23.11.2016

Kvalitní výkon přihrál Karlovarsku první skalp mistra i druhé místo v tabulce

V dalším domácím utkání nového ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů se postavili proti sobě v Hale pro míčové sporty v Karlových Varech družstva VK ČEZ Karlovarsko a VK Dukla Liberec. Otázka na začátek: Udrží mistr ligy svoji formu z posledního zápasu předkola Ligy Mistrů nebo padne na půdě domácích, kteří by rádi Duklu porazili?

č.: 38  dne: 23.11.2016 v hod.:18:00

VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

Rozhodčí: Kovář V., Gall J. , Kindermanová L.., Kinderman M.

Počet diváků: 857

Domácí: Zmrhal, Treial, Končál, Hudeček, Široký, Kriško, libero Pfeffer. Střídali: Mochalski

Hosté: Leikep, Patucha, Galabov, Staněk, Janouch, Správka, ibero Kopáček. Střídali: Kunc, Stolc.

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme velmi rádi za výhru, protože jak jsem zjistil, Karlovarsko ještě nikdy Liberec neporazilo. Moc se mi líbila předvedená hra a pochvala patří celému týmu. “

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Poděkování patří hlavně hráčům. Deset dní tvrdě pracovali s dvěma porážkami v hlavách. A nejvíce mě těší, že dokázali věci z tréninku přenést do zápasu. Někdy jsme je na tréninku až štvali, ale doufám, že výsledek a předvedená hra jim udělala radost.“

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Dnes jsme nebyli schopni zareagovat na agresivní servis domácích a ani bloky nám nevycházeli. Domácí byli lepší ve všech činnostech.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Domácí byli lepší ve všech činnostech a po zásluze vyhráli“

Do prvního setu vstoupili obě družstva kvalitním servisem. Do prvního TO jde Karlovarsko ve stavu 8:6. Tvrdým servisem Marka Zmrhala a následně bloky Kriška a Končála upravují stav na 12:7. Markovo servis a nedobrý příjem hostů znamená zvýšení stavu na 13:7. Hostující trenér si žádá TO. Po TO hosté snižují stav na 14:10 a přichází servis Patuchy, který je dnes mimořádně tvrdý a následuje eso 14:11. Domácí přidávají body díky kvalitnímu bloku Širokého a následně servis – plachta Končála a domácí jdou do vedení 16:11. Přichází snížení stavu ze strany hostí na 16:14. Na servis se dostává domácí Kriško a esem upravuje stav na 22:18. Další blok přidává Treial a Hudeček „ulívkou“ za blok. Hosté snižují stav na 24:21 a přichází TO domácích. Následně po dobrém přijmu přichází smeč Hudečka a set vyhrávají domácí za stavu 25:21.

Druhý set začíná velmi podobně, obě družstva přidávají body díky kvalitním ztrátám. Za stavu 5:4 přichází na podání domácí Kriško a Karlovarsko získává bod za eso. Následný servis Kriška je špatně hosty přijat a domácí získávají další bod díky bloku Treiala. Za stavu 7:4 pro domácí dochází u Dukly ke střídání, odchází Galabov a přichází Stolc. Hosté získávají bod 7:5 a přichází na servis Patucha, domácí bijí na poplach, ale při smeči domácích je Staněk v sítí a do prvního TO jdou domácí za stavu 8:5. Hosté koncentrují svojí hru a srovnávají na 11:11. Následně obě družstva přidávají po bodech a za stavu 14:13 pro domácí přichází dvojblok Treial – Končál a stav je 15:13. Do druhého TTO jdeme za stavu 16:14 pro domácí. Hudečkovo eso a přichází 1.TO hostí stav 20:16, následně dvojblok Široký - Kriško a druhý TO hostí, další eso Hudečka a stav máme 23:17. Hosté mobilizují síly a přichází 2 body pro Duklu. Stav 23:19. Servis Aleše Správky do autu a jdeme do setballu, bod přidávají hosté stav 24:20, ale přichází blok domácích a konec setu 25:20.

Začátek třetího setu a obě družstva hrají velmi koncentrovaně, body jsou postupně připisovány na obě strany. Vidíme velmi tvrdé servisy a kvalitní bloky na obou stranách. Do 1. TO jdou hosté za stavu 8:7. Do stavu 11:12 se nic významného neděje, ale rozhodčí píská nečistou náhru, kde se domácí kapitán oprávněně zlobí a dostává žlutou kartu. Domácí se nenechávají rozhodit a postupně zvyšují stav na 19:17 s esem Tomáše Širokého. Přichází TO domácích. Domácí posilují blok při servisu přichází Mochalski a odchází Končál. Správka se opírá do útoku, ale na štěstí pro domácí končí v síti - 21:18. Za stavu 22:18 odchází Stolc a přichází Kunc. Za stavu 23:19 odchází Hudeček a přichází Sukuba, domácí posilují blok. Hosté snižují na 23:20, přichází zpět Hudeček a domácí přidávají bod na 24:20. Celá hala stojí a očekává poslední bod, který přichází a Karlovarsko vítězí 3:0.

Autor: Za tým Karlovarska Jan Meruna, foto: ČEZ Karlovarsko

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)