje a Ostrava snižuje na 17:20. Wiese má v koncovce hlavní roli. Přímým bodem z podání zvyšuje na 17:22. Do pátého setu se jde po vítězství Karlovarska 20:25.

Ostrava má při podání Podlesneho excelentní vstup do zkrácené hry a po skvělé obraně na síti vede rychle 3:0. Stejnou mincí oplácejí hosté a po bloku na Dvořáka snižují na 4:3. Když si počká Menner na útočícího Rejlka, má Ostrava opět náskok třech bodů (6:3). Strany se mění za stavu 8:5 pro domácí. Po skvělé obraně v poli a zakončení Sedláčka vede Ostrava 10:6 a je blízko k vítězství. Nevynucená chyba Rejlka a přímý bod z podání Kotase znamená již šestibodové vedení domácích (12:6). Hudeček snižuje čistým esem na 12:8. Po úspěšném útoku Janků mají domácí šest mečbolů (14:8). Zápas ukončuje chytrým úderem Menner a Ostrava vítězí ve zkrácené hře 15:8.

Autor: Martin Němec

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – SKV ÚSTÍ NAD LABEM, stav série 1:0

Příznivci volejbalu v Českých Budějovicích museli na čtvrtfinálového soupeře Jihostroje čekat až do nedělního večera. Překvapivě se jím stali volejbalisté Ústí nad Labem, kteří po urputném boji v předkole zdolali Příbram.

č.: 139         dne: 19. 3. 2019            v hod.: 17:00

VK Jihostroj České Budějovice – SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:13, 25:19, 25:14)

Rozhodčí: Rychlík D., Činátl R.

Počet diváků: 1020

Domácí: Staples, Todua, De Amo, Michálek, Ondrovič, Křesťan, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Kupilík, Mach

Hosté: Willyam Da Silva, Tibitanzl, Bartůněk L., Koci, Wilson, Kramar, libero Kořínek. Střídali: Bartůněk V., Šulava, Průcha

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsme rádi, že jsme zvládli první zápas play off. Spadla z nás nervozita a doufám, že tak budeme i dál pokračovat.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Myslím, že jsme hráli dobře na ztrátu, dobře jsme přihrávali. Měli jsme dobrou defenzivu, ze které jsme pak těžili. Ústí nás dneska nepřekvapilo, ale určitě nebudeme chtít dál nic podcenit.

Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Prohráli jsme hladce 3:0. Byli jsme schopni držet krok tak do půlky setu, oni pak byli lepším týmem. Měli přihráno lépe a my jsme byli ustrašeni.“

Jakub Salon (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „My jsme dneska neměli co nabídnout, soupeř byl jednoznačně lepší. My se pokusíme v pátek před domácím publikem porážku napravit.“

České Budějovice od prvních míčů ukazovaly, že se na play off připravily opravdu svědomitě. Utkání zahájily ve velkém stylu, tvrdými útoky a především vynikající obranou na síti nedaly svému soupeři nejmenší šanci. První set se vyvíjel naprosto jednoznačně.

V druhém setu Jihočeši na chvíli ztratili koncentraci a hostům se podařilo vyrovnat na 9:9. Pak ale španělský nahrávač ve službách Jihostroje vyzval na středu sítě Toduu a ten svým „kladivem“ zavelel k náporu. Křesťan přidal výborný servis a také druhá sada skončila jasnou výhrou pro domácí.

Třetí dějství už bylo v režii jediného týmu, tím byl Jihostroj. Trenér Dvořák do hry zapojil i další hráče, aby si také vyzkoušeli atmosféru čtvrtfinálového klání. České Budějovice v prvním utkání série zvítězily 3:0 a ujaly se vedení 1:0 na zápasy.

