9.1.2016

Středočeská bitva dospěla až do tiebreaku, v něm bylo úspěšnější Kladno

Ve 13. kole UNIQA extraligy mužů hostilo Kladno soupeře z Benátek nad Jizerou. V něm domácí volejbalisté otočili v pěti setech nepříznivý stav na svoji stranu a vyhráli tak 3:2.

Kladno volejbal.cz - VK Benátky nad Jizerou 3:2 (25:17, 21:25, 22:25, 25:17, 15:12)

Rozhodčí: Němeček, Krtička

Počet diváků: 180

Domácí: van Haarlem, Fokt, Cull, Bouza, Seifert, Křesťan, libero Sadílek. Střídali: Syrůček, Kozík, Nesvačil, Trojan.

Hosté: Motys, Veselý, Moník, Němeček, Starý, Škach, libero Ticháček. Střídali: Grus, Koláček, Dittrich.

Domácí

Kapitán: Borek Fokt (Kladno volejbal.cz): „Byl to podobný zápas, jako v prvním vzájemném utkání s Benátkami. Tentokrát jsme však mohli vyhrát za tři body, ale přizpůsobili jsme se jejich hře. Pátý set je už jen o štěstí a my v něm zabojovali a tím i zaslouženě vyhráli.“

Trenér:  Milan Fortuník (Kladno volejbal.cz): „Utkání bylo jako na houpačce a potvrdilo, že nám dělá problémy udržet od začátku stejnou výkonnost a hlavně udržet stanovenou taktiku po celý zápas. Jsem každopádně rád za vítězství a dva body.“

Hosté

Kapitán: Jaroslav Škach (VK Benátky nad Jizerou): „Dnes v Kladně to byl skoro podprůměrný zápas, těžko se mi hodnotí. Můj názor je takový, že utkání vyhrál šťastnější tým.“

Trenér:  Miroslav Malán (VK Benátky nad Jizerou): „Dnešní zápas rozhodl asi čtvrtý set, kdy jsme v tom jednom postavení neustáli několik míčů. Poté už jsme se nedokázali vrátit do tempa zápasu.“

Jakoby se hosté hned v úvodu nemohli rychle rozkoukat a díky tomu Kladno odskočilo na 5:0.  Po celý průběh prvního dějství měli Kladenští navrch a jako první dosáhli hranice dvaceti bodů. Výborný servis i dobrá hra na síti nakonec zajistily domácím výhru v první sadě 25:17.

Druhý set už byl od začátku podstatně vyrovnanější a na straně kladenských volejbalistů začalo přibývat chyb. Oba týmy se přetahovaly o vedení, tomu odpovídal i průběh hry. Skóre 20:19 pro Benátky před oddechovým časem domácího celku napovídalo, že se schyluje ke dramatickému konci druhé sady. Hosté si však komplikace nepřipustili a srovnali na 1:1 v setech po výhře 25:21.

Co se týkalo herního projevu, navázal třetí set na ten předchozí. Menší převahu měli rovněž hráči Benátek. Ti si dlouho hlídali dvoubodový odstup. Do technického oddechového času šli hráči obou mužstev za stavu 15:15. Závěr pak znovu lépe zvládli volejbalisté hostujícího týmu a ujali se v zápase vedení. Třetí část utkání pak vyhráli podobně, jako druhou a to 25:22.

Ve čtvrté části hry se Kladno zvedlo a především tvrdými servisy, se kterými měli hosté problémy, vedlo už 11:6. Domácí volejbalisté se s nepříznivým obratem rozhodně nechtěli smířit a dál pokračovali v dobře rozehrané sadě.

Do rozhodujícího dějství vlétlo opět lépe domácí mužstvo. Hra se stala znovu vyrovnanou, ale oba týmy hrály tak, že nebylo co ztratit a tak diváci sledovali útočný volejbal. Pro bod navíc si pak dokráčelo Kladno, které tak těsně porazilo Benátky i díky výhře v pátém setu 15:12.