25.1.2020

Brněnští volejbalisté i nadále pokračují v UNIQA extralize na vítězné vlně

Jediným týmem, který dokázal v 16. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 zvítězit na své palubovce, bylo Brno. Brněnští volejbalisté nastoupili již potřetí během deseti dnů proti Liberci. Čtvrtfinálové zápasy Českého poháru patřily liberecké Dukle, dnešní extraligový zcela jasně ovládlo Brno a poskočilo před Severočechy na průběžnou třetí příčku extraligy. Ostatní výhry si odvezly hostující týmy. Asi největším překvapením je plný bodový zisk Příbrami z palubovky pražských Lvů. Kladno poprvé před domácím publikem nastoupilo i s novými posilami, ale na lídra extraligy z Karlových Varů nevyzrálo. Pomalejší rozjezd Českých Budějovic umožnil domácímu Zlínu zisk první sady, pak již otěže utkání převzali hráči Jihostroje. Volejbalisté Ústí nad Labem zahájili letošní rok domácí prohrou s Ostravou.

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - VK OSTRAVA

Domácí po více jak měsíční přestávce odehráli mistrovské utkání a bylo to na jejich projevu znát. Chyběla sebedůvěra, rozvaha a kreativita v jejich výkonu. Neměli herní činnost, kterou by Ostravu mohli přehrát. Hosté oplatili Ústí porážku, kterou utrpěli v první polovině soutěže na domácí půdě. Ostrava předvedla kvalitní výkon na servisu a byla stabilní v útočné činnosti, kde nedělala zbytečné chyby.

č.: 95                   dne: 25. 1. 2020                       v hod.: 15:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK Ostrava 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)

Rozhodčí: Dušek Petr, Buchar Jaroslav

Počet diváků: 513

Domácí: Januzovič Nebojša, Tibitanzl Martin, Kramar Filip, Parrauguirre Vicente, Beer Marek, Melcher Zachary, libero Kořínek Jiří. Střídali: Šulava Marek, Kasan Jan, Kobolka Ivo

Hosté: Marcyniak Mariusz, Janků David, Vancl Matouš, Sedláček Oliver, Podlesny Blazej, Ihnát Jakub, libero Sobczak Damian. Střídali: Dvořák Jakub, Dvořák Tomáš

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Škoda prvního a druhého setu, kde jsme prohráli v koncovkách. Hráli jsme hůř na bloku a asi ve všem zaostávali. Nevím, co k tomu dodat. Představoval jsem si větší chuť do hraní po tak dlouhé pauze.“

Miroslav Přikryl (manažer SKV Ústí nad Labem): „Náš výkon neodpovídal postavení v tabulce. Očekával jsem větší bitvu na hřišti, nasazení na pokraji individuálních možností a maximální bojovnost každého hráče. Neviděl jsem herní činnost, kterou bychom mohli soupeře donutit k chybám nebo ho přehrát. Ostrava nás ničím nepřekvapila, ale hrála sebevědomě a s rutinou bez sérií chyb, což na nás stačilo.“

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Vítězství pro naše sebevědomí moc důležité, stejně jako tři body. Kluky chválím za dobrý výkon. Celý zápas jsme tlačili a nepustili Ústí nad nás.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Zvládnuté dvě koncovky jsou pro nás stejně důležité jako tři body. Moc důležité vítězství.“

Vyrovnaný začátek utkání charakterizovala opatrnost a snaha nechybovat. Vyrovnaný průběh trval do stavu 10:10, kdy poprvé hosté odskakují do vedení o dva body. Domácí reagují prvním tajmem a střídáním Kobolky za Januzoviče. Hosté nadále navyšují stav na 10:15 a jdou do koncovky s vedením čtyř bodů, které jim stačí k dohrání setu, i když domácí ještě nadějně dotahují na 23:24, ale nedotáhnou. Hosté setbol dohrají ulívkou, která by se lépe vyjímala jako servírovací prvek v restauračním zařízení.

Úvod druhého setu se lépe povede domácím, kteří po kvalitním servisu Tibitanzla a Kramára ubrání útok hostů a jdou do vedení 7:3. Ostrava kontruje kvalitní obranou v poli, kdy domácí nedokáží složit míč v útoku, a srovnává na 8:8. Toto je zlom ve vývoji setu. Ostrava si postupně připisuje bod po bodu a navyšuje vedení z 12:15 až na 15:20. Tuto sérii nedokáží zastavit ani dva rychle po sobě jdoucí tajmy domácích a tak do koncovky jde Ostrava opět s náskokem tří bodů, což ji stačí k rutinnímu dohrání setu opět 23:25.

