3.2.2018

Favorité nezaváhali a do tabulky si připisují další body

18. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18 ovládli favorité. Karlovarsko si doma poradilo s Brnem, Dukla jasně opanovala domácí utkání s Benátkami nad Jizerou. Odolena Voda s novými ukrajinskými posilami nestačila na oslabený českobudějovický Jihostroj. Na Kladně se představila Ostrava, ale ani její zlepšený výkon k výhře nevedl. V rámci charitativní akce bylo vstupné tohoto zápasu věnováno jako příspěvek na elektrický vozík pro Dominika. Vybraná částka činila 40 300 Kč. Poslední dnešní výhru si z Prahy odváží Příbram.

VK ČEZ KARLOVARSKO – VOLEJBAL BRNO

Domácí po neúspěšném vystoupení v Evropském Challenge poháru proti švýcarskému Näfels, chtějí domácímu publiku ukázat svoji lepší hru. Taktické pokyny trenéra Nováka bude třeba beze zbytku dodržet. Karlovarsko vítězí 3:0 před plnou karlovarskou halou.

č.: 104     dne: 3. 2. 2018    v hod.: 16:00

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno a.s.  3:0 (25:16, 25:20, 28:26)

Rozhodčí: Marschner R. Němeček P., Koutník P., Kindermanová L.

Počet diváků:  745

Domácí: Ropret, Prešinský, Hudeček, Treial, Rejlek, Zmrhal, libero Pfeffer.  Střídali:  Štefko, Kriško

Hosté: Boula, Hrazdíra, Mendoza, Okosanovič, Hnadlíř, Pražák, libero Weber.  Střídali: Červinka, Klapal, Římal, Stanislav

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsme moc rádi, že jsme si spravili trochu náladu z prohry ve Švýcarsku. Myslím, že velmi důležité bylo, že jsme vyhráli koncovku třetího setu, kdy to vypadalo, že Brno se zvedá. Děkujeme moc divákům za podporu, je pro nás velmi důležitá.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Super tři body, velká gratulace klukům, dva sety hráli vynikající sport, ve třetím setu se Brno zvedlo tím, že přiriskovalo servis, který jim vycházel. Předvedli několik výborných obran. Proto jsme museli bojovat až do konce, ale velký dík patří klukům, že to zvládli v hlavách a že se dobře připravili.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno a.s.): „Karlovarsko nás dnes předčilo bojovností, obranou v poli hlavně a na bloku. My jsme se vyrovnali až ve třetím setu, hlavně tím nasazením. My s takovýmto týmem nemůžeme hrát pouze na půl, byl to rozdíl o proti posledním dvou zápasům, chtěli jsme tu udělat dobrý výsledek. Trochu jsem zklamán z prvních dvou setů, ale samozřejmě gratulace Varům, hráli velmi dobře v obraně a tím nám to znemožnili.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno a.s.): „V prvních dvou setech Karlovarsko jednoznačně lepší, důraznější na servisu, důraznější na útoku. Nám se trochu podařilo vyrovnat ve třetím setu s příchodem Římala na hřiště, ale bohužel tak jak v přechozích zápasech se nám nepodařilo dohrát koncovku a myslím si, že dnes domácí zaslouženě vyhráli.

První set začínají domácí tlačit na servis, který jim již několikrát pomohl k výhře. Od samého počátku setu mají hosté odtaženou přihrávku právě díky kvalitními servisu a nahrávači Boulovi se hůře připravuje útok hostí. Důkazem je stav v druhém TTO 16:9 pro ČEZ Karlovarsko. Již druhý TO si hostující trenér Marek musí vzít za stavu 17:9 po tvrdém servisu domácího univerzála Rejlka. Hostům se naopak na servisu nedaří a Karlovarsko lépe získává ztrátu. Hostující trenér Marek točí se sestavou a snaží se přerušit Karlovarsku rozehru. Domácí v koncovce nechávají trochu hosty zahrát a korigovat stav. Set končí za stavu 25:16 pro domácí.

