21.11.2016

Kladno dominovalo i v Ostravě a veze domů plný počet bodů!

Sedmé kolo základní části nejvyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy, ve kterém nastoupili proti sobě domácí VK Ostrava, s.r.o. a hostující Kladno volejbal cz bylo utkáním za tři body pro Kladno. To si vedení v celém utkání pečlivě hlídalo a domácí se dostali do vedení jen v koncovce třetího setu. Středočeši zvítězili v Ostravě jasně ve třech setech.

č.: 39 dne: 21.11.2016 v hod.: 18:00

VK Ostrava, s.r.o. – Kladno volejbal cz 0:3 (21:25, 16:25, 23:25)

Rozhodčí: Kvarda P., Dušek P., Košnovský P., Capáková K.

Počet diváků: 650

Domácí: Biernat, Janků, David, Šmídl, Šulista, Kotas, libero Lex. Střídali: Balon, Lach, Šoltys, Vašina.

Hosté: Zajíček, Van Haarlem, Hietanen, Trojan, Křesťan, Hýský, libero Sparidans. Střídali: Dillien.

Matěj Šmídl (kapitán VK Ostrava, s.r.o.): „Dneska zasloužená výhra hostů, lépe bránili, podávali i přihrávali!“

Zdeněk Šmejkal (trenér VK Ostrava, s.r.o.): „Musím předně pogratulovat Kladnu za téměř bezchybný volejbal, my jsme střídali výborné okamžiky s hodně slabými, a to Kladnu vždy stačilo k tomu, že nám odskočilo na rozdíl několika bodů a svůj náskok si pohlídalo. Výjimkou byla koncovka třetího setu, kdy jsme se dostali přes Kladno, ale nevynucenými chybami jsme koncovku opět ztratili. Velký dík zasluhují i domácí fanoušci, kteří i za nepříznivého stavu burcovali naše kluky do dalších rozeher.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz):  „V krásném TV utkání s plno diváky jsme rádi za tři body z Ostravy. Konec 3. setu jsme nechtěně polevili, jsme rádi, že jsme to ustáli. Děkuji týmu za výkon a fanouškům za podporu.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Rozhodující momenty se vždy udály v okamžicích, kdy se srovnávalo skóre a my jsme dokázali odskočit.“

V prvním setu Kladno díky dobrému servisu odskočilo na rozdíl pěti bodů a tuto ztrátu se domácím již nepodařilo korigovat.

Druhý set byl velmi podobný prvnímu, i když Ostrava začala vedením 4:0, ale poté se jí nepodařilo ani z jasných situací útočit a Kladno trpělivým bezchybným výkonem ujelo až na stav 13:23. Ostrava drobně zkorigovala jasný set, který skončil 16:25.

Třetí set byl od začátku v podobné režii Kladna, jako sety předešlé. Nicméně Ostrava se zvolna zvedala a postupně umazávala rozdíl ve skóre a v koncovce se jim povedlo vést 23:22. Kladno se ale vzepřelo tomuto tlaku a poslední tři body setu zvládlio ve svůj prospěch. Tři body z tohoto utkání jsou pro kladenské důležité a zasloužené.

Autor: Ing. Tomáš Zedník

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)