Třetí set začínají domácí nakupením nevynucených chyb v útoku a pouštějí hosty do vedení 2:6. Ti využívají nekoncentrovanosti domácích a postupně navyšují bez problému vedení na 5:12, 8:19 a 14:22. Ani střídání domácího trenéra, kdy posílá na hřiště postupně Šulavu, Kasana a zpět Januzoviče, nezastaví vývoj setu, který Ostrava suverénně a hladce dotáhne ke konečnému vítězství.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK ČEZ KARLOVARSKO

Domácí Orli byli povzbuzeni vítězstvím v odvetě Českého poháru na půdě pražských Lvů, která znamenala postup do Final Four a chtěli bodovat i s Karlovarskem. Lídr tabulky přijel do Kladna s cílem potvrdit svoje postavení v extralize.

č.: 92              dne: 25. 1. 2020                      v hod.: 17:00

Kladno volejbal cz - VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (25:27, 18:25, 20:25)

Rozhodčí: Činátl R., Fink T.

Počet diváků: 590

Domácí: van Haarlem, Staples, Mikulenka, Okošanović, Hýský, Palacios, libero Moník. Střídali: Kuboš, Vemič, Wallisch

Hosté: Patočka, Rejlek, Wiese, Wilson, Ticháček, Vašina, libero Pfeffer. Střídali: Lux, Džavoronok

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): „Rozhodl první set, kdy jsme nedohráli koncovku, když jsme měli setbol. Rozstříleli nás servisem a od druhého setu si šli pro vítězství.“

Milan Fortuník(trenér Kladno volejbal cz): „Celé utkání jsme měli problémy s přihrávkou, a když už jsme hru vyrovnali, přišla naše hloupá chyba… Takhle se s lídrem tabulky hrát nedá.“

Filip Rejlek (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi, že jsme na Kladně vyhráli, protože to tady nikdy není lehké a o to více si ceníme vítězství, přestože Kladno nebylo kompletní, tak si toho ceníme.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes samozřejmě krásné vítězství. Po čtvrtečním pohárovém zápasu Orlů jsme věděli, že Kladno posílilo. Ale od konce prvního setu, kdy jsme se rozkoukávali, jsme byli důraznější na útoku a na servisu, i když na můj vkus jsme mohli být ještě lepší v technických pasážích.“

Sobotní vzájemný zápas mezi Kladnem a Karlovarskem začal vyrovnanou hrou, v začátku zápasu si domácí tým Kladna držel jednobodový náskok do stavu 7:7. Karlovarsko dokázalo v průběhu zápasu poodskočit a nad domácím týmem si držet dvoubodový náskok, který zvýšil kapitán hostů Filip Rejlek díky přesnému servisu na 12:17. Domácí tým především díky dobře servírujícímu univerzálovi Štefanu Okosanovičovi a přesnému útoku dokázal pětibodový náskok hostů vyrovnat. Koncovka se nesla v duchu vyrovnané hry a zkažených servisů, úspěšnější v ní bylo Karlovarsko, které set zakončilo za stavu 25:27.

I začátek druhého setu se nesl ve znamení vyrovnané hry, domácí tým držel krok s Karlovarskem do 11:11, další vývoj hry už byl v režii kvalitně podávajícího karlovarského týmu. Domácí nezvládli náskok hostů snížit a set prohráli 18:25.

Karlovarsko dokázalo kvalitním servisem vstoupit i do třetího setu, za stavu 8:11 si vybudovalo náskok, který domácí nedokázali v průběhu setu snížit. Kladno v koncovce nedokázalo zlepšit příjem, Vary svou přesnou hrou ukončili set za stavu 20:25 a ze zápasu si odnesli tři body.

Autor: Jitka Kotrlová

VSC FATRA ZLÍN – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

V dnešním utkání vyzvali domácí hráči jednoho z nejtěžších soupeřů extraligy, úřadujícího mistra Jihostroj České Budějovice. Hráči Fatry, povzbuzeni překvapivým vítězstvím na horké půdě v Ostravě, chtěli navázat na zlepšené výkony v novém roce a byli odhodláni neprodat svou kůži lacino. Nadšený výkon vydržel domácím set a půl a potom se projevila větší zkušenost hostujících hráčů.

