ČZU Praha si poradila se Zlínem, Opava otočila zápas s Příbramí, 2007

ČZU Praha – VSC Fatra Zlín 3:1 (18,-23,22,19)

ČZU Praha: Mifka, Zita, Tupou, Kotrch, Pajma, Lamoise, libero Pfeffer – Frynta, Zapletal, Novák.

Fatra Zlín: Feňo, Kolář, Fila, Sedláček, Čechmánek, Karabec, libero Bence – Jakubiček, Skyba, Krba.

Extraligový nováček předvádí stále lepší a sebevědomější výkony. Dnes jeho herní vzestup odnesla Fatra Zlín.Vstup do zápasu měli Pražané velmi razantní. Rychlé vedení 6:1 dodalo domácím hráčům sebedůvěru, kterou zúročili v hladký zisk první sady – 25:18. Zlín zastavil rozlet soupeře až v druhé části setu druhého setu, kdy se poprvé ujal vedení (21:22), které už nepustil a srovnal krok.

ČZU prohra sady poznamenala a trvalo skoro celé třetí dějství, než se z útlumu probudila. Fatra si udržovala tříbodový náskok (10:13, 14:17), závěr ale patřil domácím, kteří na poslední chvíli skóre otočili.

Čtvrtá část začala blokařským galapředstavením domácích, zejména Luboš Zita v obraně na síti exceloval – 5:0. Hosté však znovu zabojovali a převážili misky vah na svou stranu – 15:17. Za tohoto stavu přišel na servis domácí univerzál Thomas Lamoise a skvělou sérií na podání (až do stavu 21:17) rozhodl o osudu utkání. Zlín se na další odpor nezmohl a dohrál zápas v křeči.

Pavel Třešňák (Zlín): „Stalo se nám totéž co v Liberci. Nedokážeme udržet vedení, i dnes tomu tak dvakrát bylo. Na hráčích leží psychická deka, nevěří si. Jsem u týmu zatím příliš krátce na to, abych problém přesně analyzoval, uvidíme, co dál.“

Jozef Novotný (ČZU Praha): „Jsem nesmírně rád, že jsme se dokázali vzpamatovat z nešťastného zápasu s Českými Budějovicemi, kdy jsme promarnili pět mečbolů. Dnes to byl z naší strany kvalitní zápas, škoda jen ztráty koncentrace v závěru druhého setu. Vyzdvihl bych hlavně Thomase Lamoise, výborně zahrál i mladý Pfeffer na liberu, který v 17 letech dokazuje, že je obrovským příslibem do budoucna.“

VK Ferram Opava – VO Kocouři Vavex Příbram 3:2 (-22,-21,23,17,7)

Opava konečně zabrala a otočila ztracený zápas s letos velmi dobrou Příbramí. První dva sety Slezané odevzdali po podobném vývoji, zvládnutá koncovka toho třetího jim ale vlila sebevědomí do žil, ve zbytku utkání jednoznačně dominovali a Vavexu nedali sebemenší šanci. I přes výhru zůstává Opava předposlední, Příbram nevyužila šanci na návrat do čela a patří jí třetí příčka.