22.2.2016

Důležitý zápas o play off vyzněl jednoznačně pro Zlín, ten se posunul opět do elitní osmičky!

V utkání 20.kola nejyyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy přivítali v moravském derby domácí hráči Fatry Zlín  souseda v tabulce a soupeře o účast v play off tým VK Ostrava s.r.o. Po kvalitním výkonu hráči Fatry zvítězili a vrátili se na sedmé místo zaručující účast ve vyřazovacích bojích.

VSC Fatra Zlín – VK Ostrava s.r.o.  3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

Rozhodčí: Kovář V., Hudík M.

Počet diváků: 425

Domácí: Navláčil, Truong, Uchytil, Mlčúch, Kolář, Vašíček, libero Obdržálek. Střídali: Hupka, Přikryl.

Hosté: Zapletal, Mikula, Kotas, Fořt, Berzins, Čechmánek, libero: Dohnal. Střídali: Záhorský, Balon.

Domácí

Kolář Pavel (kapitán Fatra Zlín): "Soustředěným a zodpovědným výkonem jsme zaslouženě zvítězili. Rozhodující byla zvládnutá koncovka druhého setu."

Macek Roman  (trenér Fatra Zlín): "Dnes jsme začali výborně na servisu a přes problémy s přihrávkou v setu druhém jsme si se soupeřem poradili a zaslouženě vyhráli."

Hosté

Zapletal Petr (kapitán Ostrava): "Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. My jsme opět předvedli výkon jaký předvádíme po většinu zápasů v této sezóně."

Marek Tomáš (trenér Ostrava): "V prvním setu jsme nezachytili nástup domácích, kteří nám utekli na rozdíl pěti míčů. Ve druhém jsme dlouho jasně vedli, ale v koncovce jsme nezvládli útočnou fázi. Ve třetím setu jsme v této nevýrazné činnosti pokračovali."

V prvním setu poprvé domácí odskočili při podání Mlčúcha ze stavu 4:4 na 8:4 a tento náskok postupně zvyšovali. Druhý technický tajm 16:10 a do koncovky šli s luxusním náskokem 22:17.

Ve druhém setu hosté začali dobrým podáním a utekli domácím 3:8 , 12:16. Za stavu 16:20 přišel na podání domácí Hupka a rázem byl nerozhodný stav 20:20. Hosté ještě naposled vedli 21:20. Pak při podání, dnes výborného Koláře, nezvládli hosté útočnou fázi a domácí zaslouženě šli do vedení 2:0 na sety.

Ve třetím setu šli hosté do vedení 2:4, což však bylo z jejich strany vše. Domácí šli do vedení 8:6 a 16:11, aby pohodlně zvládli koncovku a zaslouženě brali vítězství 3:0.

Autor: Ivan Dostál

Nová fotogalerie: EX-M: AERO Odolena Voda - ČZU Praha

V sekci FOTOGRALERIE byly přidány nové fotografie, tentokrát z utkání Odolene Vody a ČZU Praha.

Budějovice mění po porážce od Tel Avivu trenéra

Novým trenérem se stal dosavadní asistent René Dvořák, jemuž bude pak na lavičce pomáhat Stanislav Pochop.

Budějovice ve třech setech prohrály s Tel Avivem

VK České Budějovice - Mac. Tel Aviv 0:3 (23:25, 23:25, 26:28).

Karlovarsko narazí v Poháru CEV na ruský Surgut

Daleká cesta čeká volejbalistky Karlovarska v dalším kole Poháru CEV. Odvetný duel mezi Surgutem a Olympiakos skončil vítězství ruského celku v...

Liga mistrů: Liberec podlehl Berlínu ve třech setech

Liberec - Berlín 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

Nová fotogalerie: EX-M: Kladno volejbal cz - ČZU Praha

Byla přidána nová FOTOGALERIE, tentokrát z dohrávky 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha - ZDE.