Na začátku druhého setu Karlovarsko rychle vede 3:1, ale hosté nejen, že srovnávají, ale ujímají se i vedení 6:4. Do prvního TTO jdeme za stavu 8:6 pro hosty z Brna. Po tomto TTO nejprve Rado Prešinský získává bod útokem středem a po jeho následném servisu Karlovarsko srovnává. Další dva body pro domácí je jasným signálem pro trenéra hostí k zastavení hry TO ( 10:8 z pohledu domácích ).  I hosté tlačí servisem např. Stanislav, ale díky dobré nahrávce domácího Ropreta, Rejlek nemá problém získat další bod pro domácí.  Do druhého TTO jdeme po tvrdé smeči Marka Zmrhala za stavu 16:12 pro domácí. Další body na stranu Karlovarska a hostující trenér Marek žádá druhý TO. Po blokovém souboji, hosté střídají nahrávače, přichází Červinka. Další bod po tvrdém servisu Kriška, který na servise vystřídal Marka Zmrhala. I hosté umí zazlobit na servisu. Ne nadarmo je brněnský Okosanovič nejlépe bodujícím hráčem extraligy. Další bod nepřidá, jelikož dobrý příjem Daniela Pfeffera zakládá přípravu na útok pro kapitána Hudečka. Další kvalitní servis hostů zajišťuje Římal, hosté snižují. Set končí po útoku Rejlka ( 25:20 ).

Třetí set je zatím nevyrovnanější částí tohoto utkání. Brno začalo kousat a domácí mají problémy s rozehrou po kvalitním servisu hostů. Druhý TTO je za stavu 16:14 pro hosty. Obě družstva získávají svoji ztrátu. Za hostujícího Mendozu přichází na servis Klapal a získává bod po esu. Domácí trenér zastavuje hru TO ( 16:19 z pohledu domácích ).  Marek Zmrhal získává bod na útoku a zároveň ho střídá Kriško na servisu. Trenér Marek posiluje obranu dalším střídáním. Hosté drží tříbodový odstup od domácích. Po příchodu domácího nahrávače Ropreta na servis Karlovarsko srovnává na 21:21. Trenér Marek střídá. Bod pro Brno 22:21, domácí Rejlek srovnává. Domácí kapitán Hudeček kazí servis a následně Marek Zmrhal útočí do autu. Trenér Novák žádá druhý TO (22:24 z pohledu domácích). Marek Zmrhal  má opravu na útoku a získává bod. Další  bod na srovnání přidává domácí univerzál Rejlek ( 24:24 ). Hostující trenér Marek žádá také druhý TO. Domácí blokař Treial kazí servis. Stejně tak hostující Handlíř. Po tvrdém servisu Rejlka se míč odráží od přijímajícího hráče Brna na stranu Karlovarska a Marek Zmrhal má jednoduchou úlohu a získává bod pro domácí. Diváci šílí. Poslední bod pro domácí získává trojblok vedený kapitánem Hudečkem (28:26).

Autor: Tým Karlovarska

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK OSTRAVA s.r.o.

Na kladenskou palubovku přijel soupeř až z Ostravy. Slezané v posledním kole hostili silný Liberec, proti kterému prohráli 0:3. Aktuálně se tým trenéra Václavíka nachází na šestém, posledním přímém postupovém místě do play-off. Kladno má za sebou čtyři výhry v řadě. Naposled otočilo duel v Brně a připsalo si dva body za výhru 3:2. V souboji dvou měst s hornickou historií nakonec vyhráli domácí 3:0.

