17.10.2019

Předehrávku 3. kola UNIQA extraligy mužů jasně ovládli volejbalisté Brna

Třetí kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 odehráli hráči domácího Brna a hostujícího Kladna nezvykle už ve čtvrtek. V hale Kounicova se konal po vzoru loňské sezóny atraktivní dvojzápas. Od půl sedmé se představily Šelmy proti Prostějovu, ještě předtím však diváci mohli sledovat reprízu loňského čtvrtfinále.

č.: 13           dne: 17. 10. 2019               v hod.: 16.30

Volejbal Brno – Kladno volejbal cz 3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

Rozhodčí: Luboš Pecháček, Martin Možnár

Počet diváků: 323

Domácí: Licek Martin, Hukel Matěj, Římal Daniel, Hrazdira Michal, August Matthew, Truong Duc Luan, libero Lžičař. Střídal: Pražák Jan, Provazník Adam

Hosté: Hýský Tomáš, Zajíček Adam, Van Haarlem Daan, Vemic Milos, Sobotka Vladimír, Stefan Okosanović, libero Moník. Střídal: Fortuník Ondřej, Kuboš David, Mikulenka Vladimír

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Výborný výkon, hlavně týmový duch, každý přidával něco. Dneska bych chtěl hodně pochválit Pepu (nahrávač Truong Duc Luan), který to rozhazoval a tím pádem měl všechny kluky rozehrané. Myslím, že to zvládnul výborně. Ale i celý tým makal dobře i diváci pomohli.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Myslím si, že v dnešním zápase jsme prodali to, co máme natrénováno a to jak jsme hráli v přípravě. Nastoupili jsme bez respektu a musím celý tým pochválit a velice dobrý výkon podal Pepa.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Gratuluji domácím, dost jsme jim to usnadnili. Za Kladno nepamatuji takhle krátký zápas. Abych byl slušný, kazily všechno jsme, co se dalo a domácím to lepilo. Tragický výkon, měli bychom se nad sebou zamyslet, takhle to v té extralize opravdu nepůjde. Chodíme po hřišti jako by se to mělo vyhrát samo a musíme dostat přes držku…“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Prohráli jsme zaslouženě, domácí nás předčily v mnoha věcech. Hlavní průšvih náš je momentálně to, že nejsme schopni dodržet jakoukoliv taktiku, co si řekneme.“

Začátek samotného utkání byl nesmírně vyrovnaný, oba týmy se tahaly bod po bodu. Také vlivem mnoha zkažených podání hra neměla moc spád. Jako první si větší bodový náskok vybudovalo domácí Brno, a to když za stavu 13:13 přišel na podání univerzál Daniel Římal a svým dobrým podáním donutil hostujícího trenéra Fortuníka k timeoutu (17:13). Ex-brněnský univerzál Stefan Okošanović se pak také předvedl na podání a stav byl vyrovnaný. Domácí tým však úspěšně ztrátoval, na závěr samotného setu si připsal další esa Dan Římal a Brno tak vyhrálo 25:19.

V druhém setu začalo lépe Brno a pokračovalo v euforii z koncovky prvního setu. Domácí volejbalisté tlačili podáním a vytvořili si solidní náskok čtyř bodů. Poté se však výrazně zlepšil středočeský soupeř na bloku a několika blokovými zásahy stav setu srovnal. Začalo se dařit také srbskému univerzálovi ve službách Kladna Okošanovićovi. Hráči Volejbalu Brno podporováni také fanoušky se nevzdávali a dokázali vedení opět přiklonit na svou stranu. Nerozhodilo je ani časté kouskování hry a i druhý set vyhráli.

Volejbalu Brno fungovalo doslova všechno, dařilo se jim jak na podání, tak nadstandardně i na nahrávce a vstoupili tak skvěle do třetího setu. Pětibodové vedení si dokázali udržet, skvěle hrající domácí univerzál Daniel Římal si připsal v koncovce setu další dvě esa a zápas směřoval k jednoznačnému vítězství Brna. Na závěr si své další eso připsal také kapitán Michal Hrazdira a Volejbal Brno tak i napodruhé zvítězil proti silnému soupeři.

Autor: Matouš Müller

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)