MEVZA mistrovství střední Evropy U18 v Praze
Beach
30. 6. 2016
MEVZA mistrovství střední Evropy U20 v Praze
22.2.2016

Důležitý zápas o play off vyzněl jednoznačně pro Zlín, ten se posunul opět do elitní osmičky!

V utkání 20.kola nejyyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy přivítali v moravském derby domácí hráči Fatry Zlín  souseda v tabulce a soupeře o účast v play off tým VK Ostrava s.r.o. Po kvalitním výkonu hráči Fatry zvítězili a vrátili se na sedmé místo zaručující účast ve vyřazovacích bojích.

VSC Fatra Zlín – VK Ostrava s.r.o.  3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

Rozhodčí: Kovář V., Hudík M.

Počet diváků: 425

Domácí: Navláčil, Truong, Uchytil, Mlčúch, Kolář, Vašíček, libero Obdržálek. Střídali: Hupka, Přikryl.

Hosté: Zapletal, Mikula, Kotas, Fořt, Berzins, Čechmánek, libero: Dohnal. Střídali: Záhorský, Balon.

Domácí

Kolář Pavel (kapitán Fatra Zlín): "Soustředěným a zodpovědným výkonem jsme zaslouženě zvítězili. Rozhodující byla zvládnutá koncovka druhého setu."

Macek Roman  (trenér Fatra Zlín): "Dnes jsme začali výborně na servisu a přes problémy s přihrávkou v setu druhém jsme si se soupeřem poradili a zaslouženě vyhráli."

Hosté

Zapletal Petr (kapitán Ostrava): "Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. My jsme opět předvedli výkon jaký předvádíme po většinu zápasů v této sezóně."

Marek Tomáš (trenér Ostrava): "V prvním setu jsme nezachytili nástup domácích, kteří nám utekli na rozdíl pěti míčů. Ve druhém jsme dlouho jasně vedli, ale v koncovce jsme nezvládli útočnou fázi. Ve třetím setu jsme v této nevýrazné činnosti pokračovali."

V prvním setu poprvé domácí odskočili při podání Mlčúcha ze stavu 4:4 na 8:4 a tento náskok postupně zvyšovali. Druhý technický tajm 16:10 a do koncovky šli s luxusním náskokem 22:17.

Ve druhém setu hosté začali dobrým podáním a utekli domácím 3:8 , 12:16. Za stavu 16:20 přišel na podání domácí Hupka a rázem byl nerozhodný stav 20:20. Hosté ještě naposled vedli 21:20. Pak při podání, dnes výborného Koláře, nezvládli hosté útočnou fázi a domácí zaslouženě šli do vedení 2:0 na sety.

Ve třetím setu šli hosté do vedení 2:4, což však bylo z jejich strany vše. Domácí šli do vedení 8:6 a 16:11, aby pohodlně zvládli koncovku a zaslouženě brali vítězství 3:0.

Autor: Ivan Dostál

Jan Štokr se vrací do italské soutěže, působit bude v Trentu

Univerzál Jan Štokr se po třech letech vrací do Itálie. Od nové sezóny bude působit v mužstvu Trentu, kam se vrací po třech letech.

Staropramen Cool Český pohár mužů a žen již tento víkend

O tomto víkendu je na programu v areálu Beachklubu Ládví Staropramen Cool Český pohár mužů a žen. Více info na webových a facebookových stránkách...