8.4.2018

Odolena Voda vrací úder a srovnává stav barážové série

AERO chtělo po včerejším zaváhání v baráži UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 napravit nepovedený dojem a muselo bezpodmínečně zvítězit. Výkon domácích znovu podpořila skvěle zaplněná hala a domácí měli celý zápas pod svou kontrolou. Dokázali zvítězit 3:0 a vyrovnali stav série na 1:1.

č.: 2      dne: 8. 4. 2018     v hod.: 17:00

AERO Odolena Voda – Black Volley Beskydy 3:0 (25:15, 25:20, 25:16)

Rozhodčí: P. Dušek,M. Dmejchal

Počet diváků: 593

Domácí: Carabali, Kozlovskyi, Mikula, Russell, Hladík, Licek, libero Turis. Střídali: Vitiuk, Václavík

Hosté: Holly, Burrow, Seifert, Vašut, Jambor, Kubala, libero Dohnal. Střídali: Plichta, Srkal, Bohačík, Pospíšil

Marek Mikula (kapitán domácích): „Dnes jsme předvedli koncentrovanější výkon, ve kterém nerozhodovaly naše nevynucené chyby, protože jsme soupeře nepustili do možné koncovky. Soustředíme se na další zápas, ve kterém chceme navázat na dnešní výkon.“

Martin Demar (trenér domácích): „Jsme hrdí na tým, co dnes předvedl. Dostal se pod obrovský tlak, věděli jsme, že dneska nemůžeme prohrát, a že si hráči dokázali, že i pod takovým tlakem umějí hrát takový volejbal. Děkujeme vodolským fanouškům, že znovu i po včerejším nezdaru, vyprodali halu a doufáme, že nás přijedou podpořit i do Frýdku-Místku a společně tu baráž vyhrajeme.“

Tomáš Plichta (kapitán hostů): „Dneska domácí hráli mnohem lépe na servisu a bloku. Měli jsme problém se prosadit, neškodili jsme a domácí lehce ztrátovali. To byl základ.“

Michal Provazník (trenér hostů): „Dneska to byl od začátku úplně jiný zápas. Domácí na nás vletěli a od prvního balonu nás drželi pod tlakem, nedokázali jsme se z něj vymanit. Nicméně si odsud vezeme výsledek 1:1, a to je pro nás příjemné.“

Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří oproti předešlému zápasu více tlačili svého soupeře servisem. Hosté měli odtaženou přípravu útoku a domácí dominovali agresivním blokem. I v dalším průběhu Aero dominovalo svou obranou. Náskok narůstal a domácí hráči hráli v euforii, která je dovedla k zisku prvního setu a vedení 1:0.

I do druhého setu lépe vstoupili domácí, ale hosté kontrovali a sami se ujali vedení o jeden bod při prvním technickém oddechovém čase. Aero se znovu zvedlo díky bodové šňůře svého nahrávače na servisu a vzalo vedení a znovu bylo blíže výhře v setu. Hosté pomáhali domácím svými chybami a domácí vedli již 2:0.

Třetí set začaly Beskydy v pozměněné sestavě. Aero drželo své podání na vysoké úrovni a tlačilo hosty. V polovině setu se domácí dostali do vysokého vedení, které i nadále dokázali navyšovat. Utkání se dohrávalo ke spokojenosti domácích fanoušků, kteří neúnavně od začátku až do konce podporovali svůj tým. Aero vyhrálo 3:0 a srovnalo vývoj zápasů na 1:1.

Autor: Tomáš Havlát

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)