19.1.2016

Brno nedalo posílené Ostravě šanci, ve Slezsku zvítězilo hladce ve třech setech

V předehrávce 15. kola nejvyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy přivítala trápící se Ostrava čtvrtý tým Volejbal Brno. Všechny tři sety probíhaly ve stejném duchu, hosté z Brna byli velice dobře takticky připraveni a předvedli ve všech herních činnostech lepší výkon než domácí Ostrava. Zaslouženě si tak odvážejí tři body.

č.: 87 dne: 18.1.2016 v hod.: 20:05

VK Ostrava s.r.o. – Volejbal Brno 0:3 (19:25, 18:25, 19:25)

Rozhodčí: Nedbálek, Záhorcová

Počet diváků: 200

Domácí: Čechmánek, Zapletal, Fořt, Kotas, Mikula, Berzins, libero Dohnal. Střídali: Karol, Šmídl, Záhorský.

Hosté: Haník, Hrazdíra, Pražák, Goodell, Sukharev, Klapal, libero Castello. Střídali: Licek, Muroň.

Petr Zapletal (kapitán VK Ostrava): „Dnes jsme byli celý zápas pod Brnem a to se těžko hraje proti takovému soupeři. Myslím si, že jsme dnes hráli to, na co aktuálně máme, vůbec jsme nic neodevzdali, ale volejbalovost u soupeře je vyšší.“

Marek Tomáš (trenér VK Ostrava): „Neměli jsme dnes soupeře čím překvapit, dokázali perfektně zareagovat na náš útok, kdežto my, přestože jsme věděli, kam budou jejich hráči útočit, jsme nezareagovali vůbec. V žádné herní činnosti jsme se Brnu nevyrovnali. Rozhodla obrana.“

Michal Hrazdíra (kapitán Volejbal Brno): „Jsem rád, že jsme dnešní utkání zvládli, soupeře jsme přehráli. Ostrava nás sice potrápila na úvod utkání dobrým podáním, jsem rád, že takto nepodávali po celé utkání, to bychom to měli o dost těžší.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Přijeli jsme do Ostravys tím, že jsme čekali, že to bude složité, protože vím, že Ostrava bojuje o play-off a taky víme, že výkony má nevyrovnané. Chtěli jsme od počátku udávat tempo a to se nám podařilo a ve všech činnostech jsme byli lepší.“

Na úvod utkání se díky dobré obraně na síti, kdy nadrazili několik útoků Ostravy, ujali hosté z Brna vedení 5:8. Sukharev tvrdým podáním k čáře zvyšuje na 5:10. Skvělá souhra Zapletala s Čechmánkem 7:11. Hrazdíra navyšuje útokem proti trojbloku již na 7:14. Vzápětí Mikula útočí do sítě 7:15. Klapal zablokoval útok Mikuly a trenér Tomáš si bere za nelichotivého stavu 11:19 oddechový čas. Mikula teď zaznamenal 2 přímé body z podání a trenér Marek si bere oddechový čas 14:20. Domácí jsou teď v tlaku, ale obrovskou chybu vyrobil Čechmánek, který balon zadarmo přihrává přes síť k soupeři a hosté trestají 17:22.Poslední bob přidává útokem Goodell 19:25.

Do druhého setu nastupuje Ostrava v nezměněné sestavě a průběh prakticky kopíruje set první. Hosté se rychle ujímají vedení 0:3, který si udržují i po technickém time-outu 6:9. Hrazdíra dvakrát po sobě chybuje na útoku, do třetice již však neomylně 10:13. Kotas zablokoval útok Pražáka 12:13. Do druhého technického time-outu jdou opět ve vedení hosté 14:16. Následně Zapletal snižuje ulívkou na druhou přes 15:16. Klapal boduje přímo z podání 15:18. Nedorozumění při střídání teď musel vyřešit nahrávkou Kotas, Šmídl se z jeho vysoké nahrávky neprosadil, následně však společně s Kotasem vytvořili neprostupnou zeď, o kterou se rozbil útok brněnského hráče 18:22. Hrazdíra boduje z podání 18:24. Poslední míč ve druhém setu končí po útoku Fořta v zámezí 18:25.

Třetí set a opět stejný průběh, Brno získává hned zkraje setu mírný náskok, který díky bloku smazává Čechmánek 6:6. Po chybě Šmídla na podání jdou do technického time-outu s vedením 7:8 hosté. Záhorský se uvedl úspěšným útokem, následně však kazí podání 8:10. Zapletal chtěl překvapit brněnskou obranu útokem přes, na Klapala však nevyzrál 9:13. Záhorský se prosazuje útokem 13:15. Sukharev teď našel díru v trojbloku a oba týmy si jdou odpočinout 13:16. Haník přidává bod z ulívky 14:17. Sukharev se dvakrát prosazuje z pipu 14:19. Domácí se ještě snaží s vývojem utkání něco udělat, záhorský boduje z podání, nicméně na více než 19 bodů ve třetím setu to nestačilo. Hosté vítězí v pohodě 3:0 na sety.

Autor: Roman Kozák

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)

Perušič / Schweiner – van de Velde / Immers (NED) 0:2 (21:23, 21:19), Perušič / Schweiner - George / Andre (BRA) 2:0 (21:17, 21:16)