Neporazitelnost Brna je u konce, Kladno vede extraligu, 2007

JMP Brno – volleyball.cz Kladno 2:3 (-23,23,17,-20,-13)

Kladno: Skladaný, Bohm, Linz, Fokt, Sobotka, Marel, libero Polanský – Zadražil, Bencz, Diviš, Holčík.
Brno: Novák, Vlk, Katona, Hroch, Klapal, Barbierik, libero Václavík – Leikep.

Přímý souboj o aktuální vedení v Kooperativa extralize nabídla předehrávka 15. kola. Brno, které v šesti zápasech v řadě neokusilo hořkost porážky, přivítalo Kladno. V prvním vzájemném utkání ve druhém kole Středočeši svého soupeře deklasovali 3:0, dnes se očekávala podstatně vyrovnanější bitva.

Předpoklady se začaly naplňovat hned od počátku. Kladenské v úvodu trápil servis, naopak Brnu se dařilo na bloku. Do koncovky měl lepší výchozí pozici domácí tým, ani vedení 23:21 mu však na zisk setu nestačilo. Kladenská čtyřbodová šňůra znamenala dokonalý obrat – 23:25.

Jihomoravany laciná ztráta vedení na začátku druhé sady trochu poznamenala a dopustili se několika nepřesností a nedorozumění. Rychle se však oklepali a do rozuzlení opět vstupovali s náskokem, tentokrát dokonce čtyřbodovým (21:17). Ani tentokrát to však ke klidnému dohrání nestačilo. Znovu přišla hostující čtyřbodovka a bylo rázem 21:21. Druhý obrat se ale nekonal, Brno poslední dva míče urvalo pro sebe a vyrovnalo – 25:23.

Vstup do třetího dějství byl z domácí strany tragický. Za stavu 0:4 si musel trenér Jaroslav Vlk vybrat time-out. Jeho pokyny padly na úrodnou půdu a Brno nejenže záhy vyrovnalo (9:9), ale dokonce se vzápětí dostalo do výrazného vedení, které si v pohodě udrželo a ujalo se v zápase vedení – 25:17.

I úvod čtvrtého pokračování Kladnu vyšel. Rozdíl oproti předchozímu setu byl v tom, že tentokrát si Středočeši vedení dokázali udržet a vybojovali si tak šanci poprat se o vítězství v zápase – 20:25.

Pátý set byl až do výměny stran zcela vyrovnaný (7:8), hned po otočce ale hostující Sobotka zaznamenal bodovou šňůru na servisu, která rozhodla. Brno dřelo, na víc než dvoubodové manko však jeho snaha nestačila – 13:15. Kladno tak ukončilo brněnskou neporanitelnost a minimálně do soboty bude okupovat první příčku extraligové tabulky. Brno zůstává třetí.