č.: 105      dne: 3. 2. 2018      v hod.: 18:00

Kladno volejbal cz -  VK Ostrava 3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

Rozhodčí: Peloušek, Gall

Počet diváků: 650

Domácí: Hýský, Sobotka, West, Šulista, Zajíček, Gromadowski, libero Moník. Střídali: Fortuník, Konečný, Blažek, Trojan

Hosté: Janků, Kotas, Šmídl, Nugent, David, Biernat, libero Sobczak. Střídali: Balon, Bořuta

Domácí

Adam Zajíček (kapitán Kladna): „Po posledních třech zápasech, které se nám moc nepodařili jsem rád, že jsem se dnes zkoncentrovali. Děkuji divákům, že se sešli v takovém počtu.“

Milan Fortuník (trenér Kladna): „Snažili jsme se co nejlépe na Ostravu připravit, a to se povedlo. Jsem moc rád za dnešní vítězství.“

Hosté
Mateusz Biernat (kapitán Ostravy): „Letos se nám moc nedaří hrát zápasy s týmy z první čtyřky. Druhý set jsme měli urvat. Souhlasím s trenérem, že dnes jsme hráli daleko lépe než minulý týden v Liberci.“
Jan Václavík (trernér Ostravy): „Gratuluju Kladnu, prohráli jsme 0:3, ale kluky chválím, bojovali a oproti poslednímu zápasu se to nedá srovnat.“

Kladno se ihned na začátku setu chopilo dvoubodového vedení po dvou nepřesných smečích hostů, a to si přineslo i do prvního TT. Po smeči Davida se skóre vyrovnalo na 9:9. Po sérii čtyř bodů se Kladenští dostali do vedení 14:10. Středočeši si v klidu udržovali před soupeřem náskok a první set dotáhli do úspěšného konce.

I ve druhé sadě si domácí ihned vytvořili dvoubodový náskok, který před prvním TT proměnili ve tříbodový. Ostrava se po úspěšném útoku dostala na rozdíl jediného bodu, ale Kotas dal do svého podání až příliš energie, a tak skončilo daleko v zámezí. Vyrovnání na 12:12 přinesl blokem Šmídl. Středočeši se dostali na rozdíl dvou bodů při druhém TT. Trenéru Václavíkovi skvěle vyšel tah poslat na podání Balona, který zařídil hostům tři body v řadě a poslal svůj tým do vedení 23:22. Na druhé straně se ovšem k podání postavil Hýský a rozhodl o výhře Kladna ve druhém setu 25:23.

Ve třetím setu se poprvé ujmuli vedení hosté, a to rovnou o dva body. Kladno rychle zareagovalo a do prvního TT šli Středočeši s dvoubodovým vedením. To postupně více a více navyšovali. Veliký rozdíl si domácí pohlídali a zápas ovládli 3:0.

Autor: Vojtěch Voštinka

VK DUKLA LIBEREC – VK BENÁTKY NAD JIZEROU

Sobotní podvečer patřil v Liberci benáteckým klubům. Volejbalisté Dukly Liberec v útulné hale přivítali VK Benátky nad Jizerou a ve vedlejší hale, přímo v liberecké Home Credit Areně hrají své domácí utkání hokejisté HC Benátky nad Jizerou s Petrem Nedvědem proti HC Kladno (Jaromír Jágr). Právě toto utkání dost ovlivnilo dnešní návštěvu na Dukle, protože vedle přímo panovala Jágrmánie a dostat se na dnešní utkání nebylo vůbec snadné (naprosto vyčerpané parkovací kapacity). Jasným favoritem dnešního utkání byla Dukla, která si své postavení snadno pohlídala a Benátkám prakticky nedala žádnou šanci na příznivý výsledek. Zpestřením utkání byla gratulace trenéru juniorů a dlouholetému hráči Dukly Liberec Ivanu Jakubíčkovi ke kulatým narozeninám – gratulujeme.