č.: 96                    dne: 25. 1. 2020                        v hod.: 17:00

VSC Fatra Zlín – VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (25:23, 21:25, 15:25, 21:25)

Rozhodčí: Spáčil L. Kavala T.

Počet diváků: 375

Domácí: Navláčil, Šulc, Vašíček, Čechmánek, Čech, Motyčka, libero Viceník. Střídali: Adamec, Lamri, Kozak

Hosté: Michálek, Mach, Šotola, Zmrhal, Todua, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Fila, Křesťan

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „Po úspěšném prvním setu jsme nějak zabředli a nedokázali jsme se s hosty vyrovnat v žádné činnosti, pak jsme se chvilkama tahali, nicméně to na mistra nestačí, musíme víc riskovat."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Soupeř byl lepší na servisu, kde nás tlačil a díky tomu líp bránil. Hosté zaslouženě vyhráli."

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že po tom prvním setu jsme už pak další průběh zápasu zvládli a doufám, že to bude ponaučení do dalších zápasů, protože nám začátky ujíždí."

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Studené vydřené vítězství."

Do zápasu vstoupili domácí rezolutně a za stavu 4:1 donutili hosty k prvnímu oddechu. Po dvou neúspěšných útocích hostujícího Zmrhala, byl vystřídán Filou. Fatra pokračovala v náporu až do stavu 8:3. Po tom hosté snížili na 8:6 a přichází první oddech domácích. Domácí opět zabrali a za stavu 12:7 hosté vyčerpali oddechové časy v prvním setu. Fatra si udržovala čtyřbodový náskok až do stavu 18:14. Jihostroj snížil na 18:17 a přichází druhý oddech domácích. Hosté pokračovali v kvalitní obraně na síti a do koncovky se šlo za stavu 19:19. První setbol 24:22 odvrátil Michálek z pipu, druhý setbol položil Čech na zem, 25:23.

Do druhého setu nastoupili domácí beze změn, u hostů na postu diagonálního hráče nastoupil Křesťan. Po vyrovnaném začátku odskočili domácí na stav 9:6 a trenér Jihostroje si bere první oddech. Hosté srovnali na 10:10, pak se hrál vyrovnaný souboj až do stavu 18:20 a Obdržálek si vzal první oddechový čas. Hosté pokračovali ve zlepšeném výkonu a díky úspěšným zásahům Fily oskočili na 19:22, následuje druhý oddech domácích. První setbol pro hosty za stavu 20:24 odvrátil Vašíček. Navláčil ale kazí podání a set končí 21:25.

Třetí set zahajují oba týmy beze změn. Hráči Fatry po pokažené koncovce druhého setu začali v útlumu, a tak rychle prohrávají 1:4 a berou první oddech. Time byl úspěšný, domácí obrátili vývoj utkání 5:4 a přichází oddech i na straně hostů. Za stavu 5:8 dochází ke střídání na nahrávce u domácích, místo Šulce nastoupil Lamri. Druhý oddech domácích přichází za stavu 9:13. Hned na to za stavu 9:14 se zranil hostující Křesťan a nahradil ho Šotola. Když na ukazateli skóre svítí 10:17, na palubovku se vrací Šulc. Trvalý útlum domácích pokračuje a do koncovky jdou hosté s luxusním náskokem 12:20. První setbol hostů přichází za stavu 14:24. Set ukončuje Motyčka podáním do sítě, 15:25.

Domácí trenér zamíchal sestavou, na účko se vrátil Adamec a na smeč místo Vašíčka Dan Čech. Hosté nastoupili beze změn. Domácí stále tahají za kratší konec, za stavu 5:8 první oddech. Domácí hráči předvádí festival zkažených podání (9:15) a následuje druhý oddech zlínského trenéra. Za stavu 11:18 u domácích dojde ke klasickému dvojstřídání, nastupuje Lamri a Kozak. Změna přinesla zlepšení obrany a domácí snižují na 15:19, první oddech hostů. Za stavu 16:20 vrací se Šulc a Adamec. Do koncovky jdou hosté v klidu, 16:22. Domácí kosmeticky upravují na 21:24 a hostující trenér Dvořák si bere druhý oddechový čas. Utkání ukončil Šotola vytlučením bloků.

