Reprezentace
30. 5. 2016
Ženy - Tréninkový kemp | Jablonec nad Nisou
Beach
1. 6. 2016
CEV Beach Volleyball European Championship Final Biel/Bienne (SUI)
Reprezentace
2. 6. 2016
Muži - Přátelská utkání | Holandsko
Reprezentace
3. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix | Turnaj Polsko
Beach
3. 6. 2016
Staropramen Cool Český pohár / Brno (Sokol) - ženy, muži
Beach
7. 6. 2016
FIVB Hamburg Grand Slam (GER)
Reprezentace
7. 6. 2016
Muži - Tréninkový kemp | Brno
Reprezentace
10. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix | Turnaj Česká republika
Reprezentace
10. 6. 2016
Muži - Přátelská utkání | Slovensko
Beach
10. 6. 2016
Staropramen Cool Super Cup / Praha (Pankrác) - ženy, muži
Beach
14. 6. 2016
FIVB Poland Grand Slam
Reprezentace
17. 6. 2016
Muži - Světová liga | Turnaj Česká republika
Reprezentace
17. 6. 2016
Ženy - World Grand Prix finálový turnaj 2. úrovně | Turnaj Bulharsko
Beach
17. 6. 2016
Staropramen Cool Český pohár / Praha (Strahov) - muži
Beach
22. 6. 2016
CEV Continental Cup Final Stavanger (NOR)
Reprezentace
24. 6. 2016
Muži - Světová liga | Turnaj Slovensko
Beach
24. 6. 2016
UNIQA MČR U16 / Opava - juniorky, junioři
Beach
28. 6. 2016
FIVB Poreč Major (CRO)
Beach
30. 6. 2016
MEVZA mistrovství střední Evropy U18 v Praze
Beach
30. 6. 2016
MEVZA mistrovství střední Evropy U20 v Praze
13.2.2016

Preview Filipa Křesťana: Trenérské duo Fortuník – Klar má to pravé volejbalové srdce!

Táhne extraligové Kladno k nečekanému postupu do play off, ovládá bodové statistiky a trénuje prý pod pravými volejbalovými srdcaři! Řeč je o Filipu Křesťanovi, hlavní útočné síle Středočechů. Právě on nám přiblížil aktuální situaci v kladenském celku, zastavil se u trenérského dua Fortuník – Klar a připojil své tipy k dnešnímu extraligovému kolu.

Filipe, jsi nejčastěji útočícím hráčem a druhým nejvíce bodujícím, zažíváš velmi povedenou sezónu, že? „No, neřekl bych, že se mi nějak extra moc daří, sám se sebou ještě tak spokojený nejsem, pořád je tam hodně nevynucených chyb, což už bych si neměl dovolit. Ale určitě impuls, který mě žene dopředu, je dostat náš tým do play-off. Byl by to pro Kladno určitě skvělý návrat do extraligy, řekl hlavní tahoun kladenského celku Filip Křesťan a dodal, že na jeho bodech i postavení celého týmu Kladna má nemalou zásluhu nahrávač Daan van Haarlem. „Je to jeden z nejlepších nahrávačů, se kterým jsem kdy hrál…“

Kladenskou cestu do play-off diriguje trenérské duo Fortuník – Klar, i tento tah se Středočechům vydařil.“Petra Klara znám, už od mého působení v belgické lize, kde jsme se potkávali a určitě jsem říkal při angažování do Kladna, že to bude velký přinos pro celý tým. Strávil v Belgii několik let, kde působil jako hráč, trenér a hlavně výborný statistik, což se nám teď snaží předat a pro každého hráče je to určitě velké plus. Milan Fortunik, je velký srdcař, což bylo vidět už od samého počátku, kdy se tady na Kladně tvořil tým. Obdivuji ho, co dokázal udělat pro tým a jak se ho snaží vest dopředu. Určitě je to skvělá dvojice, která se výborně doplňuje a má pravé volejbalové srdce!“ 

S Kladnem se před sezónou příliš nepočítalo pro možný postup do vyřazovacích bojů play off, i proto je současné postavení středočeského klubu velmi milým překvapením.  „Je to pravda, málokdo tomu věřil, že bychom mohli bojovat o play-off, ale sami jsme si tento cíl stanovili již před sezonou. Kádr byl před sezónou poskládán hodně narychlo, takže naše hra od začátku byla velice nepřesná, nervózni a nevyrovnaná. Myslím si, že tohle jsme v poslední době odstranili, každý se srovnal se svými posty a teď nám to šlape. Škoda, že jsme toho nedosáhli už dříve, nemuseli jsme se prát o každý bod. Ale pořád věříme, že toho cíle dosáhneme a bude to pro nás velké zadostiučinění,“ uzavřel Křesťan.