č.: 106      dne: 3. 2. 2018        v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:13, 25:22, 25:13)

Rozhodčí: Luboš Pecháček a Jan Kubinec

Počet diváků: 520

Domácí: Janouch, Správka, Staněk, Štokr, Galabov, Leikep, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Indra, Piskáček, Kroužek

Hosté: Dittrich, Fučík, Nesvačil F.,  Hudák, Rybníček, Pietkiewicz, libera Sadílek, Němeček. Střídali: Vachoušek,Nesvačil M., Celerýn, Ticháček

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Dnes jsme zvládli roli favorita. Takto jsme si to dnešní utkání představovali. Od začátku jsme tlačili do servisu a Benátky jsme potom dobře ubránili. Měli jsme to i jednodušší, protože hosté neměli tolik kvalitní servis.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec):  Jsem rád, že jsme dnes vyhráli za tři body. Měli jsme možnost zamíchat i se sestavou a všechny ty tři sety jsme měli pevně pod kontrolou, takže spokojenost.“

Martin Ticháček (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Liberec nás dnes jasně přehrál. Řekl bych, že byl lepší na všech herních postech. Dnes jsme měli velké problémy na přihrávce podání. Navíc já jsem zraněn a ostatní se s příjmem moc nepoprali. Potom jsme útočili proti dvojbloku i trojbloku a potom to byl jasný zápas. Duklu jsme nepřekvapili ničím a výsledkem je prohra 3:0 a jedeme domů.“

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Samozřejmě jsme dnes viděli velký rozdíl v úrovni hry mezi námi a Duklou. Navíc mě mrzí, že rozhodčí musí domácím pomáhat, i když je takový velký herní rozdíl mezi družstvy.“

Po vyrovnaném začátku utkání přichází po prvním TT rozhodující bodový újezd při podání domácího kapitána Aleše Správky (11:7). Před druhým TT přichází na podání Jan Štokr a bodový rozdíl je na jednom postavení desetibodový (19:9). V koncovce setu oba trenéři žádají dvojstřídání. Konec setu patří novému muži na hřišti Patrikovi Indrovi, když dvěma přímými body z podání ukončuje sadu (2x prasátko 25:13).

V druhém setu se domácí ujímají vedení 2:0 hned na začátku setu. Mohla za to velmi tvrdá smeč Honzy Štokra a parádní blok Lubomíra Staňka. Před odchodem k prvnímu TT druhé sady přidává Dukla dvojblokem na 8:5 (Jakub Janouch a Lubomír Staněk). Až při nekompromisním podání Filipa Nesvačila se hostům podařilo s Duklou srovnat krok (10:9 eso a blok Jakub Rybníček). Přesto k druhému TT již Dukla odchází opět s dostatečným bodovým náskokem (16:11 – nečisté hraní hostů). V koncovce druhé sady se Benátkám podařilo opět snížit na rozdíl jediného bodu. Dukla trochu hrála nečistě a také dvakrát mířila do autu (21:20). Přesto první setbol získává Dukla po dalším vydařeném obranném bloku (Libor Leikep – 24:22). Hned první setbol druhé sady domácí proměňují (Aleš Správka chytře prostrčil míč dírkou v bloku) a ujímají se vedení 2:0 na sety.

Třetí set byl ve znamení tvrdého a přesného podání Dukly a hlavně kvalitního bloku. Při podání Lubomíra Staňka domácí odskakují až na rozdíl 11:2 (Jan Galabov a Jan Štokr blokem a 1x eso). Další body rychle naskakují na kontě domácího celku při podání Honzy Štokra (14:3) a o osudu utkání je prakticky rozhodnuto. V závěru setu přichází tradiční dvojstřídání a už je jenom na mládí, jak utkání dohraje. Obraz hry se nemění. Za stavu 24:11 po zkaženém podání Benátek se celá hala zvedá, aby společně oslavila poslední bod utkání. Hosté dvakrát odvracejí ztrátu třetího setu (Martin Ticháček smečí z vedlejšího kůlu a Pawel Pietkiewicz z hlavního). Potom ale Benátky kazí své podání a je konec utkání.

Autor: Zdeněk ŠOLC

AERO ODOLENA VODA – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Aero stačilo administrativně dopsat na soupisku ukrajinského smečaře Igora Vitiuka, který začal proti Jihostroji v základní sestavě. Naopak chyběl nemocný Kotrch. Jihostroj postrádal Kryštofa, který do haly sice dorazil, ale viróza byla silnější, a proto do hry nezasáhl. Jeho místo zastoupil Michálek, který musel na libero a na post smečaře mířil Kraffer. I tak hosté měli víceméně zápas pod svou kontrolou.  I když se hrály dvě velmi vyrovnané a dramatické koncovky, Jihostroj svou zkušeností dovedl zápas do vítězného konce.

