25.4.2015

Liberec se po dvanácti letech dočkal titulu v extralize mužů!!! 2014/15

 

VK Dukla Liberec - VK Jihostroj České Budějovice 3:0 (14,21,20)

Rozhodčí: Martin Hudík a Jan Krtička

Počet diváků: 2500

Domácí: Aleš Správka, Libor Leikep, Adrian Patucha, Tomáš Kriško, Lubomír Staněk, Jakub Janouch,Libero: Václav Kopáček
Střídali: -

Hosté:  Petr Zapletal, Petr Michálek, Radek Mach, Michal Kriško, Jan Kuliha, Vladimír Sobotka, Libero: Robert Hupka
Střídali: Tomáš Fila, Filip Habr, Martin Pleva

Dukla Liberec dokázala před ministrem obrany zvítězit v pátem finálovém utkání a po 12-ti letech se raduje z titulu mistra ČR. Před rekordní návštěvou zahrála naprosto suvereně ve všech třech setech a scela zaslouženě ovládla letošní finále extraligy.

Velice slušne začala Dukla a po třech blocích (postupně Libor Leikep, Lubomír Staněk a Aleš Správka) se ujímá vedení před prvním TT 8:4. Bodík navrch přidává z hlavního kůlu Tomáš Kriško, ale na druhé straně dochází k nešťastnému zranění u jeho jmenovce (12:7 - noha). Po dvou blocích Lubomíra Staňka odchází Dukla k druhému TT s náskokem 16:9. To vše při dělovém podání Tomáše Kriška (111 km/hod.). Dukla hraje opravdu s chutí a za stavu 20:12 tu máme první klasický time hostí a za stavu 22:13 druhý. První setbol přichází po esu Libora Leikepa (24:13). Hosté snižují (Tomáš Fila), ale druhý již Dukla proměňuje dvojblokem (Adrian Patucha a Lubomír Staněk).

Druhý set začíná stejně. Libor Leikep rychlíkem zvyšuje na 2:0 a po bloku Jakuba Janoucha již domácí vedou 7:2. Za stavu 11:5 se do hry vrací Michal Kriško (naštěstí zranění nebylo vážné), když střídá Martina Plevu, který atmosféru v LB vůbec nezvládl. Po vystřídání se hra obou celků malinko srovnává, ale Dukla si udržuje získaný náskok a pomalu kráčí k zisku druhé sady. Sice hosté v druhé polovině setu se rychle přibližovali (18:16 time domácí) při podání Sobotky, přesto závěr patřil Dukle. Po čistém esu (Aleš Správka) tu máme první setbol (24:19). Hosté blokem získávají dva body,ale po tvrdé smeči Tomáše Kriška, který rozráží blok tu máme důležitý 25. bod a domácí již  jsou jediný set od titulu.

Třetí sada začala velice vyrovnaně. Dokonce za stavu 5:6 se hosté poprvé v dnešním utkání dostávají do vedení (Radek Mach zablokoval zalívku Dukly). Po jednobloku se Dukla vrací do vedení (Libor Leikep – 7:6). Eso Aleše Správky posílá Duklu do vedení (9:7), ale i hosté dobře podávají a po esu Filipa Habra jsou zpět ve vedení (9:10). Dokonce se hosté dostávají do dvoubodového vedení, když Jan Kuliha se prosazuje z hlavního kůlu (12:14), ale potom stejný hráč míří do autu a Dukla se vrací do vedení, které již nepouští. Dokonce za stavu 22:17 již vede o krásných pět bodů, ale hosté se nevzdávají a při podání Vladimíra Sobotky se přibližují na dva bodíky (22:20). Po oddechovém čase, který si vyžádal trenér domácích Michal Nekola se konečně Dukla prosazuje na útoku a po bloku Tomáše Kriška získává první mečbol utkání (24:20). Hned první mečbol proměňuje kapitán domácích tvrdým podáním (Aleš Správka – 101 km/hod.) a je konec letošního ročníku. Dukla se raduje z titulu a zlatých medailí a hostům se na krku třpytí stříbrné medaile.

Domácí
Kapitán Aleš Správka: "Jsme velmi rádi, že jsme vyhráli. Je to obrovský úspěch pro liberecký volejbal. Myslím si, že jsme byli v celé finálové sérii prostě lepší. Od začátku, od prvního míče, jsme šli za vítězstvím. Chtěli jsme tu zlatou medaili asi o trošíčku víc než Jihostroj. Hráli jsme pořád v obrovském nasazení a můžu jenom dodat, že štěstí potom přeje připraveným."

Trenér Michal Nekola: "Zaprvé musím poděkovat fantastickým divákům, kteří nás od prvních míčů doslova hnali za vítězstvím. Potom se hraje úplně super. Myslím si, že jsme byli v celé finálové sérii lepší  a zaslouženě jsme vyhráli."

Hosté
Kapitán Filip Habr: "
Přesně chápu jak na tom Liberec je. My jsme v této eufórii hráli loni. Na co jsme sáhli, to se nám podařilo a nyní to tak měl Liberec. Letos jsme si ty role vyměnili. Liberci gratuluji a přeji jim aby si to pořádně užili, čekali na ten titul hodně dlouho."

Trenér Jan Svoboda:
 "Za prvé musím pogratulovat Liberci. Prostě v letošní finálové sérii byl lepší a my jsme tahali za kratší konec. Myslím si, že vítězství Liberce je zasloužené. Přestože jsme se snažili, tak musím uznat, že soupeř zaslouženě vyhrál."

Zdeněk Šolc

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015