9.3.2016

Šlágr 21.kola ovládl Jihostroj, ve Varech zvítězil 3:1 a posunul se zpět do čela extraligy

Ve 21. kole se utkal druhý se třetím týmem aktuální tabulky. Domácí Karlovarsko prohrálo první vzájemné utkání v Českých Budějovicích 2:3 a chtělo tak v dnešním utkání uspět.

VK ČEZ Karlovarsko- VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (25:23, 23:25, 19:25, 21:25)

Rozhodčí: Záhorcová, Nedbálek

Počet diváků: 600

Domácí: Sukuba, Bartoš, Szczerbaniuk, Džavoronok, Široký, Málek, libero Pfeffer. Střídali: Janků.

Hosté: Habr, Fila, Michálek, Sobotka, Mach, Daniel de Souza Maciel  libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Kuliha, Červinka.

Tomáš Široký (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Do zápasu jsme vstoupili nervózně. Se štěstím se nám podařilo otočit první set. Bohužel pak soupeř lépe podával a následně i útočil.“

Petr Brom (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „V prvním setu se nám dařilo soupeře zatlačit servisem. Od druhého setu začali Budějovice lépe podávat. My jsme se s tímto nedokázali vyrovnat.“

Filip Habr (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Do zápasu jsme vstoupili s tím, že tu chcerme vyhrát za 3 body. To se nám povedlo. Pak jsme znervózněli a dokázali set prohrát. Celkově byl první set přehlídka chyb na obou stranách. Potom jsme hru zklidnili. Začala nám fungovat obrana a odvážíme si 3 body, jak jsme chtěli.“

Jan Svoboda (VK Jihostroj České Budějovice): „Pro nás fatálně ztracený 1. set, což mě netěší. Družstvu jsem věřil, protože lépe podávalo a bránilo a v momentě, kdy jsme našli útočníky bylo o vývoji utkání rozhodnuto.“

Do první setu vstupuje výrazně lépe tým z Budějovic. Za stavu 1:5 si domácí trenér vybral první oddechový čas. Domácí se postupně dostávají do zápasu. Druhý technický time out za stavu 13:16. V koncovce se domácí karlovarsko dotahuje ve skóre za stavu 21:20 jde poprvé v setu do vedení. Vzápětí vyhrává i koncovku set.

Druhý set byl po celou dobu vyrovnaný. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Téměr po celý set nebyl rozdíl větší než 2 body. V koncovce však hosté lépe blokují a skládají bodovky a vyhrávají set 25:23.

Třetí set se proměnil v jasnou záležitost pro hostující tým. Hosté vyhráli 25:19. Byli lepší ve všech činnostech již od úvodu setu.

Čtvrtý set se opět proměňuje v jednoznačnou záležitost pro hostující Budějovice. Za stavu 13:19 si domácí lavička vybírá druhý oddechový čas. Hosté výrazně lépe podávají, nemají problém s hrou na ztrátu. Celkově tak vyhrávají 3:1 na sety.

Autor: Filip Plášil

Budějovice mění po porážce od Tel Avivu trenéra

Novým trenérem se stal dosavadní asistent René Dvořák, jemuž bude pak na lavičce pomáhat Stanislav Pochop.

Budějovice ve třech setech prohrály s Tel Avivem

VK České Budějovice - Mac. Tel Aviv 0:3 (23:25, 23:25, 26:28).

Karlovarsko narazí v Poháru CEV na ruský Surgut

Daleká cesta čeká volejbalistky Karlovarska v dalším kole Poháru CEV. Odvetný duel mezi Surgutem a Olympiakos skončil vítězství ruského celku v...

Liga mistrů: Liberec podlehl Berlínu ve třech setech

Liberec - Berlín 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

Nová fotogalerie: EX-M: Kladno volejbal cz - ČZU Praha

Byla přidána nová FOTOGALERIE, tentokrát z dohrávky 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha - ZDE.

ŽIVĚ ČT SPORT: Dnes je na programu dohrávka 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha

20:10: Kladno volejbal cz - ČZU Praha - sledujte ŽIVĚ na ČT SPORT.