9.11.2017

Brno prohrálo s Karlovarskem 0:3, rozhodovalo se až v koncovkách setů

Tři napínavé koncovky setů pokaždé se stejným vítězem. Takový byl scénář čtvrtečního duelu Volejbalu Brno s Karlovarskem v UNIQA extralize mužů 2017/18, který nakonec v brněnské hale na Vodově dopadl lépe pro hostující tým. Karlovarsko si tak po výhře 0:3 na sety připisuje na svoje konto plný počet extraligových bodů.

č.: 38 dne: 9. 11. 2017 v hod.: 18:00

Volejbal BRNO – VK Karlovarsko 0:3 (26:28, 22:25, 21:25)

Rozhodčí: Slezák J., Pecháček L., Vitanov I., Ostranský T., Kovář V.

Počet diváků: 310

Domácí: Handlíř, Pražák, Boula, Hrazdira, Mendoza, Okosanovic, libero Weber. Střídali: Římal, Jakubec, Stanislav

Hosté: Kriško, Málek, Široký, Ropret, Hudeček. Treial, libero Pfeffer. Střídali: Prešinský, Rejlek, Zmrhal

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal BRNO): V prvním setu jsme udělali moc chyb, pak to bylo napínavé, ale chyběla větší úspěšnost hlavně ode mě a obecně i trošku vázla souhra. Myslím si ale, že jsme podali statečný výkon a pokud se trošku zlepšíme, můžeme porazit i týmy jako je Karlovarsko.

Ondřej Marek (trenér Volejbal BRNO): „Karlovarsko bylo trošku přesnější a dělalo méně chyb než my. Dnes a už i v předchozích utkáních nefungovala moc spolupráce Hrazdira-Boula, výborně hrál ale Okosanovic. Pokud chceme přemýšlet o vítězství s tak silným soupeřem, jako je Karlovarsko – kandidát na jednu z medailí, tak se nám to musí sejít a musíme hrát všichni.“

Ondřej Hudeček (kapitán VK Karlovarsko): „Jsme spokojení, že jsme tu vyhráli, protože jsme vůbec nečekali lehký zápas. A lehký vůbec nebyl, i když výsledek 0:3 tak nevypadá. Ubojovali jsme taktikou i odvahou tři koncovky, takže jsme hrozně rádi, že jedeme z Brna s výhrou.“

Jiří Novák (trenér VK Karlovarsko): „Tři napínavé koncovky jsme dnes zvládli trošku lépe než Brno, i když v prvním a druhém setu jsme trestuhodně uprostřed sady polevili, zkazili jsme pár servisů a udělali několik nevynucených chyb. Byl to strašně těžký zápas v novém prostředí a my jsme rádi, že jsme ho zvládli.“

První set nabídl brněnským divákům napínavou podívanou až do koncovky. Oba týmy od začátku bojovaly o každý balón a vedení se postupně přelévalo na obě dvě strany. Dvoubodový náskok drželi nejprve domácí hráči (9:7), poté ale Karlovarsko odpovědělo šňůrou několika bodů a obrátilo na 11:14 ve svůj prospěch. Brněnskému družstvu se podařilo dotáhnout na rozdíl jediného bodu za stavu 17:18, a set se tak rozhodoval až v koncovce. Domácí v závěru srovnali na 23:23 a po přesném servisu Ondřeje Bouly získali i první setbol. Ten však hostující odvrátili a oba soupeři se postupně přetahovali ještě o následující dva setboly. Za lepší konec pak zatáhlo Karlovarsko, které při podání svého kapitána Ondřeje Hudečka nakonec vybojovalo sadu poměrem 26:28.

Přetahovaná pokračovala i v následujícím dějství, a to až do stavu 16:17. Karlovarsko poté odskočilo o dva body, ale Brno díky přesné smeči i následnému servisu Stefana Okosanovice srovnalo na 21:21. Byli to však znovu hostující, kteří sadu dovedli až do vítězného konce – po tvrdém útoku Zdeňka Málka skončil set 22:25.

Karlovarsko vstoupilo do třetího setu lépe (3:6), Brno se ale brzy dotáhlo, a tak se opakoval scénář z předchozích dvou dějství, kdy o vítězi znovu rozhodovala až koncovka sady (21:22). Tým hostujícího Jiřího Nováka zvládl závěr setu lépe i potřetí, zvítězil v něm 21:25 a připisuje si do tabulky tři body.

Autor: Barbora Mertová