20.10.2018

Karlovarsko se vyhouplo do čela tabulky UNIQA extraligy mužů

Po 4. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 zůstavá jediným týmem bez porážky úřadující mistr z Karlových Varů, který porazil na domácí palubovce Odolenu Vodu. Na lídra soutěže z Ústí nad Labem si v Praze vyšlápli domácí Lvi a nenechali hostům ani bod. Stále se nemůže chytit kladenský tým a ze Zlína veze pouze bod po nervydrásajícím tiereaku. Překvapením je určitě výhra Brna nad Libercem, kdy Dukla neuhrála ani set. Jihostroj České Budějovice si bez problému poradil s Benátkami nad Jizerou.

VK ČEZ KARLOVARSKO – AERO ODOLENA VODA

Utkání začalo vzpomínkou a minutou ticha za v tomto týdnu zesnulou významnou osobnost karlovarského volejbalu, paní Marií Správkovou. Domácí očekávají těžké utkání, jelikož Odolena Voda v tomto ročníku extraligy hraje velmi dobře. Partnerem utkání je společnost Medeorkv.

č.: 19        dne: 20. 10. 2018      v hod.:18:00

VK ČEZ Karlovarsko – Aero Odolena Voda 0:0 (25:19, 22:25, 25:15, 25:17)

Rozhodčí: Kvarda P., Kořenek J., Kindermanová L. , Skřivánková J.

Počet diváků: 778

Domácí: Patočka, Van Haarlem, Vašina, Beer, Rejlek, Zmrhal, libero Pfeffer. Střídali: Hudeček, O‘Dea, Džavoronok, Penrose

Hosté: Viiber, Mikula, Russell, Hladík, Vanags, Walsh, libero Hadrava. Střídali: Bear, Holčík, Vachoušek

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsme moc rádi, že jsme dnes vyhráli. Dnešní vítězství se nerodilo vůbec jednoduše, protože jsme zbytečně nechali Odolku s námi hrát vyrovnaně a oni pak zariskovali na podání a díky tomu jim patřil set. My jsme se naštěstí zkoncentrovali a zbylé dva sety jsme vyhráli, dá se říci s přehledem, takže spokojenost. “

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme strašně rádi za vítězství, věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, jelikož Odolena Voda je v obraně velice silná a potvrzovala to dva sety, kdy se sice ztrátovalo, ale chyběla akce. Naštěstí třetí i čtvrtý set jsme se rozjeli a díky dobrému servisu jsme soupeři vždy odskočili a udrželi to do konce. Moc děkujeme za podporu diváků, opět byli velice slyšet a to se pak hraje lépe, i když se chvíli nedaří.“

Marek Mikula (kapitán Aero Odolena Voda):Dnes jsme hlavně na začátku zaostávali na servisu. Přesto byl začátek poměrně vyrovnaný, postupem času se, ale přidávaly další činnosti, kde se nedařilo a začali jsme dělat nevynucené chyby. Hlavně třetí set byl problém. Vary odskočily, Fíla Rejlek to rozhodl na servisu, Vary dnes byly lepší a patří jim gratulace. “

Jiří Šlller (trenér Aero Odolena Voda): „Zápas dnes hodnotím špatně, prohráli jsme 3:1. Domácí byli hlavně ve třetím a čtvrtém setu lepší i přesto, že jsme měli dobrý vstup do setu, ale pak jsme hlavně mentálně odešli a to mi dělá starosti.“

Karlovarsko si je velmi vědomo síly soupeře, pokud je tzv. nahoře. Proto od samého začátku tlačí na servis, který vychází a soupeři způsobuje velké starosti. Hostující trenér Šiller zastavuje hru za stavu 12:7 pro domácí. Hostům se po TO daří snižovat nepříznivý stav a už to vypadá na vyrovnanou koncovku. Na servis přichází nejprve Marek Zmrhal a po té Filip Rejlek a stav utkání se opět lépe vyvíjí pro domácí. Z tohoto důvodu zastavuje opět trenér hostů  hru ( 17:13 ).  Domácí již koncovku nepouští a vyhrávají 25:19. Divákům se začátek utkání velice líbí, opět je skoro vyprodaná karlovarská hala.