Preview 19.kola Filipa Křesťana:

VK Ostrava, s.r.o. – Volley Team ČZU Praha

Tip: Výhra Ostravy v poměru 3:1

“Bude to těžký zápas pro oba soupeře. Praha venku ještě nevyhrála ani jeden zápas a hledá ideálni sestavu. Zbraní, kterou může Ostravu soupeře potrapit, je kvalitní servis. Slezané hrají doma a poslední dobou je táhne univerzál Šmídl. Pokud se k němu přidá alespoň jeden ze smečařů a zahrají svůj standard “středáci”, Ostrava získá tři body.”

VK Euro Sitex Příbram – VK Benátky n. J.

Tip:  Příbram zvítězí v poměru 3:2

“Další souboj sousedů v tabulce… pro Benátky to bude těžké utkání na horké palubovce Koucouru, ač hrály doma proti Liberci dobré utkání a bodovaly. Oba soupeři maji za sebou dvě prohry a dá se tudíž čekat tuhý boj. Příbramské publikum myslím ale dotlačí domácí do vítězného konce.”

SK Volejbal Ústí nad Labem – VK ČEZ Karlovarsko

Tip: Karlovarsko zvítězí v poměru 3:0

“Ústí dokáže doma potrápit každého! Pokud bude hrát na hranici svých možností a dobře podávat, mohlo by i Vary solidně potrápit. Ale myslím si, že se zde žádné překvapení konat nebude a Vary vyhrají za tři body.”

Volejbal Brno – VK Jihostroj České Budějovice

Tip:  Brno zvítězí v poměru 3:2

“Brno doma prohrálo pouze jedno utkání z celé soutěže, což bude určitě velice těžké i pro Budějovice. Bude to zajimávé porovnání týmů s precizními obranami. Pokud dostane Brno Budějovice pod tlak na příjmu a předvede týmový výkon, tak by mohlo slavit vítězství.” 

VK Dukla Liberec – Kladno volejbal cz

Tip: Kladno zvítězí v poměru 3:2

„Určitě nemáme v Liberci co ztratit. Jedeme tam hrát s úplně čistou hlavou. Máme za sebou skvělou sérii výher, která nás bude tlačit dopředu. Liberec má určitě svou kvalitu a to zvláště v domácím prostředí, ale…“

AERO Odolena Voda – Fatra Zlín

Tip: Výhra Odolene Vody v poměru 3:1

"Oba celky jsou si vědomi možnosti postupu do play-off a zároveň propadnutí do bojů o udržení. Tohle utkání bude tak dosti nervózní na obouch stranách. Domáci bude tlačit skvělé bouřlivé publikum, Zlín má navíc v poslední době problémy na nahrávce, což bude také výhoda pro Odolku. A pokud Filip Kramar zabere a přida se k němu celý tým, výhra Odolku nemine.”

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Jan Štokr se vrací do italské soutěže, působit bude v Trentu

Univerzál Jan Štokr se po třech letech vrací do Itálie. Od nové sezóny bude působit v mužstvu Trentu, kam se vrací po třech letech.

 
Staropramen Cool Český pohár mužů a žen již tento víkend

O tomto víkendu je na programu v areálu Beachklubu Ládví Staropramen Cool Český pohár mužů a žen. Více info na webových a facebookových stránkách...

 
Uznávaný trenér Petr Brom bude působit v Ústí nad Labem

Po dlouhých 17-ti letech se uznávaný kouč Petr Brom vrací do "svého" Ústí nad Labem, které povede od nové sezóny jako hlavní trenér.

 
Světový pohár - Moskva

Agatha/Barbara - Sluková/Hermanová 1:2 (14:21, 21:13, 15:17)

 
Karlovarsko prodloužilo smlouvy s několika hráči

Volejbalové VK ČEZ Karlovarsko prodloužilo smlouvy pro následující ročník s Tomášem Širokým, Danielem Pfefferem, Danovanem Džavoronokem, Michalem...

 
Změny v extraligových týmech - Kladno

Volejbalisty Kladna posílí nizozemské libero Dirk Sparidans, který v uplynulé sezóně působil v dresu ASSE-Lennik.

Volejbal na facebooku
Generální partner
Český
volejbalový
svaz
KONTAKT: Bělohorská 19, 160 00 Praha 6-Břevnov
tel/fax: (+420) 245 006 210
email: cvf@cvf.cz
© ČVS 2015