30.11.2016

Karlovarsko zvítězilo na palubovce Ústí 3:0 a je o bod druhé

V předehrávce 12. kola extraligy mužů se hosté prezentovali jako kompaktní a zkušený tým, který neponechal nic náhodě a šel si odpovědně pro vítězství.

č.: 071  dne: 30.11.2016 v hod.: 18:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK ČEZ  Karlovarsko 0:3 (16:25, 17:25, 21:25)

Rozhodčí: Kořenek J., Fink T.

Počet diváků: 402

Domácí: Hrdý Jan, Nadazdin Srdjan, Vodvárka Jan, Boehm Samuel, Nesvačil Filip, Tibitanzl Martin, libero: Kořínek Jiří. Střídali: Kohlmann Daniel, Šulava Marek, Ulč Jakub.

Hosté: Treial Heri, Končal Daniel, Hudeček Ondřej, Sukuba Michal, Kriško Michal, Zmrhal Marek, libero: Pfeffer Daniel. Střídali: -

Ulč Jakub (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem)  „Hosté byli dnes lepším týmem. My se musíme soustředit na další zápasy. Máme na to...“

Přikryl Miroslav  (asistent trenéra SK Volejbal Ústí nad Labem): „Karlovarsko potvrdilo roli favorita. Neponechalo nic náhodě a poctivým výkonem ve všech činnostech nás  jednoznačně přehrálo.

Hudeček Ondřej (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi za vítězství a předvedenou hru“.

Novák Jiří (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Disciplínovaný výkon bez chyb. Jsme rádi za tři body. “

Začátek utkání ještě nenaznačoval výraznou převahu hostů. Domácí vzdorovali, ale převaha volejbalové kvality hostů byla postupně zřetelnější a vedla k narůstání vedení Karlovarska. Kvalitnější servis, tvrdý a přesný útok s dobrou obranou v poli nepustil domácí ani do malé šance na úspěch v setu.

Druhý set pokračovalo Karlovarsko v bezchybném a koncentrovaném výkonu, na který domácí marně hledali protizbraň. Když si ještě domácí nedokázali poradit na přijmu podání, byl zisk setu jednoznačnou záležitostí hostů.

Třetí set Severočeši zariskovali servis, hosté přidali nějakou tu nevynucenou chybu a zdálo se, že set bude mít vyrovnanější průběh. Tvrdý útok Hudečka a kvalitní servis Zmrhala umožnil Karlovarsku zisk čtyřbodového vedení, které v koncovce bez velkých problému dotáhli do zaslouženého vítězství.

Autor: Zdeněk Helvich, foto: ČEZ Karlovarsko (Jana Zlámalová)