5.2.2018

Ústí získalo v dohrávce 18.kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18 tři body!

V boji dvou mužstev bojujících o lepší umístění pro předkolo play-off se v utkání, které mohli diváci sledovat v přímém přenosu na televizních obrazovkách, dařilo lépe domácím a potvrdili výkon z posledních zápasů. Výsledek 3:0 na sety je zasloužený.

č.: 107      dne: 5. 2. 2018     v hod.: 19:15

SK Volejbal Ústí nad Labem – Fatra Zlín 3:0 (26:24, 25:22, 25:19)

Rozhodčí:  Kořenek Jaromír, René Čintál

Počet diváků: 1 100

Domácí: Voth Christopher, Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, Vanags Toms, Vodvárka Jan, Kramar Filip, libera Pondělíček Martin,  Kořínek Jiří

Hosté: Barták Peter, Vašíček Jiří, Čechmánek Michal, Motyčka Jakub, Navláčil Vojtěch, libero Bláha Miroslav. Střídali: Varous Jakub, Truong Duc, Kittel Lukáš, Adamec Jiří

Kramár Filip (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Jsme rádi za tři body a za dobrý a bojovný výkon. Rozhodla obrana a servis, který jsme měli v průběhu utkání lepší. Velký díky patří také našim fanouškům, kteří nám opět pomohli k vítězství.“

Brom Petr (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Od nás dobrý zápas na podání a na příjmu, od kterého jsme se mohli odpíchnout také na útoku. Děkuji všem hráčům a fanouškům, kteří dnes byli opět výborní.“

Obdržálek Přemysl (asistent trenéra): „Rozhodl lepší servis a naopak náš špatný příjem.“

Barták Peter (kapitán Fatra Zlín): „Souhlasím s trenérem.“

Popis utkání

Utkání začalo lépe pro hostující tým, který šel v prvním technickém oddechovém čase do vedení. Poté přišel obrat, který nastartoval po technickém time-outu svým tvrdým útokem Filip Kramár a Ústí se začalo na soupeře dotahovat. Výborným servisem si domácí pomohli k bodové šňůře a k druhému technickému time-outu šli ve vedení 16:12. Zlínští ještě stáhli náskok na pouhý bod, ale rozjetý tým ústeckých hráčů i nadále pokračoval v dobré hře. Hosté se naposledy v tomto setu nadechli, když snížil na 22:23, ale to bylo z jejich strany vše. Set skončil poměrem 26:24 a domácí se tak mohli před výborným publikem soustředit na další set.

V druhém setu šlo Ústí od začátku do vedení a na hřišti už byl pouze jeden tým. Ústečtí svěřenci dokázali udržet tlak na servisu a výborným příjmem si velmi ulehčovali přechod do útoku. Set zakončili vítězstvím 25:22.

Třetí set je kopií toho druhého, kdy domácí na soupeře vlétli hned od začátku. Skvělí fanoušci i samotní hráči si atmosféru televizního utkání užívali a dnes nebylo o vítězi tohoto utkání pochyb. Ústí si po velmi dobrém výkonu a vítězství 3:0 připisuje tři body do tabulky a pro tuto chvíli je na osmé příčce, zaručující lepší výchozí pozici pro předkolo play-off.

Autor: Jakub Salon