Druhý set nám nezačal dobře pro domácí. První bod domácích přichází až po třech bodech hostů. Celý set se domácí nemohou najít na přihrávce. Ke konci setu, trenér domácí střídá, přichází na pomoc v obraně domácí kapitán Ondřej Hudeček. Hra se z části uklidňuje v poli domácích, ale hosté jsou rozhodnuti koncovku setu nepustit. Stav za domácí ještě koriguje Filip Rejlek na servisu, ale hosté set přesto vyhrávají 25:22.

Začátek třetího setu zastihl ještě domácí v mírném útlumu. Noví hráči na hřišti ( Hudeček a O’Dea ) se trochu hledají. Hra se srovnává v první třetině setu a body jsou častěji připisovány na stranu domácích. Hru zastavuje hostující trenér za  stavu 11:9 pro domácí. Domácí nechtějí v tomto setu prohrát a extrémně přitvrdili na servisu. Další zastavení hry ze strany hostí TO 16:12.  Ke konci setu přichází Filip Rejlek a hostující přihrávající hráči si nevědí rady. Set končí za stavu 25:15.

Čtvrtý set začíná a všichni doufáme, že bude poslední a tím pádem vítězný pro domácí. V první třetině setu obě družstva hrají velmi pozorně. Přesto si hosté berou TO za stavu 8:7 pro domácí. Domácím se velmi daří opět na servisu, přidávají jeden bod za druhým. Těžký servis domácích znepříjemňuje přihrávku hostů a domácí navíc přidávají velmi kvalitní bloky. Další přerušení hry TO od hostujícího trenéra přichází za stavu 14:8. Domácí cítí velkou podporu od diváků, kteří chtějí dnes vítězství. Další série Filipa Rejka na servisu, přivádí domácí k vítězství ve čtvrtém setu. Karlovarsko vítězí 3:1.

Autor: Tým Karlovarska

VSC FATRA ZLÍN – KLADNO VOLEJBAL CZ

Souboj domácích, kteří zatím byli v úvodu soutěže bez výhry, a ambiciózního Kladna se nakonec změnil v pětisetovou bitvu se šťastným koncem pro domácí.

č.: 21        dne: 20. 10. 2018             v hod.:17:00

VSC Fatra Zlín – Kladno volejbal cz  3:2 (17:25, 25:22, 18:25, 25:19, 19:17)

Rozhodčí: Grabovský Z., Kavala L.

Počet diváků: 211

Domácí: Barták, Čech, Čechmánek, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Vašíček. Střídali: Kittel, Šulc, Kozak

Hosté: Hýský, Sobotka,Habr, Vemič, Zajíček, Martinez, libero Moník. Střídali: Czedzynski, Hrdý

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): „Zápas jsme vyhráli bojovností a zaslouženě bereme dva body.“

Přemysl Obdržálek(trenér Fatra Zlín): „Utkání jsme začali nervózně, ale od druhého setu jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Vítězství bylo dílem všech hráčů.“

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): „Po prvním vyhraném setu jsme přestali plnit taktiku, kterou nám trenér určil před zápasem a koncepce se zhroutila. Zlín vyhrál zaslouženě.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Do utkání jsme vlítli soustředěně, ale od druhého setu domácí přidali na podání a zápas se začal vyvíjet v jejich prospěch.“

První set začal pro oba týmy vyrovnaně. Hosté si zajistili vedení 5:3, které však netrvalo dlouho kvůli nepřesnému příjmu. Bohužel se ani jednomu z týmů nedařil servis. Za stavu 15:12 pro hosty si sice domácí trenér Přemysl Obdržálek vzal oddechový čas, ale to nezabránilo hostům, hlavně díky úspěšným trojblokům, porazit Fatru v prvním setu 25:17.

Na začátku druhého setu se hostům opět dařila obrana na síti, ale i tak se dostala Fatra do vedení. Po prvním oddechu na straně hostů nedokázali domácí navýšit svůj náskok a utkání bylo srovnáno na 10:10. Na rozdíl od prvního setu byla Fatra na servisu mnohem jistější, a i když se hostům podařilo ještě jednou skóre vyrovnat, prohráli druhý set 22:25.

