16.3.2019

Odolena Voda udolala Lvy a je sedmým čtvrtfinalistou mužské UNIQA extraligy

V rozhodujícím zápase předkola play-off UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 se domácí AERO utkalo s pražskými Lvy. Po otočeném prvním setu se následující odehrávaly více vyrovnaně, přesto AERO vedlo 2:0. Praha pro sebe získala třetí set a snížila, nicméně domácí s pomocí diváků tlačili na svého soupeře dál a dokázali čtvrtý set vyhrát, čímž vyhráli i celý zápas a sérii. Pro pražské Lvy bylo dnešní utkání poslední v letošní sezóně.

č.: 138         dne: 16. 3. 2019               v hod.:18:00

AERO Odolena Voda – VK Lvi Praha 3:1 (25:19, 28:26, 21:25, 25:21)

konečný stav série 2:1

Rozhodčí: Kvarda P., Němeček P.

Počet diváků: 756

Domácí: Viiber, Vanags, Gear, Hladík, Mikula, Walsh, libero Hadrava. Střídali: Vachoušek, Russell, Holčík

Hosté: Fortuník, Kuboš, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali: Démar, Svoboda

Tomáš Kotrch (kapitán AERO Odolena Voda): „Jsem rád, že jsme potvrdili naší pozici po dlouhodobé části. Díky klukům za koncentrovaný a pokorný výkon. Díky divákům za nejlepší atmosféru a děkujeme Lvům za celou sérii a velmi dobrou hru.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Jsme rádi, že jsme to zvládli, protože Praha zlepšila výkon. Jsem rád, že jsme udrželi svojí hru a s pomocí diváků jsme dokázali vyhrát. Dáme se do kupy a připravíme se na další zápasy s dalším soupeřem.“

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Smutný den pro Lvy. Dnes nás AERO přitlačilo servisem, domácí kulisou a my jsme hráli celý zápas v křeči, nebyli jsme dobří.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Krásný volejbal, krásná série, bohužel je to play-off, kde postoupit může samozřejmě jenom jeden. Já gratuluji Vodolce k postupu a myslím si, že rozhodla její větší kvalita na servisu.“

Úvod utkání měli ve svých rukou spíše hosté, když si rychle vybojovali až šestibodové vedení 11:5. Po oddechovém čase se ale hráči AERA správně nabudili a sériemi bodů se sami dostali do vedení už 12:11. I dále AERO tlačilo servisem přípravu hostů k útoku více od sítě a Praha se těžko prosazovala. Set skončil spokojeností domácích, kteří tak vedli 1:0.

Do druhého setu se vstoupilo velmi vyrovnaně, oba týmy dobře ztrátovaly. V polovině setu se domácím podařilo odskočit na rozdíl tří bodů, ale Praha skvěle kontrovala a bylo vždy rychle srovnáno. O vítězi setu musela rozhodnout napínavá koncovka. Jako první si setbol vybojovali domácí, ale Praha svůj setbol měla také. Vedení se znovu přesunulo na domácí stranu a přímým bodem z podání rozhodl Walsh. AERO vedlo 2:0.

I třetí set začal na obou stranách vyrovnaně. Praha se v polovině setu dostala do tříbodového vedení. AERO se několikrát dotáhlo, ale Pražané se prali. Trpělivou a přesnou hrou nedovolili v koncovce AERU se přiblížit a set vyhráli. Snížili tak na 1:2 ze svého pohledu.

Čtvrtý set měl podobný průběh do poloviny setu jako set předešlý. Praha hrála trpělivě, AERO bojovalo ze všech sil. Polovina tak patřila domácím, kteří se dostali do dvoubodového vedení. V koncovce si domácí pomohli kvalitním tvrdým servisem a rozdíl ve skóre byl tříbodový. AERO si vybojovalo mečbol a hned první proměnilo blokem proti Naardenovi.

AERO vyhrálo celý zápas 3:1, v sérii pak 2:1 na zápasy a vyhlíží svého soupeře v play-off. Utkání znovu provázela skvělá atmosféra vyprodané haly. Děkujeme všem divákům za skvělou podporu.

Autor: Tomáš Havlát, foto Miloš Mužík