č.: 108    dne: 3. 2. 2018    v hod.: 18:00

Aero Odolena Voda – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (17:25, 21:25, 23:25)

Rozhodčí: Kavala T. a Bohačík R.

Počet diváků: 505

Domácí:  Kozlovskyi, Licek, Carabali, Mikula, Vitiuk, Russell, libero Turis. Střídali: Hladík, Holčík

Hosté: Palgut, Kraffer, Mach, Křesťan, Halaba, Ondrovič, libero Michálek. Střídal: Fila

Marek Mikula (kapitán domácích): „Opět jsme zkoušeli novou sestavu. Proti Českým Budějovicím jsme zahráli dvě vyrovnané koncovky, ale uhrály si to trpělivostí a zkušeností, kdy čekaly na naši chybu.“

Jiří Vojík (trenér domácích): „Dva sety jsme dotáhli do koncovek, zvlášť ve druhém setu mě mrzí koncovka, kdy jsme vedli 21:18. Budějovice byly v těchto momentech lepší na servisu a to rozhodlo dvě vypjaté koncovky. Chválím tým za bojovnost, a že jsme se nezalekli silného soupeře.“

Radek Mach (kapitán hostů): „Až na druhý set, kdy se Odoleně Vodě dařil servis, jsme zvládli zápas udržet v našich rukách. Musím pochválit kluky za bojovný výkon a zaslouženě máme tři body.“

René Dvořák (trenér hostů): „Před zápasem jsme zjistili, že Martin Kryštof dostal virózu a Petr Michálek musel na libero a zhostil se toho velmi dobře, Jiří Kraffer na smeči také. Jsem rád, že kluci zacelili tyto mezery v sestavě, bojovali jsme a jsem rád za tři body.“

Utkání začalo velkým náporem hostujícího Jihostroje, který velmi rychle vedl vysokým rozdílem. Domácí Aero s jeho přičiněním chybovalo a bylo pod velkým tlakem. Po vystřídání se Aero zvedlo a drželo s hosty krok, nicméně náskok byl veliký a hosté se nenechali nijak vykolejit. Ujali se po 23 minutách vedení 1:0.

I do druhého setu měli hosté lepší vstup, kdy si rychle vybojovali vedení a při prvním technickém oddechovém čase vedli o tři body. Dále hra byla vyrovnaná, Aero dobře servírovalo a dostávalo Budějovice pod tlak na příjmu. Hosté vraceli stejnou mincí a při druhém technickém oddechovém čase vedli stále o tři body. Po něm se Aero mohutně nadechlo a vyhrálo sérii do vstupu do koncovky 8:2, čímž vedlo samo o tři body. Především dobře bránilo jak na síti, tak i v poli a dokázalo důležité bodové míče úspěšně zaútočit. Českobudějovičtí svůj další útok složili a na podání šel Křesťan. Ten zaznamenal hned šest servisů za sebou a tlačil domácí dál od sítě. Zaznamenal dvě esa za sebou na stav 24:21. Další rozehru si hosté sami uhráli a vedli již 2:0.

Do třetího setu měli domácí znovu hrozivý vstup. Hosté velmi rychle vedli 6:0. Aero se snažilo a bylo postupně odměněno. Dotahovalo a před koncovkou byl rozdíl dvou bodů. V koncovce byli hosté trpělivější a hráli bez chyb. Vybojovali si hned tři matchbally. Využili ale až třetí, který Křesťan proměnil svým útokem. České Budějovice vyhrály zaslouženě 3:0.

Autor: Tomáš Havlát

VOLLEYTEAM ČZU PRAHA – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

18. kolo volejbalové Uniqa Extraligy nabídne zápas sedmého družstva tabulky Příbrami a desátého pražské ČZU. I když je mezi těmito týmy rozdíl pouhé tři příčky, bodový rozdíl je značný, a tak se budou v dnešním zápase Pražané snažit překonat hlavně sami sebe.