Autor: Ivan Dostál

VOLEJBAL BRNO – VK DUKLA LIBEREC

Šlágrem 16. kola UNIQA extraligy mužů bychom mohli označit duel mezi čtvrtým Brnem, které hostilo na jihu Moravy druhý Liberec. Tyto dva soupeře od sebe dělí v tabulce pouhý bod. Oběma týmům se nesmírně daří, Dukla zvítězila v extralize již sedmkrát v řadě, Brno dokonce osmkrát. Severočeši sice v týdnu vyřadili brněnské hráče z Českého poháru (dvakrát 3:1), ani jeden zápas se ale nehrál na domácí palubovce Brna, kde je tým Ondřeje Marka nesmírně silný.

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec 3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

Rozhodčí: Pecháček L., Peloušek J.

Diváci: 726

Domácí: Hukel, Římal, Licek, Pražák, Truong, Hrazdira, libero Lžičař. Střídal: August

Hosté: Macias, Pietruczuk, Holubec, Štokr, Šulista, Leikep, libera Kunc, Kopáček. Střídali: Indra, Shafranovich, Srb, Veselý

Luan Duc Truong (nahrávač Volejbal Brno): Jsem rád, že jsme se poučili z předchozích tří zápasů, které jsme letos proti Liberci prohráli. Dneska nám šel parádně servis a od toho se odvíjely i další činnosti. Navíc dnes byla skvělá divácká kulisa.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Dodrželi jsme dnes taktické pokyny, kluci hráli dobře. Asi paradoxně zabralo mé naštvání na kluky v první setu za stavu 1:4 při oddechovém čase. Navíc nás opět dnes hnali senzační diváci.“

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): „Brno si to dnes zasloužilo, bylo lepší ve všech herních činnostech. Můžeme být rádi, že jsme přes ně postoupili do Final Four Českého poháru. Dva dny na to ale takhle lehce odevzdáme tři body, i když domácí hráli opravdu dobře.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Gratuluji domácím k výhře, hráli dnes výborně. Tlačili nás celý zápas, vyjma začátku prvního a druhého setu, kdy jsme byli ve vedení dvou tří bodů. Jinak dnes bylo Brno lepší, nám se vůbec nedařilo na útoku.“

Druhý tým loňského ročníku UNIQA extraligy vstoupil do utkání lépe. Liberec zatlačil servisem a i díky svému velmi razantnímu a bezchybnému útoku se dostal do vedení. Brno však na to dokázalo najít recept – za koncovou čáru se postavil Dan Římal a dokázal hned třikrát v řadě bodovat ze servisu. Liberec ani následující podání soupeře nedokázal zkrotit, eso si připsal i Honza Pražák a domácí se dostávali do většího a většího vedení. Dukle nepomohlo ani dvojstřídání nahrávač – univerzál a prohrála první set 25:19.

Druhé dějství začalo stejně jako to první – vedením Liberce 1:4. Na hřišti již zůstal Shafranovich, který v prvním setu vystřídal Pietruczuka. I ten se ale nakonec vrátil na hřiště, a to když otěže druhého setu po skvělé plachtě domácího nahrávače Pepy (Truong) přebralo opět Brno. I Patrik Indra se dostal na hřiště – svými třemi složenými nahrávkami, nejprve kolumbijského nahrávače Maciase a později i odchovance Srba, sice pomohl trochu vylepšit tristní bilanci Liberce na útoku, přes 30 % se ale toto číslo nedostalo. Na brněnské straně naopak Licek i Hrazdira skládali pobídky od skvěle hrajícího Pepy a pomohli tak zvítězit Brnu i ve druhé sadě (25:21).

Ve třetím setu se domácímu Volejbalu Brno již tolik na podání nedařilo, eso si žádné nepřipsali. Svůj útok ale stále drželi okolo skvělých 60 %. Závěr setu, kdy mělo již Brno vytvořený značný náskok, dokázal ještě zdramatizovat reprezentant Patrik Indra, který dokázal složit nahrávky a zatlačit i na servisu. Brno si ale jednoznačně šlo pro body za výhru 3:0, ačkoliv hráčům Dukly se dařilo alespoň nadrážet útoky Daniela Římala. Ostatní hráči však skládali bod za bodem a zápas vyhráli 3:0 na sety a posunuli se tak na třetí místo tabulky.