Autor: Redakce VK Jihostroj Č.B., foto Dan Kubát

VK DUKLA LIBEREC – VOLEJBAL AERO ODOLENA VODA, stav série 1:0

Velmi slušně zaplněná liberecká sportovní hala Dukly dnes přivítala první čtvrtfinále. Úplně ve stejný den, jako v loňském roce, právě na Josefa jsme zde byli svědky velmi pěkného prvního čtvrtfinále mezi Duklou a Ostravou, kde domácí po boji za 110 minut zvítězili 3:1 na sety a získali první vítězství v sérii. Letos na Duklu přijíždí AERO, které letos ve 21. kole Duklu sesadilo z prvního místa extraligové tabulky, když doma zvítězilo v pěti setech za 130 minut 3:2. Toto vítězství AERO katapultovalo z desátého místa na osmé. Doma si Dukla vítězství pohlídala a zvítězila za tři body 3:1 v 10. kole. Play off je ale úplně jiná soutěž, zde se začíná s čistým stolem a kdo chce postoupit do semifinále, musí svého soka třikrát přehrát. AERO v loňském roce skončilo po základní části poslední a svoji účast v extralize zachránilo až v posledním utkání baráže s Beskydy. To Dukla Liberec je pravidelným účastníkem play off a má letité zkušenosti. Minulý rok a předloni skončila celkově třetí a před třemi a čtyřmi lety slavila dokonce titul. Čtvrtfinálová série pro Duklu začíná velice dobře. AERO po výborných výkonech v posledních dvou zápasech předkola play off předvádělo dnes na Dukle fantastický výkon, ale na domácí to přesto nestačilo. Dukla dokázala vybojovat dvě velice těžké koncovky v prvním a druhém setu. Ve třetím stahovala 11-ti bodový náskok, ale těsně podlehla a čtvrtý set si již pohlídala a ujímá se vedení 1:0. Čtvrtfinálová série pokračuje v pátek 22. 3. 2019 od 18:00 hodin na AERU.

č.: 140              dne: 19. 3. 2019                 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – Volejbal AERO Odolena Voda 3:1 (27:25, 25:23, 22:25, 25:20)

Rozhodčí: Tomáš Fink a Petr Kvarda

Počet diváků: 743

Domácí: Holubec, Štokr, Šulista, Veselý, Biernat, Grut, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Indra, Srb, Leikep, Pietruczuk

Hosté: Viiber, Mikula, Gear, Hladík, Vanags, Walsh, libero Hadrava. Střídali: Holčík, Russell, Vachoušek

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Nechci hodnotit utkání. Samozřejmě by se tam dalo vytknout hodně nepřesností z naší strany. Ale pro nás je velice důležité, že jsme vyhráli domácí utkání. Počítají se výhry a ne body a pro nás to je to nejdůležitější. Nyní se pojedeme o další vítězství porvat do Odolky.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Prvně bych chtěl poděkovat fanouškům, protože nás dnes dohnali k vítězství. My jsme očekávali, že dnešní utkání nebude jednoduché. Potvrdilo se, že Odolka je výborně rozehraná z předkola play off a musím klukům poděkovat, protože to dnes zvládli. Vedeme 1:0 na zápasy a musíme zůstat na zemi, protože série bude velmi těžká.“

Tomáš Kotrch (kapitán AERO Odolena Voda): „Myslím si, že jsme zase až tak perfektně dnes nehráli. Mrzí mě asi nejvíce první set, kdy jsme byli hodně blízko vítězství. Možná v koncovce jsme vzali jeden nebo dva auty ze servisu a myslím si, že jsme i zazátkovali při posledním míči. Poslední tři míče nás stáli možná první set, což je velká škoda. Druhý set byl opět vyrovnaný, tam se také dalo, zde polevovaly oba týmy. Ve třetím setu jsme se zase vrátili výborně do hry. Hodně jsme vedli a Liberec v koncovce naše vedení stahoval. Ve čtvrtém setu jsme víceméně nezvládli koncovku. To byla také velká škoda. Liberec v koncovce tahal za delší konec, nicméně si myslím, že domácí dnes působili dost nervózně v prvním utkání play off a je škoda, že jsme toho dnes nevyužili. Na kdyby se nehraje, ale kdybychom zvládli koncovku prvního setu, mohlo to být jiné.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Poblahopřál bych domácím k dnešnímu vítězství. My jsme ty slibné náskoky v prvních dvou setech nedokázali dotáhnout do vítězství v setu a to nás asi stálo celé utkání.“

