19.3.2016

Ostrava ve skupině play out zvítězila nad Odolenou Vodou, raduje se i pražské ČZU

Dva zápasy play outu se odehrály v sobotu odpoledne. Odolena Voda se postavila proti celku Ostravy, pražské ČZU zase zavítalo na palubovku Ústí nad Labem. Především souboj na severu Čech byl velmi velmi očekávaný...

AERO ODOLENA VODA - VK OSTRAVA s.r.o.

Domácí AERO se snažilo odčinit domácí porážku s Ústím nad Labem, Ostrava naopak potvrdit výhru s Prahou. Nakonec se radovali z vítězství hosté, kteří v tie-breaku vyhráli 16:14. Domácí získali jeden bod do tabulky a hlavně zvedli svůj výkon.

AERO Odolena Voda - VK Ostrava, s.r.o. 2:3 (25:21,18:25,25:23,20:25,14:16)

Rozhodčí: Marschner, Velinov

Počet diváků: 197

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Pajma, L.Bartůněk, Vachoušek, Prešinský, Hladík, V.Bartůněk, libero Kotek. Střídali: Václavík, Kotrch, Holčík.

Hosté: Zapletal, Fořt, Kotas, Šmídl, Mikula, Čechmánek, libero Dohnal. Střídali: Berzins, Karol.

Vyjádření:

Domácí

Filip Kramar (kapitán AERO Odolena Voda): „Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání a hezký volejbal. Bohužel v 5.setu jsme tahali za kratší konec.“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): „Dnes jsme hráli v pozměněné sestavě, nebyli jsme horším týmem, nicméně v důležitých momentech jsme neubránili Šmídla a Fořta.“

Hosté

Petr Zapletal (kapitán VK Ostrava, s.r.o.): „Od prvního do posledního setu to bylo vyrovnané utkání, rozhodlo více našeho štěstí. V těchto zápasech v Play-down už někdy odchází motivace, ale myslím si, že to byl pěkný zápas pro diváky.“

Marek Tomáš (trenér VK Ostrava, s.r.o.): „Začátek zápasu a vlastně až do poloviny 2.setu nás ovlivnila zácpa kolem Brna, kdy jsme v zápase vypadali, jako by jsme byli ještě v autobuse. Pak se zápas začal lámat v náš prospěch a myslím, že rozhodla o trochu větší vůle po vítězství.“

Popis utkání:

V prvním setu se začalo vyrovnaně, ale v polovině setu začali domácí skóre navyšovat ve svůj prospěch. Domácí se dostali do pětibodového vedení a to si drželi. Koncovka drama nepřinesla.

Do druhého setu vstoupilo AERO lépe a vybojovalo si hned vedení 3:0. Bohužel rychle bylo srovnáno a jelo se znovu s vyrovnaným skóre. Zlom přišel po druhém technickém oddechovém čase a byli to hosté, kterým se podařilo odskočit. Přesnou hrou a bodovými míči přehráli domácí a srovnali sety na 1:1.

Třetí set byl velmi vyrovnaný od začátku až do jeho konce. Oba týmy připisovaly body a rozhodla až dramatická koncovka, v které domácí rozhodli až druhým setballem. Ujali se vedení 2:1.

Čtvrtý set byl znovu od začátku vyrovnaný, Ostrava ale mezi technickými oddechovými časy dokázala odskočit. Trochu nervozity mezi oběma týmy musel hlavní rozhodčí umravnit. Ostrava se dostala do vedení o 8 bodů, ale domácí se nevdali, servisem a zodpovědnou hrou dostali hosty pod tlak a dokázali se dotáhnout až na rozdíl tří bodů při vstupu do koncovky. Ostrava se nesložila a v koncovce si vše pohlídala, vyrovnala na 2:2.

Tie-break byl zřejmě nejvyrovnanější a nejkvalitnější set ze všech. Oba týmy skvěle přijímaly servis z druhé strany a na útoku skládaly. Ostrava vždy vedla o jeden bod a domácí vždy dokázali vyrovnat. Rozhodl až bodový míč, který Šmídl složil ke koncové čáře a rozhodl o vítězi celého utkání.

Autor: Tomáš Havlát

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - VOLEY TEAM ČZU PRAHA

Daleko víc událostí se stalo mimo volejbalovou hru, které částečně ovlivnily výsledek a byly nežádoucí ani atrakcí pro fanoušky.

