19.3.2016

Ostrava ve skupině play out zvítězila nad Odolenou Vodou, raduje se i pražské ČZU

Dva zápasy play outu se odehrály v sobotu odpoledne. Odolena Voda se postavila proti celku Ostravy, pražské ČZU zase zavítalo na palubovku Ústí nad Labem. Především souboj na severu Čech byl velmi velmi očekávaný...

AERO ODOLENA VODA - VK OSTRAVA s.r.o.

Domácí AERO se snažilo odčinit domácí porážku s Ústím nad Labem, Ostrava naopak potvrdit výhru s Prahou. Nakonec se radovali z vítězství hosté, kteří v tie-breaku vyhráli 16:14. Domácí získali jeden bod do tabulky a hlavně zvedli svůj výkon.

AERO Odolena Voda - VK Ostrava, s.r.o. 2:3 (25:21,18:25,25:23,20:25,14:16)

Rozhodčí: Marschner, Velinov

Počet diváků: 197

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Pajma, L.Bartůněk, Vachoušek, Prešinský, Hladík, V.Bartůněk, libero Kotek. Střídali: Václavík, Kotrch, Holčík.

Hosté: Zapletal, Fořt, Kotas, Šmídl, Mikula, Čechmánek, libero Dohnal. Střídali: Berzins, Karol.

Vyjádření:

Domácí

Filip Kramar (kapitán AERO Odolena Voda): „Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání a hezký volejbal. Bohužel v 5.setu jsme tahali za kratší konec.“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): „Dnes jsme hráli v pozměněné sestavě, nebyli jsme horším týmem, nicméně v důležitých momentech jsme neubránili Šmídla a Fořta.“

Hosté

Petr Zapletal (kapitán VK Ostrava, s.r.o.): „Od prvního do posledního setu to bylo vyrovnané utkání, rozhodlo více našeho štěstí. V těchto zápasech v Play-down už někdy odchází motivace, ale myslím si, že to byl pěkný zápas pro diváky.“

Marek Tomáš (trenér VK Ostrava, s.r.o.): „Začátek zápasu a vlastně až do poloviny 2.setu nás ovlivnila zácpa kolem Brna, kdy jsme v zápase vypadali, jako by jsme byli ještě v autobuse. Pak se zápas začal lámat v náš prospěch a myslím, že rozhodla o trochu větší vůle po vítězství.“

Popis utkání:

V prvním setu se začalo vyrovnaně, ale v polovině setu začali domácí skóre navyšovat ve svůj prospěch. Domácí se dostali do pětibodového vedení a to si drželi. Koncovka drama nepřinesla.

Do druhého setu vstoupilo AERO lépe a vybojovalo si hned vedení 3:0. Bohužel rychle bylo srovnáno a jelo se znovu s vyrovnaným skóre. Zlom přišel po druhém technickém oddechovém čase a byli to hosté, kterým se podařilo odskočit. Přesnou hrou a bodovými míči přehráli domácí a srovnali sety na 1:1.

Třetí set byl velmi vyrovnaný od začátku až do jeho konce. Oba týmy připisovaly body a rozhodla až dramatická koncovka, v které domácí rozhodli až druhým setballem. Ujali se vedení 2:1.

Čtvrtý set byl znovu od začátku vyrovnaný, Ostrava ale mezi technickými oddechovými časy dokázala odskočit. Trochu nervozity mezi oběma týmy musel hlavní rozhodčí umravnit. Ostrava se dostala do vedení o 8 bodů, ale domácí se nevdali, servisem a zodpovědnou hrou dostali hosty pod tlak a dokázali se dotáhnout až na rozdíl tří bodů při vstupu do koncovky. Ostrava se nesložila a v koncovce si vše pohlídala, vyrovnala na 2:2.

Tie-break byl zřejmě nejvyrovnanější a nejkvalitnější set ze všech. Oba týmy skvěle přijímaly servis z druhé strany a na útoku skládaly. Ostrava vždy vedla o jeden bod a domácí vždy dokázali vyrovnat. Rozhodl až bodový míč, který Šmídl složil ke koncové čáře a rozhodl o vítězi celého utkání.

Autor: Tomáš Havlát

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - VOLEY TEAM ČZU PRAHA

Daleko víc událostí se stalo mimo volejbalovou hru, které částečně ovlivnily výsledek a byly nežádoucí ani atrakcí pro fanoušky.

SK Volejbal Ústí nad Labem - Volley Team ČZU Praha 1:3 (19:25, 25:19,,20:25,23:25)

Rozhodčí: Nedbálek A, Kmoníček J., Tůmová M., Denk M.