Hned v úvodu se domácí dostávají do dvoubodového vedení při podání Honzy Štokra, které ale nevydrželo dlouho. Blok AERA vzápětí vyrovnává a po nepříjemné smeči Martina Hladíka jsou hosté ve vedení. Hráč Dukly v síti a těsný aut nenechává v klidu domácího trenéra Michala Nekolu, který rychle žádá oddechový čas (2:5). Po time se Dukla rychle vrací do hry a po bloku Jakuba Veselého již hosté vedou pouze o jeden bod (4:5). Další chyba domácího univerzála na útoku (přešlap útočné lajny) znamená, že domácí trenér na hřiště posílá Patrika Indru (5:8). Patrik se mu odměňuje ukázkovým blokem a hosté opět vedou o jediný bod (7:8). Toms Vanags čistým esem vrací náskok na stranu hostů a po vytlučeném bloku hosté již vedou o čtyři body (7:11). Patrik Indra dalším blokem získává plusový bod pro domácí a po zázračném zákroku domácího libera Tomáše Kunce Dukla snižuje na jediný bod (10:11). A máme tu vyrovnání. Další blok mladíčka Patrika Indry zvedá z lavičky trenéra hostů Jirku Šillera a ten rychle žádá time (12:12). Až za stavu 16:15 se konečně domácí dostávají do vedení po nečistém hraní hostujícího hráče. Po smeči do velkého autu Tomse Vanagse již domácí vedou o dva body a máme tu druhý oddechový čas AERA. Po time se pro změnu hosté vyznamenávají na bloku a je opět vyrovnáno (18:18) a blížíme se do vyrovnané koncovky prvního setu prvního čtvrtfinále (23:23). První setbol získávají dobře postaveným blokem hosté (Martin Hladík) a Michal Nekola ihned zastavuje hru oddechovým časem (23:24). Nahrávač Mateusz Biernat na druhou přes - vyrovnává.  Hosté z pipe (Marek Mikula) se vrací k setbolu, ale Andrej Grut nekompromisně z hlavního kůlu odvrací ztrátu setu. Po bloku hostů v síti při smeči Patrika Indry je setbol na straně Dukly. Set ukončuje Martin Hladík smečí doprostřed sítě a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety.

Po výměně stran hosté pokračují ve výborné obraně na síti. Dvojblokem zastavují útok Dukly a jsou ve vedení 0:2. Přesto za stavu 3:3 je vyrovnáno (smeč Patrik Indra ze zadní zóny 1). Technická smeč Marka Mikuly opět přelévá dvoubodové vedení na stranu AERA (4:6). Po chytré zalívce z nouzové nahrávky Patrik Indra vyrovnává (8:8) a drama na liberecké palubovce pokračuje. Útok o blok (Petr Šulista) dovoluje poprvé v druhém setu nahlédnout do nepatrného vedení Dukle (10:9). Bohužel sestřelený hráč Dukly mimo hrací plochu vrací vedení na stranu AERA (11:12). Vše si ale postižený hráč nahrazuje přímým bodem z podání (Petr Šulista) a je opět vedení na straně Dukly (13:12). Ani toto vedení domácích netrvá dlouho. Smeč končí v těsném autu a na ukazateli svítí (13:14). Andrej Grut využívá dalšího dobře zpracovaného míče v poli (Tomáš Kunc) a důrazným útokem vrací vedení Dukle (16:15). Bohužel pro domácí publikum, které vidí opravdu nádherný volejbal nejvyšší kvality, netrvá ani toto vedení dlouho. Esem (prasátko) Robert Viiber otáčí na 16:17. Po smeči do autu AERA (Toms Vangs) je Dukla opět v těsném vedení (20:19). Bloky hostů dnes dominují, 210 cm vysoký Francis Walsh zastavuje Duklu a AERO vede 20:21. Tak jako v prvním setu, blíží se nám opět velmi dramatická koncovka. Aleš Holubec blokem zastavuje účko hostů a trenér Jirka Šiller si rychle žádá oddechový čas (23:22). Po time přichází další deska Dukly (Aleš Holubec – Anrej Grut) a Dukla se raduje z prvního setbolu druhé sady (24:22). První setbol si kazí zkaženým podáním. Druhý již proměňuje Honza Štokr velmi tvrdou smečí a domácí jsou jediný set od vítězství v prvním čtvrtfinále UNIQA extraligy mužů.