č.: 103     dne: 3. 2. 2018        v hod.:19:00

VolleyTeam ČZU Praha – VK Euro Sitex Příbram 1:3 (18:25, 20:25, 25:17, 24:26)

Rozhodčí: Spáčil L., Trumpeš D.

Počet diváků: 452

Domácí: Kuliha, Patočka, Démar, Šulc, Krajčovič, Kuboš, libera Kop, Kovařík. Střídali: Svoboda, Kočka, Pavelka, Horák

Hosté: Pantič, Passier, Bóhm, Renovica, Mikulenka, Hrdý,  libero Juračka. Střídali: Rychecký, Kohlmann, Suda, Pihera

Matyáš Démar (kapitán VolleyTeam ČZU Praha): „Čtvrtý set ovlivnili rozhodčí a tím i dílčí výsledek a tím nám vzali nejméně jeden bod.“

Miroslav Malán (trenér VolleyTeam ČZU Praha): „Máme nevyrovnané výkony v průběhu setů. Do poloviny setu hrajeme jakž takž a poté se bojíme o výsledek a to nás stojí sety, zápasy a body.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „První dva sety v naší režii. Pak se ČZU herně zvedlo, ale nakonec jsme měli štěstí v koncovce a to rozhodlo o výsledku“.

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Hru jsme měli pod kontrolou a zbytečně jsme si jí zkomplikovali vlastní nedůsledností. ČZU jsme nechali rozehrát, ale naštěstí jsme urvali koncovku čtvrtého setu.“

Do prvního TT je to přetahovaná o každý bod. Zatím vede Příbram 8:7. Hra je velmi vyrovnaná. Po pár nepřesnostech domácích ve střední části setu hosté utekli o čtyři body a v druhém TT vedou 16:12. Po proměněném servisu si vybírá za stavu 18:13 pro hosty domácí trenér oddechový čas. V závěru setu hosté svůj náskok ještě zvýšili na 23:17. Set vyhrávají hosté v poměru 25:18.

V druhém setu si drží domácí vysokou úspěšnost na útoku a také díky tomu vedou při druhém TT 16:14 nad příbramskými kocoury. Okamžitě po druhém TT se skóre otočilo a hosté po chybách domácích najednou vedou 17:16. Jak vyšla domácím první polovina setu, tak druhá polovina setu patří hostům. Po bloku Passiera už vedou hosté 22:19. I přestože se domácí o proti prvnímu setu zlepšili, na hosty to bohužel nestačilo a prohrávají 25:20.

V dnešním zápase máme možnost vidět spoustu dlouhých výměn. Bohužel však pro domácí, veškeré výměny získávají pro sebe hosté a tím je dostávají pod tlak. Domácí se snaží leč jim síly stačí. V třetím setu vedou 12:11. I tentokrát vedou domácí v druhém TT a to 16:13. Po úspěšných bodech Vojty Patočky si bere hostující trenér již druhý oddechový čas. Domácí navyšují náskok při podání Kulihy na 21:14. Až třetí set dotáhli domácí do vítězného konce a to v poměru 25:17.

Čtvrtý set je obdobou ostatních. Body se přelévají ze strany na stranu a hra je vždy ze začátku vyrovnaná. Domácí začali více riskovat na servisu a to dělá Příbrami problémy. Hosté vedou 8:7. Po úspěšných blocích hostů je skóre 11:8 pro Příbram. Po dvojstřídání u domácího družstva došlo k pozdvižení hry a domácí stahují na 11:13. Patočka svými servisy otočil skóre setu a možná i zápasu. Domácí vedou při druhém TT 16:15. Hosté skóre rázem otočili na 19:17, ale vedení jim dlouho nevydrželo a stav je opět srovnaný 19:19. Závěr setu je velmi vyhecovaný a plný nervů jak na jedné, tak druhé straně.

Autor: Mgr. Richard Dupal

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)