Úvod třetí sady byl stejně jako ve dvou předchozích vyrovnaný. Fatra se za stavu 8:6 dostala do vedení díky skvělému útoku a bojovnosti na hřišti. Oba týmy se v první polovině setu přetahovaly o každý bod a výkon byl oboustranně vyrovnaný, ale hosté zabrali na síti a potrestali nepřesnou nahrávku domácích. I když hosté pokazili pár podání, zvítězili ve třetím setu 25:18.

Do čtvrtého setu vstoupili domácí mnohem lépe a zásluhou mnoha obranných zákroků si zajistili skóre 3:0. Hosté se snažili neustále dotahovat a diváci proto byli svědkem velmi pestré hry z obou stran. I přes velké úsilí se však Kladnu nepodařilo vymazat několikabodový náskok Fatry a čtvrtý set prohrálo 19:25.

V posledním rozhodujícím setu se sice hosté ujali vedení, ale domácí ukázali týmového ducha a také sérii podařených podání. I přesto, že byli se čtyřbodovým náskokem kousek od výhry, hostům se podařilo po úspěšných blocích skóre srovnat. Závěr utkání přinesl dramatické momenty, kdy se týmy doslova praly o každý bod. Fatra nakonec zabojovala a vyhrála stavem 19:17.

Autor: Ivan Dostál, Barbora Macíková

VK  LVI PRAHA – SKV ÚSTÍ NAD LABEM

V dnešním utkání se potkalo dosud neporažené ambiciózní družstvo Ústí nad Labem s družstvem Lvů Praha , kteří v přechozím kole bodovali na půdě Liberce. Již od rozcvičky byla na obou týmech vidět velká chuť do zápasu. Do zápasu měli chuť i diváci, kteří zcela zaplnili Lužinskou halu.

č.: 23        dne: 20. 10. 2018           v hod.: 18.00

VK Lvi Praha – SKV Ústí nad Labem 3:1 (27:29, 27:25, 25:17, 26:24)

Rozhodčí:  Němeček P., Činátl R., na čarách Koutník P., Poláček J., delegát  Mertins J.

Počet diváků: 620

Domácí: Kuboš, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, Fortuník, libero Kovařík. Střídali: Svoboda, Špulák, Démar

Hosté: Da Wylian, Marc Vilson, Kramár, Koci, Tibitanzl, Bartůněk L., libero Kořínek. Střídali: Průcha, Rybníček, Šulava, Bartůněk V.

Matyáš Démar (kapitán domácích): „Super domácí kulisa nás dotáhla k vítězství za tři body. Excelentní kolektivní výkon v rozhodujících momentech zlomil soupeře.“

Tomáš Pomr (trenér domácích): „Naše první vítězství za tři body. Nádherná atmosféra, zápas se musel divákům líbit. Kvalitní utkání, ke kterému přispěla svým výkonem obě družstva. Velmi si cením našeho bojovného a velmi disciplinovaného výkonu, kdy jsme se dokázali dvakrát v utkání zvednout při zdánlivě nepříznivém vývoji. Opět kolektivní výkon, kdy držel prapor nahoře kapitán Matyáš Démar. Děkuji hráčům a fanouškům.“

Filip Kramár (kapitán hostů): „Gratulace domácím za tři body. Skvělá hra na servisu s následnou obranou. Kdo si pustí dnešní zápas, uvidí názorný příklad, jak se nemá pískat volejbalová extraliga mužů.“

Jakub Salon (trenér hostů): „Očekávali jsme, že si přivezeme z Prahy body, což se nestalo. Byl to asi náš nejhorší zápas, zejména na přihrávce. Nicméně za bojovnost jsme si bod zasloužili.“

Přeplněná hala na Lužinách viděla od prvních míčů velkou bitvu. Ještě za stavu 8:10 pro hosty se tlačilo před vchodem na 30 fanoušků. Obě družstva perfektně ztrátovala a nahrávači Bartůněk s Fortuníkem, se předháněli v pestrosti hry. K celkové atmosféře v hale přispívá nový DJ a vytváří super šou, která žene hráče obou týmů kupředu. Početná skupina fanoušků Ústí, není přes skvělou atmosféru téměř slyšet. První set se vyznačuje bitvou o každý bod až do konce setu. Několik výjimečných rozeher v tomto setu končí lépe pro hosty a to nakonec rozhoduje o jejich výhře,  27:29.

