Staropramen Cool Český pohár / Praha (Strahov) - muži
Beach
24. 6. 2016
UNIQA MČR U16 / Opava - juniorky, junioři
9.3.2016

Šlágr 21.kola ovládl Jihostroj, ve Varech zvítězil 3:1 a posunul se zpět do čela extraligy

Ve 21. kole se utkal druhý se třetím týmem aktuální tabulky. Domácí Karlovarsko prohrálo první vzájemné utkání v Českých Budějovicích 2:3 a chtělo tak v dnešním utkání uspět.

VK ČEZ Karlovarsko- VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (25:23, 23:25, 19:25, 21:25)

Rozhodčí: Záhorcová, Nedbálek

Počet diváků: 600

Domácí: Sukuba, Bartoš, Szczerbaniuk, Džavoronok, Široký, Málek, libero Pfeffer. Střídali: Janků.

Hosté: Habr, Fila, Michálek, Sobotka, Mach, Daniel de Souza Maciel  libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Kuliha, Červinka.

Tomáš Široký (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Do zápasu jsme vstoupili nervózně. Se štěstím se nám podařilo otočit první set. Bohužel pak soupeř lépe podával a následně i útočil.“

Petr Brom (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „V prvním setu se nám dařilo soupeře zatlačit servisem. Od druhého setu začali Budějovice lépe podávat. My jsme se s tímto nedokázali vyrovnat.“

Filip Habr (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Do zápasu jsme vstoupili s tím, že tu chcerme vyhrát za 3 body. To se nám povedlo. Pak jsme znervózněli a dokázali set prohrát. Celkově byl první set přehlídka chyb na obou stranách. Potom jsme hru zklidnili. Začala nám fungovat obrana a odvážíme si 3 body, jak jsme chtěli.“

Jan Svoboda (VK Jihostroj České Budějovice): „Pro nás fatálně ztracený 1. set, což mě netěší. Družstvu jsem věřil, protože lépe podávalo a bránilo a v momentě, kdy jsme našli útočníky bylo o vývoji utkání rozhodnuto.“

Do první setu vstupuje výrazně lépe tým z Budějovic. Za stavu 1:5 si domácí trenér vybral první oddechový čas. Domácí se postupně dostávají do zápasu. Druhý technický time out za stavu 13:16. V koncovce se domácí karlovarsko dotahuje ve skóre za stavu 21:20 jde poprvé v setu do vedení. Vzápětí vyhrává i koncovku set.

Druhý set byl po celou dobu vyrovnaný. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Téměr po celý set nebyl rozdíl větší než 2 body. V koncovce však hosté lépe blokují a skládají bodovky a vyhrávají set 25:23.

Třetí set se proměnil v jasnou záležitost pro hostující tým. Hosté vyhráli 25:19. Byli lepší ve všech činnostech již od úvodu setu.

Čtvrtý set se opět proměňuje v jednoznačnou záležitost pro hostující Budějovice. Za stavu 13:19 si domácí lavička vybírá druhý oddechový čas. Hosté výrazně lépe podávají, nemají problém s hrou na ztrátu. Celkově tak vyhrávají 3:1 na sety.

Autor: Filip Plášil

Světový pohár - Moskva

Agatha/Barbara - Sluková/Hermanová 1:2 (14:21, 21:13, 15:17)

Karlovarsko prodloužilo smlouvy s několika hráči

Volejbalové VK ČEZ Karlovarsko prodloužilo smlouvy pro následující ročník s Tomášem Širokým, Danielem Pfefferem, Danovanem Džavoronokem, Michalem...

Změny v extraligových týmech - Kladno

Volejbalisty Kladna posílí nizozemské libero Dirk Sparidans, který v uplynulé sezóně působil v dresu ASSE-Lennik.

Přátelské utkání žen - neděle 22.5.

V neděli sehrají Češky druhé přátelské utkání na palubovce polského výběru. Zápas startuje již ve 12 hodin.

Přátelské utkání žen - sobota 21.5.

Dnes startuje od 17 hodin první přípravné utkání české reprezentace žen v Polsku.

Novinky z extraligových klubů: Příchod Veselého i prodloužení smlouvy pro Janoucha

V následující sezóně bude v kádru liberecké Dukly působit dlouholetý reprezentant Jakub Veselý, který nahradí na bloku Adama Zajíčka mířícího do týmu...