Do třetího dějství nám nastupují opět stejné sestavy na obou stranách a můžeme začít. Úvod patří hostům. Domácí se nemohou vypořádat s nepříjemným podáním Marka Mikuly a blokem Roberta Geara a z ničeho nic vedou 0:3. Když ztroskotává další útok Dukly na bloku AERA (blok Martin Hladík), zastavuje hru oddechovým časem Michal Nekola (1:5). Ani time nezastavuje rozjeté hosty. Z pipe se prosazuje Marek Mikula a rozdíl již je pětibodový (1:6). Dukla střídá pomalu na všech postech, aby zastavila hosty, ale těm se v těchto fázích utkání daří (2:8 – Martin Hladík). První jiskřičku naděje vykřesává blokem Andrej Grut (4:8). Ale další chyba na útoku vrací šestibodové vedení na stranu AERA. Po špatném příjmu podání Dukly přichází již druhý time Dukly (4:11) a s domácími to vypadá na ručník. Po bloku AERA a dalším útoku do zámezí Dukly vedou hosté 4:13. Další zbytečné chyby na příjmu a tak vysokého rozdílu z pohledu domácích jsme na Dukle svědky snad poprvé v sezóně (5:16). Při podání Libora Leikepa domácí kosmeticky upravují vysoký bodový rozdíl (12:19 – eso, blok Bartosz Piertruczuk) a máme tu oddechový čas i na druhé straně. Náskok hostů byl ale tak velký, že ani tak zkušené družstvo jako je Dukla nic nezmohla a za stavu 20:24 se AERO raduje z prvního setbolu ve třetí sadě (Robert Gear). První setbol si hosté kazí sami zkaženým podáním. Andrej Grut čistým esem snižuje na rozdíl dvou bodů (22:24), ale další setbol si již hosté pohlídali dobře postaveným trojblokem a snižují na 2:1 (na bloku Marek Mikula) na sety.

V pozměněné sestavě nastupují domácí volejbalisté. Na palubovku se vrací Honza Štokr, na smeč přichází Bartosz Pietruczuk a na blok Libor Leikep. Přesto v úvodu čtvrtého setu mají hosté více ze hry a dobře postaveným blokem se dostávají do dvoubodového vedení (1:3). Blok Honzy Štokra zastavuje útok Aera a Dukla je ve vedení 7:6. Jiří Šiller zastavuje hru oddechovým časem. Po time přichází čisté eso Dukly (Mateusz Biernat)a po dlouhé době vede Dukla o dva body (8:6). Bohužel další nevynucená chyba domácích na útoku skóre rychle srovnává (9:9). Velmi tvrdé podání (Bartosz Pietruczuk) nezpracoval Marek Mikula a další zkrácené podání padá na palubovku opět před stejného hráče a domácí již vedou 14:11. Hosté se ale nevzdávají, výbornými zákroky v poli zvedají i těžké míče a rychle snižují na rozdíl jediného bodu (14:13). Po další nevynucené chybě Dukly na útoku je vyrovnáno (15:15). Zadarmo se po špatném postavení AERA domácí dostávají do dvoubodového vedení (17:15). Série chyb na podání nám pomalu posouvá set do koncovky. Na tříbodové vedení pro domácí zvyšuje blokem Bartosz Pietruczuk (20:17). Ale i hosté dnes dobře blokují a když Martin Hudík zastavuje na hlavním kůle útok Dukly, ztrácí AERO pouze jeden bodík (20:19). To nenechává v klidu Michala Nekolu a ten rychle utkání zastavuje oddechovým časem. Tříbodové vedení Dukle rychle vrací smečí o blok Bartosz Pietruczuk (22:19) a domácí jsou blízko vítězného cíle. Smeč hostů do sítě konec utkání rychle přibližuje (23:19). Petr Šulista z pipe získává pro Duklu první mečbol utkání (24:20) a když Martin Hladík míří do velkého autu, je rozhodnuto. Dukla vítězí 3:1 na sety a ujímá se vedení 1:0 ve čtvrtfinále EXM.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Kamil Košun

KLADNO VOLEJBAL CZ – VOLEJBAL BRNO, stav série 1:0

Oba týmy v dlouhodobé části dokázaly zvítězit na půdě soupeře, a proto se v úvodu čtvrtfinálové série očekával tuhý boj. Utkání začalo pozdě kvůli kolizi s hokejovým zápasem Rytířů Kladno. Ale i díky fanouškům, kteří přišli povzbudit Orly ze zápasu Rytířů, byla nakonec Kladenská sportovní hala slušně zaplněná.