Bitva pokračuje, hosté tlačí na servisu, Luboš Bartůněk perfektně kombinuje a využívá každou možnost bodovat. Stav je 1:8. Hosté jsou tvrdší na útoku. Útok na ztrátu Lvů je měkký. Trenér domácích Tomáš Pomr střídá „Forbese za Demiho“. Mění se rytmus hry, podařilo se přitlačit na servisu a z toho plynulo několik úspěšných bloků. Hra i stav se rovná 12:13. A jedem opět od začátku. Přichází famózní rozehra za stavu 12:15, ale Mára Šulc a následně „Špulis“ a Gino, nechtějí nechat soupeře vyhrát. Set se otáčí 20:18 a v koncovce jsou tentokrát šťastnější Lvi Praha.

Do třetího setu ženou domácí diváci svůj tým a ten získává převahu díky výbornému servisu a super kolektivnímu výkonu. Vše v super režii Demiho. Přes minimum chyb soupeře jasné vítězství domácích.

Čtvrtý set = volejbalová klasika. Těžce vyhraná koncovka, následně přesvědčivě vyhraný set. Z toho plyne propadák na začátku setu dalšího 4:8. Lvi se, ale opět nevzdávají, začínají tlačit na servisu a neskutečně dřou. Je vidět obrovský hlad po domácích bodech. Od stavu 12: 12 se opět bezchybně ztrátuje na obou stranách. Několik famózních rozeher vtahuje plnou halu do hry a ta si užívá mečbol domácích s následným vítězstvím za tři body.

Autor: Miloš Kočka

VK BENÁTKY NAD JIZEROU – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

I v druhém letošním utkání na domácí palubovce chtěli volejbalisté Benátek nad Jizerou navázat na úspěch z 2. kola, kdy doma zvítězili nad Příbramí 3:1. Do cesty se jim však postavil soupeř nad jiné zdatný, jeden z aspirantů na letošní titul, Jihostroj České Budějovice.

č.: 20       dne: 20. 10. 2018           v hod.: 17:00

Benátky nad Jizerou – Jihostroj České Budějovice 0:3 (18:25, 23:25, 17:25)

Rozhodčí: Kamil Renčín a Jan Krtička

Počet diváků: 300

Domácí: Piskáček, Jindra, Hudák, Gryuk, Nesvačil, Rojas, libero Kunc. Střídali: Celerýn,Ticháček

Hosté: Staples,Michálek, Ondrovič, De Amo, Todua, Šotola. Střídal: Mach

Ondřej Piskáček (kapitán domácích): „Myslím, že v určitých fázích utkání jsme hráli bojovně a když už jsme soupeře  konečně bodově dohnali, tak jsme udělali dvě tři vlastní chyby, které nás srazili dolů a to si proti týmu jakým jsou Budějovice nemůžeme dovolit.“

Vladimír Němeček (trenér domácích): „Dnes jsme nezopakovali výkon jako proti Příbrami, hlavně co se týká servisu – malá razance a potom jsme nedodrželi taktické věci. K tomu nelze nic dodat.“

Radek Mach (kapitán hostů): „Dnes to bylo takové neuspořádané, ale na to se nás nikdo ptát nebude, jsem rád, že jsme vyhráli.“

René Dvořák (trenér hostů): „Do zápasu jsme vstupovali s respektem. Ze začátku jsme tlačili servisem, což se nám myslím v prvním setu povedlo. Samozřejmě náš výkon ještě vůbec není excelentní, ve hře je spousta chyb a nedorozumění, které musíme do příštích zápasů odstranit.“

Vstup do utkáníse domácím volejbalistům nepovedl. Dobrý servis a bloky Jihostroje a Benátky rychle prohrávají 2:6. Pak se hra vyrovnala až do stavu 14:14. Po time trenéra hostů Budějovice zpřesnili hru ve všech činnostech a zvítězili v prvním setu za 23 minut 25:18.

