1.10.2017

V dohrávce 1. kola UNIQA Extraligy Ostrava porazila dobře hrající Benátky

V zápase prvního kola extraligy v Ostravě proti sobě nastoupily celky VK Ostrava a VK Benátky nad Jizerou. Přestože výsledek zápasu je jednoznačný ve prospěch Ostravy, ve druhém a třetím setu viděli diváci dramatické koncovky. V nich byli vždy úspěšnější domácí.

č.: 6 dne: 1.10.2017 v hod.:18:00

VK Ostrava – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:18, 25:23, 28:26)

Rozhodčí: Trumpeš Daniel, Horký Petr

Počet diváků: 270

Domácí: Biernat, Janků, Kotas, Šmídl, Vašina, David, libero Sobczak. Střídali: Balon

Hosté: Celerýn, Nesvačil F., Sukuba, Nesvačil M., Vachoušek, Hudák, libero Sadílek. Střídali: Fučík, Rybníček, Piatkovicz

Mateusz Biernat (kapitán VK Ostrava):  „Jsme rádi, že jsme získali tři body. Rozhodlo vítězství v dramatických koncovkách ve druhém a třetím setu. Hráli jsme hru, jakou chceme hrát a v tom chceme pokračovat. Zatlačili jsme servisem, což nám hodně pomohlo v obraně. Každá výhra nás povzbudí v další práci.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Spokojenost s prvním zápasem, protože ten může být nervózní a může skončit nevyzpytatelně. Řekli jsme si, že musíme hrát srdcem, s obrovským nasazením a to se nám povedlo. Většinu zápasu jsme zvládli i po taktické stránce. Těší mě, že jsme uspěli i v dramatických koncovkách.“

Sukuba Michal (kapitán VK Benátky nad Jizerou):  „Zápas se nám dnes nepodařil. Ostrava zaslouženě vyhrála. To je vše.“

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Dva sety jsme byli lepším týmem než domácí. Ve druhém setu nás poškodili rozhodčí, ve třetím jsme nezvládli koncovku. Je to flustrující, teď pojedeme 400 km domů.“

V začátku prvního setu celkem nenápadně odskočili domácí. Od stavu 6:3 pak týmy pravidelně otáčely podání soupeře. Po druhém technickém oddechovém čase (16:12) začali mít domácí navrch a hosty jednoznačně předčili.

Ve druhém setu odskočily Benátky na 6:2 a domácí si vybrali první oddechový čas. Po oddechovém čase se Ostrava rozehrála a přiblížila se na 8:9. Po další přetahované za stavu 12:14 přišly chvíle blokaře Davida, který se výrazně podílel na čtyřbodové sérii, kterou Ostrava otočila na 16:14. V této chvíli nastupuje Jakub Rybníček a situace se opět dramatizuje. Po několika sporných míčích domácí vyhrávají koncovku 25:23. Hosté vehementně protestují. Kapitán Sukuba dokonce dostává červenou kartu.

Po červené kartě začíná třetí set netradičně za stavu 1:0 pro domácí. Hosté okamžitě srovnávají a oba týmy si většinou připisují jen po jednom bodu až do stavu 12:11. Účinným servisem Šmídla, dobrými bloky i rychlou útočnou hrou hlavně Vašiny, Ostrava odskakuje až na 19:14. Zdá se, že je rozhodnuto. Po sérii chyb domácích v poli i díky účinnému servisu Benátek je však po chvíli srovnáno na 22:22. Nervózní koncovka končí blokem nahrávače Biernata 28:26.

Autor: Zbyněk Matýsek

Zpracoval: Jiří Carba