č.: 141                   dne: 19. 3. 2019                     v hod.: 20:15

Kladno volejbal cz – Volejbal Brno 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)

Rozhodčí: Vlastimil Kovář, Zdeněk Grabovský

Počet diváků: 590

Domácí: Hýský, Zajíček, Habr, Vemič, Sobotka, Baranov, libero Moník. Střídal: Blažek

Hosté: Licek, Jakubec, Okošanovič, Handlíř, Pražák, Truong, libero Weber. Střídali: Provazník, Římal, Chevalier, Hukel

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): Od začátku zápasu jsme byli chvilkama nervózní. Výborný první krok ve čtvrtfinále získaný trpělivou hrou. I přes to, že se nám celý zápas až tak nedařil servis, tak v každém setu byl jeden hráč, který měl sérii, a ta nám stačila k vítězství v daném setu. Děkujeme fanouškům.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Nervozita z nás naštěstí po prvním setu spadla, máme první vítězství. Děkuji fanouškům, kteří vážili cestu do haly i hokejovým fandům, kteří nás přišli povzbudit. Je fajn, že my i Rytíři jsme to dnes zvládli.“

Tadeáš Handlíř (kapitán Volejbal Brno): „Měli jsme problémy na přihrávce a tak i když jsme ubránili dost míčů po našem útoku z vysokých nahrávek, jsme se neprosazovali.“

Ondřej Marek(trenér Volejbal Brno): „Po prvním vyrovnaném setu nás v dalším průběhu domácí zatlačili podáním. Doma chceme být lépe připraveni.“

Na začátku prvního setu play-off se hostující Brno dokázalo domácímu týmu Kladno volejbal cz vzdálit za stavu 6:3. Kladenský tým díky servisu Vladimíra Sobotky stav dotáhl, obě družstva držela skóre vyrovnané, o vývoji setu rozhodovaly chyby na servisu na obou stranách. Brno se odtrhlo až za stavu 21:19, avšak dvoubodový náskok si nedokázali hosté udržet. Především díky dobře umístěným servisům Miloše Vemiče se Kladno dokázalo přiblížit jako první konci setu, který nakonec vyhrálo za stavu 25:23.

V začátku druhého setu soustředěná obrana domácího Kladna umožnila týmu odstoupit na stav 9:5. Hosté stáhli na rozdíl dvou bodů, mírný náskok si domácí tým udržel do stavu 14:12. Kladnu se podařilo získat pětibodový náskok dobře umístěným útokem a následně servisem Adama Zajíčka, který dvěma esy pomohl svému týmu ke stavu 19:14. Váhání v obraně a chyby na servisu dovedly Brno k ztrátě druhého setu, který skončil 25:19.

Třetí set začaly oba týmy vyrovnanou hrou. Od stavu 5:5 si domácí střídavě drželi náskok dvou bodů. Hosté set vyrovnali za stavu 10:10, ale Kladno dokázalo získat náskok zpět. Při servisu Vladimíra Sobotky domácí tým získal náskok pěti bodů. Brno se razantním servisem Jana Pražáka a hrou na síti Matěje Hukela dokázalo přiblížit o jeden bod ve stavu 17:16. Hra domácího týmu zůstala koncentrovaná a Kladno dokázalo opět odstoupit na rozdíl dvou bodů. Dvě nevynucené chyby stačily k vyrovnání skóre na 21:21. Miloš Vemič na servisu dovedl tým Kladno do vítězného konce 25:22. O výsledku zápasu rozhodl stabilní servis, koncentrovaná hra a méně nevynucených chyb. Hráčem zápasu se stal Sergej Baranov.

Autor: Jitka Kotrlová