Počet diváků: 315

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Průcha R., Kraus J., Mach M., Vodvárka J., Halanda T., Hykš D., libero: Kořínek J. Střídali: Podstupka S. Trýzna J. Pihera M

Hosté: Lohr M., Sobek J., Záveský M., Patočka V., Kuboš D., Pavelka T., libero: Pondělíček M. Kovařík M. Střídali: Kop M. Ribeiro R.

Vyjádření:

Domácí
Kapitán: Hykš D. "Bohužel jsme se nedostali do zápasu hned od začátku. Navíc v koncovkách vzroste obrovsky naše chybovost."

Trenér: Malina J. "Nedokázali jsme navázat na čtvrteční výkon v Odolený Vodě. Byli jsme od začátku zabržděni a ve 4. setu jsme trestuhodně nezvládli koncovku."

Hosté
Kapitán: Záveský M. "Emocemi nabitý zápas jsme ve druhé polovině 4. setu zlomili na svoji stranu. Velmi důležité tři body."

Trenér: Petry R.: "Ukázali jsme dnes dobrý výkon a jsme rádi za tři body. Když se lámal zápas ve 4. setu, vydrželi jsme hrát a zápas strhli na naši stranu."

Popis utkání:

Obě družstva začala utkání velice nervózně a chyby se množily na obou stranách. Dříve se otřepali hosté a po druhém TT začali navyšovat vedení až na čtyři body, které jim stačilx ke klidnému dotažení setu k vítězství. 

Druhý set měl opačný průběh. Po druhém TT domácí kvalitním servisem Vodvárky J. poskočili ve vedení o čtyři  body a v koncovce si vítězství v setu pohlídali bezchybnou hrou na ztrátu.

Třetí set se podobal prvnímu jak ve vývoji skóré, tak i volejbalovým projevem obou družstev. Více nevynucených chyb dokázali napáchat domácí a tak celkem snadno Praha vede 2:1.

Ve čtvrtém setu se děly na hřišti i na impeiru věci...  Zápas se volejbalově nadále odvíjel ve stejném duchu jako předchozí tři sety, ale rozhodčí si nenechal líbit komentář svých rozhodnutí a postupně vyloučil a následně diskvalifikoval libero hostí Pondělíčka. Poté došlo k neobvyklému krvácivému zranění blokaře Macha, známé spíše z boxerského rinku jako RSC, kdy na bloku inkasoval přímý direkt míčem do obličeje a musel být střídán a dlouze ošetřován. A aby nebylo hostům „líto“ že nemají také svého zraněného hrdinu, tak si záhadně přivodil výron v kotníku hráč Prahy Pavelka a také nedohrál zápas. Mimo tyto hlavní události se hra a skóre přiklánělo na stranu domácích a vypadalo to, že set dotáhnou do vítězného konce a budeme svědky pátého rozhodujícího setu. Vedení 22:18, ale domácím nestačilo. Opět se opakoval scénář z minulých zápasů a stejné nevynucené chyby od stejných hráčů domácích, je stál zisk setu a  toužebné vyrovnání. Ústí se po několikáté dokázalo samo porazit a darovat body soupeři.

Autor: Miroslav Přikryl

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
1.liga muži 2017/18 - finále

TJ Sokol Dobřichovice - Black Volley Beskydy 0:3 (12:25, 18:25, 20:25), stav série 0:2  

 
1. liga muži 2017/18 - finále

TJ Sokol Dobřichovice - Black Volley Beskydy 0:3 (23:25, 22:25, 18:25), stav série 0:1  

 
Final Four Středoevropské ligy MEVZA 2017/18 - finále

VK UP Olomouc - Linamar Békescsabai Rse (HUN) 2:3 (17:25, 22:25, 25:18, 25:18, 10:15)

 
Final Four Středoevropské ligy MEVZA 2017/18 - semifinále

VK UP Olomouc - Nova KBM Branik Maribor (SLO) 3:1 (25:18, 20:25, 25:19, 25:23), Linamar Békescsabai Rse (HUN) - Mladost Zagreb (CRO) 3:1 (25:19,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

Dinamo Krasnodar - TJ Ostrava 3:2 (-21, -18, 25, 18, 12), první utkání 3:1, postupuje Krasnodar

 
Champions League 2017/18 ženy

Fenerbahce Istanbul - VK Prostějov 3:1 (25:23, 23:25, 25:13, 25:10)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015