16.10.2017

ČEZ Karlovarsko bojovalo, ale útok Liberce byl silnější

VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec

Druhé své domácí utkání hraje Karlovarsko před kamerami ČT s týmem Liberce. Velká návštěvnost hnala Karlovarsko za každým bodem. Hezké utkání, které bylo reklamou na volejbal, končí vítězstvím Liberce 3:1.

č.: 14  dne: 16. 10. 2017 v hod.:20:10

VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec  1:3 (25:23, 17:25, 23:25, 21:25 )

Rozhodčí: Rychlík D., Kvarda P., Koutník P.,  Ulč P.

Počet diváků:  769.

Domácí: Ropret, Hudeček, Treial, Rejlek, Zmrhal, Široký libero Pfeffer  Střídali:  Štefko, Málek, Kriško

Hosté:  Janouch, Kriško, Veselý, Štokr, Galabov, Leikep, Libero Kopáček  Střídali:  Staněk, Správka

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Škoda, že jsme prohráli, ale myslím si, že jsme to hlavně nezvládli na útoku. Liberec lépe bránil a byl úspěšnější právě na útoku.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „My jsme dnes měli dvě tváře, jedna byla hra v obraně, která se na nás usmívala a druhá tvář byla na útoku nebo celá ofenzivní činnost, kde nám to trochu haprovalo. Nicméně doufám, že jsme udělali pěkný zápas i pro ty diváky, kteří dnes přišli a moc jim za to děkujeme. “

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Vyrovnané utkání, které dnes rozhodl servis. My jsme ho měli v určité chvíli lepší, ubránili jsme klíčové hráče Karlovarska a spoustu bodovek jsme dohráli.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes to bylo bojovné utkání, které se muselo divákům líbit, myslím si, že jsme nakonec zvítězili díky servisu a dobré obraně.“

Průběh celého setu se nesl v riskovaném na podání, které pokud se podařilo, znepříjemnilo rozehru soupeře. Do prvního TTO jde Liberce ve vedení 8:6. Tento stav Karlovarsko obratem srovnává. Obě družstva skvěle uhrávají ztrátu. Až do stavu 14:14, kdy Liberec opět utíká na rozdíl dvou bodů a jde do druhého TTO za stavu 16:14. Karlovarsko stejně jako po prvním TTO rychle srovnává na 16:16. Karlovarsko jde poprvé v utkání do vedení po esu kapitána Hudečka (19:18 pro domácí). Krásné výměna na obou stranách. Skvělá reklama na volejbal. Další eso domácích z ruky Marka Zmrhala a Karlovarsko vede 24:22. Následuje zkažené podání domácích (24:23). Po výborném přijmu domácích následuje útok Karlovarska a konečný bod v setu. Domácí vítězí 25:23.

Druhý set Karlovarsko začíná podstatně hůře a trenér Novák musí sáhnout k TO (1:5). Hosté přidávají další dva body. Karlovarsko po bloku přerušuje šňůru hostů a na podání jde Henri Treial. Přichází řada bodů domácích (eso na podání, 2 x blok) a Karlovarsko srovnává stav na 7:7.  Do TTO jde Liberec za stavu 8:7 po bloku Veselého. Od stavu 10:10 opět domácím ujíždí vlak. Do druhého TTO jde Karlovarsko za stavu 11:16 pro hosty. Set se blíží ke konci a Liberec  začíná přidávat jeden bod za druhým, domácí pouze korigují stav. Set končíme za stavu 25:17 pro Liberec.

Třetí set domácí začínají lépe a až do stavu 5:5 drží krok se soupeřem, kdy domácí chybují na přijmu a Liberec v rychlém sledu přidá 3 body a začíná první TTO (5:8). Situace se pro domácí začíná lepšit až za stavu 12:14, kdy Karlovarsko úřaduje na bloku. Následují 3 body na obou stranách a Karlovarsko začíná ztrácet, chybuje hlavně na přijmu, jelikož Liberec velmi tlačí na servis. Za stavu 24:21 přichází na servis domácí Kriško a získává dva body díky tvrdému a přesnému servisu (22:24 z pozice domácích). Následuje další přesný servis, který Liberec zpracovává velmi slušně a následuje přesná nahrávka na libereckého Štokra, který končí set ve prospěch Liberce (23:25).

Začíná čtvrtý set, kde si domácí udržují jednobodový náskok. Do 1. TTO jdou domácí za stavu 8:6. Družstva se snaží uhrávat svoji ztrátu, což se daří. Zápas se láme až za stavu 18:19, kdy domácí vyhazují útok do autu. Domácím se nedaří na servisu a set prohrávají za stavu 21:25. Nejlepším hráčem byl vyhlášen hráč Liberce Tomáš Kriško.

Autor: Tým Karlovarska