Autor: Matouš Müller, foto Viktor Šulc

VK LVI PRAHA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

Podle umístění v tabulce by měli být v tomto utkání domácí Lvi mírným favoritem. Průběh letošního ročníku extraligy však jasně ukazuje, že papírové předpoklady nic neznamenají. Navíc zápasy mezi pražskými Lvy a hosty z Příbrami mají vždy náboj s charakterem derby. Příbram stihla angažovat novou posilu z Ruska, takže se máme na co těšit.

č.: 94                        dne: 25. 1. 2020                       v hod.:18 hodin

VK Lvi Praha - VK Euro Sitex Příbram 0:3 (21:25, 20:25, 26:28)

Rozhodčí: Rychlík D., Marschner R., na čarách Gill M.,Činátl J., delegát Švejda J.

Počet diváků: 320

Domácí: Bartůněk, Thomas D.-P., Krajčovič, Mihajlović, Šulc, Král, libera Ježek, Kovařík. Střídali: Špulák, Svoboda, Toman

Hosté: Kriško, Böhm, Safonov, Kupilík, Sysoev, Polák, libero Juračka. Střídali: Hulpach, Trojanowicz

Jiří Král (kapitán VIK Lvi Praha): „Příbram předvedla velmi dobrý silový volejbal, přehrála nás kvalitou servisu a následné přihrávky. Vyzdvihl bych výkon Michala Kriška, kterého jsme nedokázali po celý zápas ubránit. Stabilně zahrál i Sysoev.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Příbram byla důraznější a agresivnější. Rozhodlo se při servisu a útoku. Chyběla nám taková odvaha. Máme evidentně pošramocené sebevědomí vyřazením z poháru. V pondělí půjdeme znovu do práce, kde je třeba makat. Před týdnem jsme porazili Odolenu Vodu 3:0, odehráli jsme tam výborné utkání, a za tu dobu jsme nemohli zapomenout hrát volejbal. Prostě si nevěříme.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Podali jsme kolektivní a vyzrálý výkon. Pomohl nám nový smečař Viktor Sysoev, který dobře odehrál klíčové situace, dařilo se i Kriškovi. Takže jsme na tom byli útočně lépe než Praha. Na servisu se zase dařilo Safonovi. Prostě jsme byli lepší.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Body pro nás mají cenu zlata a z Prahy se jich moc odvážet nebude. Výhra byla navíc podložená dobrým výkonem. Měli jsme přihrávače, kteří přihrávali, útočníky, kteří byli schopni útočit z pajpu. A účko, které téměř nedělalo chyby. To se pak nahrávači nahrává. Byli jsme lepší, ale výrazně nám k tomu pomohl i servis.“

Od začátku utkání nastupuje v příbramském družstvu v základní sestavě Martin Böhm a nová posila, ruský smečař Sysoev.  Do stavu 7:7 se oba týmy oťukávají, ale přichází dvě chyby na straně Lvů a díky agresivnímu útoku Kriška a chybě na příjmu se Příbram ujímá vedení 10:14. Pod tlakem servisu Mateje Mihajloviće Lvi korigují stav na 15:15. Stav je jak na houpačce – přichází dvě chyby domácích a Příbram v koncovce vede 19:21. Hosté se dostávají v této fázi do útočné pohody a díky většímu úsilí vítězí v setu 21:25.

V druhém setu přestává trenér domácích střídat libera, zůstává ve hře pouze Matyáš Ježek. Hra na ztrátu se vyrovnává. Domácím se nedaří čapnout bodový balon, a pokud ano, tak neútočí. Při dohrávání bodových míčů je Příbram lepší a více tlačí na servisu, postupně se ujímá vedení 8:10 a při druhém time-outu 12:16. Lvi mají menší jistotu na přihrávce a nabízí hostům jednoduché možnosti bodovat. Kriško přidává eso a zvyšuje náskok na 12:17. Po bloku Mateje (Mihajlović) a dobré obraně korigují domácí stav na 17:19. Stále však nedokáží využít svoji největší zbraň, hru středem. Naopak Příbrami se daří vytěžit z minima maximum a vítězí v setu 20:25.