Druhý set, zlepšený výkon domácích. Přetahovaná o každý bod. V této fázi utkání se hrál oboustranně velmi dobrý volejbal. Ve vypjaté koncovce 21:24 z pohledu domácích, přichází na servis Rojas. Za stavu 23:24, ale kazí servis a druhý set je za 27 minut u konce.

Ve třetím setu domácí volejbalisté drželi krok se soupeřem do stavu 10:12. Pak převzali hosté otěže utkání do svých rukou a trpělivou hrou postupně navyšovali náskok až na 12:18, zejména ukrajinský bombér Todua měl dobrý servis se kterým si domácí nedokázali poradit. Výsledek setu 25:17

Autor: Josef Hůlka

VOLEJBAL BRNO – VK DUKLA LIBEREC

Předposlední říjnovou sobotu se střetli v hale na Kounicově ulici hráči Brna a Liberce. Po celou dobu utkání se domácím dařilo na podání, což působilo hostujícímu celku problémy jak na přihrávce, tak i v útoku. Žádný set Liberec neuzmul na svou stranu, a tak mohou Brňáci slavit první výhru v sezóně.

č.: 24      dne: 20. 10. 2018              v hod.: 18:30

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec 3:0 (25:23, 25:23, 25:19)

Rozhodčí: Kovář V., Marschner R.

Počet diváků: 318

Domácí: Provazník, Licek, Hukel, Okošanovič, Hrazdira, Pražák, libera Weber, Gerža. Střídali: Římal, Handlíř

Hosté: Šulista, Leikep, Biernat, Pietruczuk, Veselý, Štokr,libero Kopáček. Střídali: Srb, Holubec, Správka

Michal Hrazdira (kapitán domácích): „Podali jsme doma bojovný výkon, kterým jsme Liberec předčili.“

Ondřej Marek (trenér domácích): „Jsem rád, že jsme vyhráli. Předvedli jsme stejně bojovný výkon jako proti Varům s tím, že dneska se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce. Musím pochválit všechny kluky, jak makali. Provazník to dneska zase zvládl a doufám, že ve výkonech bude pokračovat.“

Aleš Správka (kapitán hostů): „Brno dnes hrálo odvážně. Od začátku solilo servis, což jim vyšlo. Nám se utkání nepovedlo. Bylo tam spoustu chyb, nedohrávali jsme balóny a Brno toho využilo. Myslím, že nás přehráli ve všech činnostech.“

Michal Nekola (trenér hostů): „Dneska můžu Brnu jen poblahopřát, protože hrálo lepší volejbal než my. Určitě si zasloužili tři body.“

Do prvního setu vstoupili lépe domácí. Tvrdým podáním vytvořili na hráče z Liberce tlak a měli tak několikabodové vedení. Zkušení hosté se na hráče Brna díky trpělivé hře dotáhli. Vzápětí však vytvořili několik chyb a domácí měli výhodu v koncovce, kterou dotáhli do vítězného konce 25:23.

Druhá sada byla velmi vyrovnaná. První více než dvoubodový odskok se podařil hráčům Brna, kteří blokem ubránili hostující útočníky (15:12). Na bodovém komfortu se domácí hráči vezou až do koncovky. Vlastními chybami pak umožnili Liberci, aby se dotáhl (21:21), ale Brňané dobře rozehraný set nepustili a zakončili ho bodovým blokem.

Brnu se dařilo i ve třetím setu. Domácí univerzál Okošanovič rozrážel obranu hostů a táhnul tak domácí k výhře i ve třetím setu (12:7). Liberečtí hráči ještě stáhli bodový náskok, když bodovými bloky zastavili útoky Brna. To však zvrat v setu nedovolilo a zaslouženě vyhrálo za tři body.

Autor: Klára Kuníková