1.11.2016

V dohrávce 3.kola dominovalo Karlovarsko a je v tabulce s plným počtem bodů první!

Druhé domácí utkání před televizními kamerami nového ročníku UNIQA volejbalové extraligy mužů postavilo proti sobě v Hale pro míčové sporty v Karlových Varech družstvo VK ČEZ Karlovarsko a Volejbal Brno. Utkání bylo zajímavé nejen herně, ale také soubojem Marka Zmrhala s jeho bývalým týmem. Z tohoto souboje nakonec vyšel vítězně Marek s Karlovarskem.

č.: 16  dne: 1.11.2016 v hod.:18:00

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno 3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

Rozhodčí: Nedbálek A., Záhorcová K., Kindermanová L., Koutník P.

Počet diváků: 654

Domácí: Široký, Mochalski, Zmrhal, Treial, Končál, Hudeček, libero Pfeffer. Střídali: Málek, Štefko, Kriško.

Hosté: Hrazdira, Klapal, Goodell, Ammerman, Pražák, Haník, libero Shcherbatykh. Střídali: Římal, Perry, Licek, Mendoza, Handlíř.

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Dobrý výkon, myslím si, že v druhém setu se projevila velká týmová bojovnost, jelikož jsme tento set velmi podcenili. Jsem velmi rád, že hrajeme zatím jako jeden tým a každý, kdo přijde na hřiště, tak pomůže.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Měli jsme výborný vstup do utkání, tlačili jsme servisem a plnili taktické pokyny v obranné fázi. Druhý set se otočil a Brno nás agresivní hrou dostalo pod tlak. Věřili jsme v kolektivní výkon, který by mohl zvrátil stav druhého setu. Což se stalo ve 3.set už od stavu 8:7, kdy se k tomu na domácí straně přidal kvalitní servis i blok."

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno):  „Po velmi špatném 1.setu jsme začali hrát odvážně, zlepšili se, ale vlastními chybami jsem prohráli 2.set. Od poloviny 3.setu jsme úplně odešli.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Karlovarsko bylo lepší ve všech herních činnostech a nám nezahráli krajní hráči, kteří se nedokázali prosadit na jednoblok.“

Do prvního setu Karlovarsko vstoupilo velmi razantním servisem a kvalitní obranou. Brno se trochu vzchopilo za stavu 22:11 a získalo 3 body. Poté Karlovarsko set dohrálo do stavu 25:15.

Druhý setu se vyvíjel naprosto obráceně. Karlovarsko rychle prohrávalo 8:13. Diváci byli trochu překvapeni hrou, ale kolektivním výkonem se domácí zvedli a hru srovnali na 22:22. Poté přidali bod na 23:22, Brno srovnalo - 23:23, ale pak dva body šly pro Vary a set domácí ukončili za stavu 25:23.

Třetí sada byla vyrovnaná do stavu 7:7. Do první TTO šlo Karlovarsko za stavu 8:7, od tohoto stavu Karlovarsko začalo koncert na servisu a bloku. Brnu zaostávali krajní smečaři, což vedlo k rychlému konci setu, který Karlovarsko vyhrálo 25:17.

Autor: Tým Karlovarska