14.1.2017

Nejlepší tuzemský volejbal v sobotu na jihu Čech, Jihostroj přivítá vedoucí Kladno!

Volejbalistům Českých Budějovic připravil extraligový los v roce 2017 před vlastním publikem silné a atraktivní soupeře. Jako první se 14. ledna představí ve Sportovní hale lídr tabulky – Kladno volejbal cz. Odčiní Jihostroj venkovní třísetovou porážku z úvodu sezony?

Překvapením letošního ročníku UNIQA volejbalové extraligy je bezesporu středočeský celek vedený zkušeným Milanem Fortuníkem. Kádr poskládaný z několika cizinců sice bodově táhne především Filip Křesťan, ale klíčovým hráčem je úplně někdo jiný. Nizozemský nahrávač Daan Van Haarlem je rozdílovým volejbalistou a na hřišti to prokazuje v každém utkání.

Na Kladně si prostě všechno sedlo a důkazem je jedenáctizápasová vítězná šňůra. Zatím jediná prohra přišla v prvním kole doma proti Zlínu. Od té doby se Středočeši nemýlili, neztratili ani bod. Není to ale jen o Van Haarlemovi, výbornou práci odvádí nizozemské libero Dirk Sparidans, finský smečař Matti Hietanen nebo blokař Adam Zajíček. To bylo vidět v posledním utkání proti Brnu, které zvládlo Kladno venku ve třech setech. „Bylo to těžké utkání. Jeli jsme sem s vědomím, že to nebude nic jednoduchého, a proto jsem rád za tři body,“ hodnotil trenér Milan Fortuník.

Naopak poslední extraligové utkání Jihostroje straší kouče Jana Svobodu snad ještě teď. Vynikajícím způsobem rozehraný duel v Příbrami, ve kterém jeho hráči vedli 2:0 na sety, zlomilo zranění lýtkového svalu Sebastiana Geverta. Psychická výhoda se dostala na stranu Kocourů a ti zvládli skvělý obrat, po kterém brali dva body. „Samozřejmě jsme zklamaní z výsledku. Dva a půl setu jsme hráli dobře, takticky jsme zvládali utkání, ale v průběhu třetího setu se to otočilo, Příbram lépe útočila a bránila, proto vyhrála,“ řekl po střetnutí.

Chilský univerzál Sebastian Gevert tak bude Jihočechům několik týdnů chybět. Středeční magnetická rezonance však ukázala, že by poškození lýtkového svalu nemuselo být tak vážné. „Jde ještě ke klubovému doktorovi. Vlákna jsou sice natržená, ale teoreticky by se mohla zahájit léčba už zítra. Absolutní klid ale bude mít minimálně čtrnáct dní,“ doplňuje Svoboda s tím, že do kádru přibude z EGE Ondřej Lopata.

Souboj s Kladnem tak bude zkouškou pro jiného českobudějovického univerzála – Američana Colina Hackwortha. Ten zcela jistě zaujme Gevertovo místo. Své zkušenosti už fanouškům ukázal, zápas s lídrem extraligy pro něj ale bude patřit k těm nejtěžším. „Úspěch Kladna je kombinace několika věcí. Hrají dobře, protože jde o ofenzivní mančaft. Začíná to už od přihrávky, kde jsou Sparidans a Hietanen, extrémně rychle pak hraje Van Haarlem. K tomu mají dobrý servis,“ upozorňuje lodivod Jihostroje.

Ve Sportovní hale začíná měření sil mezi Českými Budějovicemi a Kladnem v sobotu 14. ledna od 18 hodin. Řídit jej bude dvojice rozhodčích Kovář – Hudík. Živě bude zápas 14. kola přenášet také portál TVCOM.cz.

 

Autor: Lukáš Dvořák, foto: Pavel Tvrdý

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2017/18 muži - 4. kolo

25.1. - 16:30 - Kladno / Ústí nad Labem 25.1. - 18:00 - Liberec / Příbram 25.1. - 18:00 - Brno / České Budějovice 06.2. - 18:00 - Karlovarsko /...

 
Challenge Cup 2017/18 muži

Bunge Ravenna – Volejbal Brno 3:0 (25:15, 25:19, 25:14)  

 
Challenge Cup 2017/18 muži

ČEZ Karlovarsko – Biogas Volley Näfels 1:3 (24:26, 25:19, 23:25, 22:25)

 
Pohár CEV 2017/18 muži

Dukla Liberec – Calzedonia Verona 1:3 (25:23, 21:25, 12:25, 19:25)  

 
Zápas KP Brno - Olymp Praha zrušen

Dnešní utkání je kvůli počasí a dopravním komplikacím zrušeno, bude odehráno v náhradním termínu.

 
2018 CEV European Masters - Pelhřimov

finále: Kolocová / Kvapilová – Graudina / Kravcenoka (LAT) 2:0 (21:8, 23:21),  Kolocová / Kvapilová – Lahti / Parkiinen (FIN) 2:0 (21:16, 21:14)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015