Ve třetím setu začíná na servisu Lvů Petr Špulák, na smeči Honza Svoboda a Tom D-P, Příbram zůstává beze změny. Bohužel přichází opět dva chybné zákroky v poli, dvě přihrávky k soupeři a hosté vedou 1:4. Příbrami se daří vše, na co sáhne, exceluje Kriško. Za stavu 4:8 jsou Lvi jak zhrzení. Matej Mihajlović bojuje, ale musí se někdo přidat. Za stavu 7:12 trenér Tomáš Pomr střídá Toma D-P a do hry se vrací Mára Šulc. Bohužel Lvi dostávají další eso z podání Kriška. V této fázi je na straně Lvů spolehlivý Matej Mihajlović, ale stav se nedaří korigovat, 10:15. Domácím se nedaří servis a absolutně chybí hra středem a Příbram drží náskok, 18:23. Přichází dobrá ztráta domácích plus eso Šimona Krajčoviče, které koriguje stav na 22:23. Následující úspěšné ztráty na obou stranách, stav 23:24 a Matej Mihajlović na servisu zázračně otáčí vývoj setu, 25:24. Bohužel zázraky se nedějí a v dramatické koncovky vítězí Příbram 26:28 a v celém utkání 0:3.

Autor: Miloš Kočka

BLACK VOLLEY BESKYDY – AERO ODOLENA VODA

V 16. kole UNIQA volejbalové extraligy prohrál tým Black Volley Beskydy s AERO Odolena Voda 0:3.

č.: 93                  dne: 25. 1. 2020                 v hod.: 19:30

Black Volley Beskydy – AERO Odolena Voda 0:3 (21:25, 20:25, 25:27)

Rozhodčí: Grabovský Zdeněk, Vachutka Milan

Počet diváků: 320

Domácí: Babic, Yevstratov, Mečiar, Široký, Krysiak, Kozák Š., libera Nogueira, Ostroumov. Střídali: Kozák R., Mitic

Hosté: Vanags, Taylor, Hladík, Kraffer, Gear, Viiber, libero Hadrava. Střídal: Duncan-Thibault

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Chtěli jsme využít skvělého domácího prostředí a opřít se hlavně o servis, ale to nám bohužel nevyšlo. Odolena Voda byla lepší na servisu i přihrávce a to hodně ovlivnilo celý zápas.“

Přemysl Kubala (trenér Black Volley Beskydy): „Dnešní zápas byl hlavně o servisu, který jsme nezvládli. Přicházela spousta chyb, nepřinášelo nám to potřebná esa a body nám pak v setech chyběly. Celý tým bojoval, když si přihrál, dokázal hrát rychle a pestře. V některých těžkých momentech hráčům chyběla chladná hlava na úspěšné dohrání míčů. A nedařilo se nám ani ubránit skvělé krajní smečaře Odoleny Vody.“

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Lehký zápas to nebyl, ač to tak může podle výsledku vypadat. Nevěděli jsme, co nás ve Frýdku-Místku čeká, ale ukázalo se, že jsme byli lépe připraveni a lépe se nám podařilo do zápasu dostat. A hráči Black Volley Beskydy nám v určitých momentech hry svými chybami pomáhali.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda):  „Jsme rádi, že se nám ve Frýdku-Místku podařilo vyhrát a udržet si bodový odstup od některých týmů v tabulce. Minulý zápas jsme neodehráli dobře, proto jsem rád, že tady mužstvo podalo dobrý výkon a zvítězilo.“

Hráči Black Volley Beskydy do prvního setu nevstoupili dobře, hned zkraje se Aero dostalo do vedení, které se domácím těžko dotahovalo. Beskydy selhávaly na servisu, hráčům se nedařilo dohrávat míče, které v jiných zápasech zvládali. Hosté vyhráli první set 25:21.

Volejbalisté AERO Odolena Voda dominovali i v druhém setu. Dalšími chybami na servisu jim to ulehčovali domácí, kteří navíc měli problémy s bráněním skvěle hrajících krajních smečařů Odoleny Vody. Druhý set vyhráli hráči AERA 25:20.

Domácí tým Black Volley Beskydy se do hry dostal v podstatě až ve třetím setu a až do konce držel naději na vítězství. Hráči zlepšili servis i hru v poli. Přetahovaná o každý míč však skončila za stavu 27:25 pro hosty, kteří v závěru prokázali větší chladnokrevnost a zkušenosti. Odolena Voda si z Frýdku-Místku odváží zasloužené tři body.

Autor: Tomáš Ptáčník