SK Volejbal Ústí nad Labem - Volley Team ČZU Praha 1:3 (19:25, 25:19,,20:25,23:25)

Rozhodčí: Nedbálek A, Kmoníček J., Tůmová M., Denk M.

Počet diváků: 315

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Průcha R., Kraus J., Mach M., Vodvárka J., Halanda T., Hykš D., libero: Kořínek J. Střídali: Podstupka S. Trýzna J. Pihera M

Hosté: Lohr M., Sobek J., Záveský M., Patočka V., Kuboš D., Pavelka T., libero: Pondělíček M. Kovařík M. Střídali: Kop M. Ribeiro R.

Vyjádření:

Domácí
Kapitán: Hykš D. "Bohužel jsme se nedostali do zápasu hned od začátku. Navíc v koncovkách vzroste obrovsky naše chybovost."

Trenér: Malina J. "Nedokázali jsme navázat na čtvrteční výkon v Odolený Vodě. Byli jsme od začátku zabržděni a ve 4. setu jsme trestuhodně nezvládli koncovku."

Hosté
Kapitán: Záveský M. "Emocemi nabitý zápas jsme ve druhé polovině 4. setu zlomili na svoji stranu. Velmi důležité tři body."

Trenér: Petry R.: "Ukázali jsme dnes dobrý výkon a jsme rádi za tři body. Když se lámal zápas ve 4. setu, vydrželi jsme hrát a zápas strhli na naši stranu."

Popis utkání:

Obě družstva začala utkání velice nervózně a chyby se množily na obou stranách. Dříve se otřepali hosté a po druhém TT začali navyšovat vedení až na čtyři body, které jim stačilx ke klidnému dotažení setu k vítězství. 

Druhý set měl opačný průběh. Po druhém TT domácí kvalitním servisem Vodvárky J. poskočili ve vedení o čtyři  body a v koncovce si vítězství v setu pohlídali bezchybnou hrou na ztrátu.

Třetí set se podobal prvnímu jak ve vývoji skóré, tak i volejbalovým projevem obou družstev. Více nevynucených chyb dokázali napáchat domácí a tak celkem snadno Praha vede 2:1.

Ve čtvrtém setu se děly na hřišti i na impeiru věci...  Zápas se volejbalově nadále odvíjel ve stejném duchu jako předchozí tři sety, ale rozhodčí si nenechal líbit komentář svých rozhodnutí a postupně vyloučil a následně diskvalifikoval libero hostí Pondělíčka. Poté došlo k neobvyklému krvácivému zranění blokaře Macha, známé spíše z boxerského rinku jako RSC, kdy na bloku inkasoval přímý direkt míčem do obličeje a musel být střídán a dlouze ošetřován. A aby nebylo hostům „líto“ že nemají také svého zraněného hrdinu, tak si záhadně přivodil výron v kotníku hráč Prahy Pavelka a také nedohrál zápas. Mimo tyto hlavní události se hra a skóre přiklánělo na stranu domácích a vypadalo to, že set dotáhnou do vítězného konce a budeme svědky pátého rozhodujícího setu. Vedení 22:18, ale domácím nestačilo. Opět se opakoval scénář z minulých zápasů a stejné nevynucené chyby od stejných hráčů domácích, je stál zisk setu a  toužebné vyrovnání. Ústí se po několikáté dokázalo samo porazit a darovat body soupeři.

Autor: Miroslav Přikryl

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Nová fotogalerie: EX-M: AERO Odolena Voda - ČZU Praha

V sekci FOTOGRALERIE byly přidány nové fotografie, tentokrát z utkání Odolene Vody a ČZU Praha.

 
Budějovice mění po porážce od Tel Avivu trenéra

Novým trenérem se stal dosavadní asistent René Dvořák, jemuž bude pak na lavičce pomáhat Stanislav Pochop.

 
Budějovice ve třech setech prohrály s Tel Avivem

VK České Budějovice - Mac. Tel Aviv 0:3 (23:25, 23:25, 26:28).

 
Karlovarsko narazí v Poháru CEV na ruský Surgut

Daleká cesta čeká volejbalistky Karlovarska v dalším kole Poháru CEV. Odvetný duel mezi Surgutem a Olympiakos skončil vítězství ruského celku v...

 
Liga mistrů: Liberec podlehl Berlínu ve třech setech

Liberec - Berlín 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

 
Nová fotogalerie: EX-M: Kladno volejbal cz - ČZU Praha

Byla přidána nová FOTOGALERIE, tentokrát z dohrávky 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha - ZDE.

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015